Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  członkowskim (przebytych zgodnie ze stosowanym przez tę instytucję ustawodawstwem) w stosunku do sumy okresów ubezpieczeniai zamieszkania przebytych przez zainteresowanego we wszystkich (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...10 Września 2017

  uprawnienia do renty, muszą składać wniosek o emeryturę, aby od 1 października nabyć prawo do emerytury? Tak. W celu uzyskania prawa do emerytury w obniżonym wieku (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą17 Lipca 2009

  czerwca 1971 r. w sprawie stosowania systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny (...)

 • Renta socjalna27 Stycznia 2005

  prawem do innego świadczenia? Zbieg prawa do renty socjalnej z prawem do renty rodzinnej ma wpływ na wysokość renty socjalnej, bowiem w takiej sytuacji kwota (...)

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?25 Października 2017

  renty, nie mniej jednak niż w wysokości najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Jakie są warunki nabycia prawa do renty z tytułu niezdolności (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  tworzone dokumenty rozliczeniowe za kolejne miesiące. W razie zaistnienia w kolejnym miesiącu zmian, w stosunku do danych wykazanych w złożonych dokumentach rozliczeniowych, (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych13 Lutego 2018

  której mowa w ustawie z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dzieckiem w wieku do 3 lat, właściwa zwierzchnia instytucja diecezjalna lub zakonna - w stosunku do duchownych, pracodawca, (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne20 Sierpnia 2008

  ;wnież została zajęta. Sąd zawiadomi tych wierzycieli stosownie do art. 195. Wyrok wydany w sprawie jest skuteczny w stosunku do innych wierzycieli. Jednakże w stosunku do (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury16 Września 2004

  ustaniu zatrudnienia, jeżeli za te okresy, na podstawie przepisów kodeksu pracy, zostało wypłacone odszkodowanie, niewykonywania pracy w okresie przed 4 czerwca 1989 r. na skutek represji

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  zastosowania w odniesieniu do przewozu produktów pochodzenia zwierzęcego pomiędzy państwami członkowskimi UE lub w odniesieniu do produktów pochodzących (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Renta chorobowa

  Mój syn ma przyznaną I grupe inwalidzką a nigdy nie pracował , czy należy mu się świadczenie z ZUSu i na jakiej podstawie . (ropzio) też jestem (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane