Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opłata uzdrowiskowa od przebywających w uzdrowiskach18 Sierpnia 2009

  , Iwonicz Zdrój, Jedlina Zdrój, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Konstancin Jeziorna, Krasnobród, Krynica-Zdój, Kudowa Zdrój,. Lądek Zdrój, (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?21 Czerwca 2017

  wyniesie 20 lat. Czy składki będą opłacane, gdy Twój staż jest dłuższy niż 20 lat? Samorząd przestanie opłacać składki na Twoje ubezpieczenia, jeśli jesteś kobietą i 1 października (...)

 • Fundusze strukturalne UE w Polsce17 Sierpnia 2007

  euro. Czego dotyczy Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW)? Założeniem PO Rozwój Polski Wschodniej jest przyspieszenie tempa rozwoju społeczno-gospodarczego Polski (...)

 • Organizacja pożytku publicznego a PIT11 Stycznia 2019

  ramach usługi Twój e-PIT nie będzie wskazana żadna OPP. Aby uzupełnić zeznanie tylko w tym zakresie, podatnik musi wejść na stronę Portalu Podatkowego i zalogować się do usługi Twój (...)

 • Fundusze unijne dla firm15 Października 2017

  ;j oraz Polska Wschodnia. Zweryfikuj swoje pomysły, kontaktując się zPunktami Informacyjnymi.   Fundusze europejskie, firma, dofinansowanie, pożyczka, kredyt, dotacja, UE, środki unijne

 • Jakie prawa ma pacjent?21 Września 2017

  zamieszkania, nr dowodu tożsamości) i Twój wyraźny podpis. ##baner##  Masz prawo do zachowania tajemnicy informacji na Twój temat Masz prawo do ochrony danych i utrzymania (...)

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?24 Sierpnia 2018

  : pokój jednoosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym, pokój jednoosobowy w studiu; POZIOM II: pokój jednoosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego; POZIOM (...)

 • Jakie fundusze europejskie są przeznaczone na innowacje firm?19 Sierpnia 2018

  przewiduje Program Inteligentny Rozwój, 3.1, 3.2. Wdrażanie innowacji Nawet jeżeli przedsiębiorca samodzielnie nie realizuje prac B+R, może rozwijać swoją firmę, wdrażając innowacje. (...)

 • Przestój – jako nieplanowana przerwa w pracy14 Maja 2018

  może się go zrzec. Co ważne, w przypadku, gdy przestój ma miejsce z winy pracownika, wynagrodzenie mu nie przysługuje. Jak wspomniano, do przestoju komentowany przepis art. 81 kodeksu pracy wprost

 • E-składka w 2018 r.29 Września 2017

  bądź adres siedziby (o ile adres do korespondencji nie został podany). Jak sprawdzić, czy mój numer rachunku składkowego jest poprawny?  Możesz sprawdzić swój numer (...)

 • Jak dostać e-dowód?27 Lutego 2019

  zawieszenia, twój e-dowód zostanie automatycznie unieważniony. Jeżeli cofniesz zawieszenie, twój e-dowód będzie znowu ważny. Wniosek o zawieszenie/odwieszenie dowodu (...)

 • Gdzie małe i średnie firmy mogą szukać wsparcia z funduszy europejskich?18 Sierpnia 2018

  szczególności w programie regionalnym danego województwa, Programie Inteligentny Rozwój oraz Programie Polska Wschodnia. Warto zweryfikować także swoje pomysły, zapoznając się (...)

 • Twój e-PIT gotowy od 15 lutego12 Lutego 2019

  dziecko. Jak skorzystać z usługi Twój e-PIT? Korzystając z usługi: w serwisie podatki.gov.pl podatnik wybiera Twój e-PIT; uwierzytelnia się: wpisując swoje dane: (...)

 • Z jakich funduszy europejskich mogą skorzystać organizacje pozarządowe?19 Sierpnia 2018

  realizować określone cele społeczne. Są one równie istotne jak cele gospodarcze. Środki unijne na rozwój sektora ekonomii społecznej znajdują się w Programie Wiedza Edukacja Rozwój (...)

 • Jak potwierdzić tożsamość smartfonem?27 Listopada 2017

  sytuacji. Aplikacja ponadto sprawdza, czy twój telefon jest podatny na taki atak. Jeżeli twój telefon wymaga aktualizacji — zobaczysz takie zalecenie przy instalacji aplikacji. (...)

 • Jak wyrobić paszport?23 Listopada 2017

  to potrwać dłużej. Urzędnik poda ci dokładny termin realizacji. Sprawdź, czy twój paszport jest już gotowy do odbioru? Możesz to zrobić na 2 sposoby: skorzystaj z usługi Sprawdź, (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?13 Sierpnia 2017

  jednej z wymienionych placówek) w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć,  rozwiążesz stosunek pracy.  Ponadto masz prawo do świadczenia, jeżeli Twój stosunek (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży27 Czerwca 2017

  przyczyną pożarów. Ratunek. Nie bój się ratować. Podejmuj odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś życie. Jeśli nie wiesz, jak możesz pomóc, dzwoń (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy26 Marca 2008

  powoduje powstanie między małżonkami rozdzielności majątkowej.§ 2. Z chwilą zniesienia separacji powstaje między małżonkami ustawowy ustrój majątkowy. Na zgodny wniosek małżonków (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?2 Października 2018

  , który ustali jako termin płatności. Zrobi to: za pośrednictwem operatora pocztowego albo na Twój rachunek w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Jeśli (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?1 Października 2018

  , który ustali jako termin płatności. Zrobi to: za pośrednictwem operatora pocztowego albo na Twój rachunek w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Jeśli (...)

 • Jakie fundusze europejskie przeznaczone są na zatrudnienie i integrację społeczną?17 Sierpnia 2018

  skuteczność. Fundusze unijne finansują m.in.: zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych i asystenckich; rozwój usług opiekuńczych w oparciu o nowoczesne technologie informacyjno

 • Fundusze europejskie na start firmy16 Sierpnia 2018

  na rozwój swojej firmy. Warto zapoznaj się z informacjami na ten temat na Portalu Funduszy Europejskich lub skontaktować się z Punktami Informacyjnymi.    Na podst. 

 • Jak obliczyć wysokość zachowku?30 Czerwca 2018

  ;wno zstępni (C, D, E, F, G, H i J), jak i małżonek B. Zatem pod uwagę przy wyznaczaniu wysokości zachowku należy brać pod uwagę jedynie osoby: B, C, D, E, F, G, H i J.   Jak określić (...)

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku 29 Grudnia 2017

  , nadawca i odbiorca płatności oraz Twój numer rachunku składkowego. Nie trzeba będzie już wpisywać, jakiego okresu dotyczy wpłata. Jakie korzyści wiążą się z nowym sposobem rozliczania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  Proszę o pomoc mam wyrok sądu w sprawie należności niewypłaconych za pracę sąd zasądził x kwotę ale nie ma możliwości ściągnąć od pracodawcy (...)

 • jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Problem z sąsiadem

  Mieszkam w domku jednorodzinnym otoczonym ogrodem o pow.1074m2. Mój sąsiad z lewej strony na swoim terenie podwyższył sobie grunt już o 2 m, przy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane