Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!10 Sierpnia 2007

  zawierający postanowienia, które odbiegają na niekorzyść ubezpieczającego od treści złożonej przez niego oferty, ubezpieczyciel obowiązany jest zwrócić ubezpieczającemu na (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...10 Września 2017

  będzie najkorzystniejsza dla ubezpieczonego. Kiedy najlepiej przejść na emeryturę i jakie dokumenty trzeba złożyć? Na emeryturę można przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży27 Czerwca 2017

  ;przywiązanych łańcuchem bądź znajdujących się na ogrodzonym terenie. Musi mieć się na baczności, gdy pies na nie szczeka, warczy i pokazuje zęby, ma uszy płasko położone (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.27 Maja 2018

  cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową co najmniej raz; możliwość powierzenia innej pracy niż sezonowa na okres do 30 dni w trakcie ważności posiadanego zezwolenia (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.2 Października 2018

  . Podstawę wymiaru emerytury i renty stanowi przeciętna podstawa wymiaru składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe lub na ubezpieczenie społeczne na podstawie przepisów prawa (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...19 Września 2018

  najmniej raz na 5 lat - dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 kW do 100 kW, co najmniej raz na 2 lata - dla kotłów opalanych paliwem ciekłym lub stałym o nominalnej mocy cieplnej (...)

 • Zgłoś się do „małego ZUS”26 Grudnia 2018

  pracę. Jeśli więc korzystasz z „małego ZUS”, to składki na Fundusz Pracy będziesz opłacał jedynie wówczas, gdy twoja podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  wykonywana była praca narażająca na chorobę zawodową, jeśli warunki wymagane do nabycia prawa do renty na podstawie ustawodawstwa tego państwa zostaną spełnione. Przykład: Zainteresowany (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?12 Października 2005

  losy na loterii. I właśnie ze względu na brak kontroli nad pożyczonymi pieniędzmi koszt pożyczki (oprocentowanie, prowizja itp.) jest zwykle wyższy niż koszt kredytu udzielonego nawet na (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?25 Stycznia 2008

  ewidencjonowania w części dotyczącej obrotów realizowanych na stanowiskach kasowych, na których ewidencjonowanie powinno być prowadzone w kolejnych miesiącach.  Jakie (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?1 Października 2018

  walcowniczych: przygotowanie, dozorowanie pracy walców lub samotoków, ingerencja przy wypadaniu i zaklinowaniu materiałów. 12 Prace przy obsłudze dźwignic bezpośrednio przy (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?2 Października 2018

  ;Prace przy obsłudze dźwignic bezpośrednio przy wytapianiu surówki, stopów żelaza lub metali nieżelaznych. 13. Prace bezpośrednio przy produkcji koksu w bateriach (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em1 Lutego 2007

  wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, jeżeli (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?20 Kwietnia 2009

  oraz na piwo; o zawartości powyżej 4,5 % do 18 % alkoholu, z wyjątkiem piwa; o zawartości powyżej 18 % alkoholu.  Zezwolenia na obrót hurtowy wydaje się na (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą17 Lipca 2009

  przysługuje mi rodzinne na dzieci ze względu na moje zarobki (przekraczają górną granicę dochodu na członka rodziny). Nie występowałam o alimenty. Mój konkubent - ojciec (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?20 Maja 2018

  i umiejętności w różnych formach edukacyjnych, zaś możliwość powołania się na wskazany art. 38 ust. 2 RODO może być mu bardzo pomocna w uzyskaniu niezbędnych (...)

 • Pomoc publiczna - kto i kiedy może ją uzyskać?27 Grudnia 2005

  funduszy. Jakie obowiązki sprawozdawcze ciążą na beneficjencie pomocy publicznej? Zarówno na udzielających pomocy jak i na beneficjentach, w związku z koniecznością monitorowania (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?29 Czerwca 2017

  wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu; świadczenie na wypadek śmierci - 100% sumy ubezpieczenia. Przed wyjazdem na wakacje za granicą w UE i EFTA warto wyrobić EKUZ Wyjeżdżając (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany14 Sierpnia 2009

  bezpośrednio z sieciami (urządzeniami) zewnętrznymi albo z instalacjami zewnętrznymi na zagospodarowywanym terenie oraz związanymi z nimi urządzeniami technicznymi, uwidocznione na rzutach i (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?21 Września 2011

  remontowej na remont mieszkania lub domu albo na wpłaty na fundusze remontowe, trzeba zatem więc mieć dowody ich dokonania w ubiegłym i bieżącym roku łącznie na kwotę (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?22 Października 2018

  dodatkowo rejestrować się na stronie CEIDG – można to zrobić anonimowo. Po wypełnieniu wniosku na stronie CEIDG nie trzeba go drukować. Wystarczy, że zapamięta się kod (numer (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)27 Sierpnia 2007

  wojskowej na stanowisku profesora wizytującego może być zatrudniona osoba posiadająca stopień generała lub admirała. 4. Przy zatrudnianiu na stanowisko wymienione w ust. 1 (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach27 Grudnia 2017

  przysługuje odwołanie na podstawie art. 127 § 1 K.p.a. Zezwolenie na pracę (w tym zezwolenie na pracę sezonową) jest decyzją (art. 2 ust. 1 pkt 43a ustawy). Odmowa wydania zezwolenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane