Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców27 Października 2017

  . Upoważnienie do określenia wzorów formularzy meldunkowych Ustawa o ewidencji ludności wskazuje, że minister właściwy do spraw wewnętrznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich19 Maja 2017

  pełnomocnika, o ile został ustanowiony.   W jakim trybie rozstrzyga się o zameldowaniu? Jeśli dane zgłoszone do zameldowania lub wymeldowania budzą wątpliwości, to o zameldowaniu (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  kierowca jak i pieszy.  Jak zawsze przez całą dobę do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym O czym (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)26 Sierpnia 2008

  ugodą lub uchwałą o scaleniu i podziale nieruchomości, o których mowa w ust. 3. W razie ustanowienia na nieruchomości ograniczonych praw rzeczowych decyzja o ustaleniu opłaty adiacenckiej (...)

 • Prawo o postępowaniu układowym16 Września 2004

  obowiązkowych ubezpieczeń majątkowych, bieżące i zaległe za rok poprzedzający otwarcie postępowania układowego; 3) należności z umowy o pracę; 4) należności z umowy o rentę lub (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?29 Czerwca 2017

  się zawsze tą samą trasą, bywania zawsze w tej samej restauracji itp.). Pomyśl o ubezpieczeniach... Ubezpieczenie na wyjazd Wyjeżdżając za granicę, warto pomyśleć o wykupieniu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)20 Sierpnia 2007

  podanie. § 2. Podanie wniesione do organu niewłaściwego przed upływem terminu określonego przepisami prawa uważa się za wniesione z zachowaniem terminu. Art. 171. § (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie1 Sierpnia 2007

  . Równocześnie zawiadomi wnoszącego podanie, że w sprawach innych powinien wnieść odrębne podanie do właściwego organu, i poinformuje go o treści § 2. Zawiadomienie następuje w drodze (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć12 Września 2018

  przesyłki). O ile, co do terminu złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy o pracę, obowiązują te same zasady, jak przy rozwiązaniu umowy o pracę, to kodeks pracy (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna31 Maja 2005

  wytworem. Jak wynika z przedstawionych definicji, zabytkiem może być tylko przedmiot będący dziełem człowieka lub pozostałością jego działalności, co wyklucza uznanie meteorytu zarówno za (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe22 Stycznia 2009

  właściciela przeciwko samoistnemu posiadaczowi o wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy, o zwrot pożytków lub o zapłatę ich wartości, jak również roszczenia (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna10 Lipca 2006

  sprawach dotyczących dziecka, nie tylko tych mniej istotnych jak obecnie. Istota bowiem władzy rodzicielskiej polega na uprawnieniu i obowiązku o dbanie o istotne interesy dziecka. Gdyby (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży27 Czerwca 2017

  ! Dbaj o zwierzęta – chroń je przed bezpośrednim nasłonecznieniem, dbaj o nieograniczony dostęp do wody pitnej oraz wentyluj pomieszczenia, w których przebywają. Uświadamiaj rodzinę (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?11 Kwietnia 2017

  rodzinie przysługuje za granicą świadczenie o podobnym charakterze, za wyjątkiem sytuacji, gdy przepisy o koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy przewidują (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna15 Października 2004

  wyjeździe syna za granicę, tym bardziej nie byłaby konieczna jej zgoda na wydanie paszportu. Czy jednak istnieją przesłanki do pozbawienia Pańskiej byłej żony władzy rodzicielskiej o tym (...)

 • Jesteś niezadowolony z wykupionej wycieczki? Dowiedz się czego możesz żądać od biura podróży.10 Czerwca 2014

  odpowiedzialności  Ustawa o usługach turystycznych poświęca osobny rozdział 3., zatytułowany „Ochrona klienta”, traktujący o odpowiedzialności organizatora imprez turystycznych (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?22 Marca 2017

  charakter obiektywny, jak na przykład: zmiana wielkości udziałów, zmiana przeznaczenia nieruchomości wspólnej. Przy tym zmiana współwłaściciela raczej nie będzie wystarczającą (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)22 Października 2008

  przepisów ustawy o działalności ubezpieczeniowej, z wyjątkiem funduszy emerytalnych, o których mowa w przepisach o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, 15) (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV19 Grudnia 2008

  , a także za doznaną krzywdę. Art. 47. § 1. W razie skazania sprawcy za umyślne przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu albo za inne przestępstwo umyślne, którego skutkiem (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach27 Grudnia 2017

  art. 74 ustawy o ewidencji ludności od dnia 1.01.2018 r. znosi się obowiązek meldunkowy. Jak będzie przebiegać weryfikacja pobytu stałego pracodawcy? Rządowy projekt ustawy o zmianie (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  osobę ubiegającą się o zwolnienie od kosztów sądowych o grzywnie grożącej za podanie nieprawdziwych informacji. Wniosek o zwolnienie od kosztów strony reprezentowanej (...)

 • Jak uzyskać paszport?25 Sierpnia 2006

  organ.Ile trzeba zapłacić za wydanie paszportu?Za wydanie paszportu ważnego 10 lat opłata paszportowa wynosi 100 zł (opłata podstawowa),ulgowa opłata paszportowa wynosi 50 zł,za wydanie (...)

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu karnym19 Sierpnia 2009

  stanowi sprostowanie oczywistych omyłek pisarskich lub rachunkowych, które może nastąpić na wniosek lub z urzędu w każdym czasie (art. 154 k.p.k.). O treści sprostowania zawiadamia się strony, (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR13 Kwietnia 2018

  ; art. 96 ust. 9a pkt 2 ustawy o VAT - podatnik będąc obowiązanym do złożenia deklaracji, o której mowa w art. 99 ust. 1, 2 lub 3 ustawy o VAT, nie złożył takich deklaracji za (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)31 Października 2007

  ;Pierwszeństwo, o którym mowa w art. 14 i 15 (uprzednie pierwszeństwo), jest zbywalne i podlega dziedziczeniu.  2. Umowa o przeniesienie pierwszeństwa, o którym mowa w ust. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane