Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO5 Października 2018

  kandydat. Czy potencjalny pracodawca może zwrócić się do uczelni wyższej z prośbą o potwierdzenie, czy kandydat do pracy uzyskał w niej dyplom? Nie. Potwierdzanie prawdziwości dyplomu (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?23 Sierpnia 2018

  ; licząc od dnia przeprowadzenia poszczególnych części egzaminu.   Kandydat otrzyma zwrot opłaty: za część pisemną i ustną egzaminu – jeśli nie przystąpił do części pisemnej (...)

 • Najważniejsze są pierwsze sekundy9 Grudnia 2004

  częściej zdarza się, że kandydat nie dostanie pracy, niż to, że ją dostanie. Na każde miejsce pracy przypada z reguły wielu kandydatów, i prawdopodobieństwo, że ktoś za pierwszym odniesie sukces, (...)

 • Wójt, burmistrz, prezydent - wybieramy ich bezpośrednio25 Maja 2010

  nie zostanie zarejestrowany żaden kandydat, wyboru wójta (burmistrza, prezydenta) dokona rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. Jeżeli zaś zostanie

 • Kto może sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali? 22 Czerwca 2009

  egzaminacyjnego, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Kandydat wnosi opłatę za postępowanie

 • Jak uzyskać prawo jazdy?18 Kwietnia 2018

  miesiąca - jeśli urząd musi wyjaśnić Twoją sytuację (gdy na przykład kandydat otrzyma negatywne orzeczenie lekarskie albo okaże się, że kandydat uzyskał prawo jazdy za granicą). Jeśli (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?15 Listopada 2005

  części pisemnej – do skutku, nie częściej jednak niż co 3 miesiące.  W trakcie tego egzaminu kandydat odpowiada na 10 wylosowanych pytań. Odpowiedź na każde z pytań oceniana jest w skali (...)

 • Dalsze gromadzenie danych oosobowych osób ubiegających się o zatrudnienie24 Stycznia 2019

  umowy tj. art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Jeśli kandydat nie zostanie zatrudniony, potencjalny pracodawca nadal ma prawo do przechowywania danych w celu ochrony przed ewentualnymi roszczeniami. Takie dalsze

 • Kto to jest honorowy dawca krwi?3 Listopada 2010

  : 1) kandydat na dawcę krwi został w sposób dla niego zrozumiały poinformowany przez lekarza o istocie zabiegu i o możliwych następstwach dla jego stanu zdrowia,   2) kandydat

 • Jakie są konsekwencje ujawnienia skandalu z udziałem osoby z życia publicznego - opinia prawna12 Listopada 2005

  . Nie mielibyśmy więc do czynienia z naruszeniem dóbr osobistych w odniesieniu do nagrania rozmowy telefonicznej w sytuacji, gdyby kandydat na posła wyraził na to zgodę. Ponadto Sąd Najwyższy w orzeczeniu

 • List motywacyjny - nie powtarzaj życiorysu!9 Grudnia 2004

  . To żaden wstyd, a jeszcze może taki kandydat zostanie zapamiętany i jego szanse automatycznie wzrosną? A zwrot „Szanowny Pan Zbigniew Nowak” wygląda znacznie lepiej niż „Do działu

 • Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców18 Maja 2018

  właściwy do spraw gospodarki może powołać zastępcę Rzecznika na wniosek Rzecznika. Kandydat na stanowisko zastępcy Rzecznika musi spełniać wymagania, jekie stawiane są wobec kandydata na (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?30 Maja 2017

  czy też niezbędnych wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do WOT. Osoby, które nawiążą kontakt z WKU zostaną ujęte w bazach danych osób deklarujących chęć służby w WOT i na (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli14 Maja 2012

  ? Mianowanie na stanowisko nauczyciela nastąpić może tylko wtedy, gdy istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nie określony, a kandydat na nauczyciela (...)

 • Nabór jak do pracy9 Grudnia 2004

  preferowany styl pracy i zakres obowiązków. Interview to również okazja do omówienia warunków pracy, aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że kandydat na praktykanta ma na nie bardzo mały wpływ (...)

 • Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego27 Sierpnia 2007

  tym opłatę egzaminacyjną, ponosi kandydat na tłumacza przysięgłego.  5. Opłata egzaminacyjna stanowi dochód budżetu państwa.  6. Minister Sprawiedliwości określi, (...)

 • Rekrutacja na studia nigdy nie była tak prosta13 Czerwca 2019

  wysokie stypendium. Chcesz wiedzieć, jakie? Wejdź na WWW.STUDIA.GOV.PL i sprawdź!   Portal studia.gov.pl rekrutacja na studia, kandydat, student, doktorant, studia

 • Czy pracodawcy mogą badać pracowników alkomatem?20 Sierpnia 2019

  . określa, że tzw. dane szczególnych kategorii, w tym o zdrowiu, pracodawca może przetwarzać, gdy pracownik bądź kandydat do pracy wyrazi na to zgodę i z własnej inicjatywy (...)

 • Dokumentacja pracownicza w firmie. Jakich dokumentów może żądać pracodawca od kandydata na pracownika?29 Czerwca 2012

  prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. 1996 r., Nr 62, poz. 286 ze zmianami). dokumentacja pracownicza, dokumenty, proces rekrutacji, kandydat na pracownika

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?18 Września 2017

  bliskie małoletniego (krewni, osoby sprawujące nad nim faktyczną pieczę, rodzice, nawet jeśli zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej, także kandydat na opiekuna). Sąd może jednak wyłączyć lub (...)

 • Ochrona dóbr osobistych w mediach15 Lipca 2014

  sprawiedliwości. Dlatego, jeżeli ktoś wydrukuje artykuł, iż kandydat na posła takiej i takiej partii jest złodziejem, nie możemy wtargnąć do drukarni, celem uczynienia adnotacji, że chodziło (...)

 • Komu i jak pomaga rzecznik konsumentów?1 Marca 2012

  czym preferowane jest wykształcenie prawnicze lub ekonomiczne. Kandydat na rzecznika konsumentów powinien ponadto legitymować się co najmniej pięcioletnią praktyką zawodową.   Jakie są

 • Jak zostać pracownikiem socjalnym?18 Marca 2008

  socjalny musi oczywiście wykazać się także szeregiem cech, które w tego typu pracy są niezbędne. Kto może zostać pracownikiem socjalnym? Pierwszym warunkiem, jaki powinien spełniać kandydat (...)

 • Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?16 Sierpnia 2007

  , że kandydat najpierw zda egzamin, a dopiero później uzupełni wykształcenie, czy też uzyska odpowiednie obywatelstwo. Należy jednak pamiętać, iż wpis na listę tłumaczy przysięgłych - (...)

 • Jakie warunki należy spełnić, aby stać się członkiem spółdzielni?3 Marca 2005

  następuje w formie uchwały o przyjęciu. Jest to akceptacja jakiej osobie starającej się udziela organ spółdzielni, biorąc pod uwagę określone w statucie warunki, jakim musi odpowiadać kandydat (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kandydat na wójta

  Osoba, która chce zostać wójtem, musi posiadać bierne prawo wyborcze, czyli tzw. możliwość kandydowania. Takie prawo ma osoba, która może zostać (...)

 • Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)

  Dotyczy: Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.) Dzień Dobry, w spółce z o.o. podział własności jest następujący: Udziałowiec (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • karany kandydat na radnego

  czy osoba karana z art 207 może kandydować na radnego? (Wyrok prawomocny z 2009 w zawieszeniu)

 • Wymazanie wyroku - czy mogę wstąpić do...? Proszę o porady

  Witam Wszystkich Z góry dziękuje za odpowiedz na kilka od dawna trapiących mnie pytać. Cala sprawa wygląda tak: Zostałem skazany wyrokiem karnym. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane