Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego15 Grudnia 2017

  oraz art. 14 ust. 3 pkt 2 ustawy o PIT.  Rozliczanie kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego (CIT albo PIT)  Zarówno ustawa o CIT, jak (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową18 Maja 2017

  kwalifikowanych z podziałem na ich rodzaje (art. 18d ust. 8 ustawy o CIT; art. 26e ust. 8 ustawy o PIT). Jak dokonać odliczenia kosztów działalności B+R? Podatnicy, którzy (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej28 Grudnia 2017

  , za który ryczałt ma być opłacony, a za grudzień – w terminie złożenia zeznania. Podatnicy, których przychody w roku poprzedzającym rok podatkowy nie przekroczyły (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych18 Września 2005

  : 104.000 zł x 40% = 41.600 zł. Podstawa liczenia odpisów za 2007 r. wynosi 62.400 zł (120.000 zł – 16.000 zł – 41.600 zł). Odpisy za ten rok wyniosą: 62.400 zł x 40% = (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie21 Maja 2007

  miesiącu złożyła zeznanie roczne CIT-8 za 2006 r. Ponieważ faktura została otrzymana przed sporządzeniem zeznania i sprawozdania finansowego za dany rok, spółka ma obowiązek (...)

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok31 Grudnia 2006

  ustawie o CIT a regułami prawa bilansowego. W art. 15a ustawy o CIT pojawią się pojęcia dodatnich i ujemnych różnic kursowych. Wartości te będą zaliczane odpowiednio do przychodów bądź (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?10 Września 2017

  macierzyńskiego przez rok bez przerwy, to może zrezygnować z całości bądź części okresu, za który przysługuje jej zasiłek (jeżeli trwał odpowiednio co najmniej 3, 6, lub 8 (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  W pewnych przypadkach na polskie emerytury lub renty mogą liczyć osoby pracujące czy zamieszkałe za granicą. Dowiedz się, jak polacy, którzy mieszkają za granicą, mogą nabyć (...)

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?18 Września 2005

  kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra. W przypadku osób prawnych, zgodnie z ustawą o CIT, (...)

 • Podatek dochodowy od osób prawnych13 Kwietnia 2017

  w zeznaniu złożonym w roku poprzedzającym dany rok podatkowy lub w zeznaniu złożonym w roku poprzedzającym dany rok podatkowy o dwa lata. Mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający prowadzenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane