Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  pełna - emerytura krajowa),wariant II - obliczy wysokość polskiej emerytury z uwzględnieniem łączonych okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce, Belgii i w Wielkiej Brytanii (emerytura (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...10 Września 2017

  skończy 60 lub 65 lat - w zależności od tego, co będzie to dla zainteresowanego korzystniejsze. Czy można na nowo przeliczyć emeryturę według tablic dla wieku 60 lub 65 lat? Taką możliwość (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?20 Grudnia 2017

  wynosi: 840,00 zł. Kwota wolna od potrąceń i egzekucji dla należności innych niż alimentacyjne dla renty socjalnej to 75% najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, czyli (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?13 Sierpnia 2017

  , emerytura z tytułu wykonywania pracy w szczególnym charakterze,  emerytura nauczycielska,  nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, emerytura pomostowa.  Niżej wskazano, (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?21 Czerwca 2017

  w przepisach emerytalnych od 1 października 2017 r. Od 1 października 2017 r. wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat – dla kobiet i 65 lat – dla mężczyzn. Jest to emerytura (...)

 • Prawo do renty po zmianach29 Grudnia 2017

  na wiek, emerytura nauczycielska przyznana na podstawie Karty Nauczyciela, czy też emerytura wcześniejsza dla matek opiekujących się dziećmi). Za emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Emerytury i renty za granicą31 Sierpnia 2014

  zasiłku pogrzebowego należy zwrócić się do instytucji, która wypłacała mu emeryturę czy rentę. Jeśli emerytura lub renta była wypłacana z kilku państw, to i tak będzie można otrzymać (...)

 • Jak uzyskać wcześniejszą emeryturę – opinia prawna7 Kwietnia 2005

  zakładu pracy. Zasiłek dla bezrobotnych Ponieważ wskazuje Pani jako na jedną z możliwości: zarejestrowanie się jako bezrobotna oraz pobieranie zasiłku dla bezrobotnych należy wskazać, że (...)

 • Wcześniejsza emerytura osoby urodzonej przed 1949 r. - opinia prawna13 Grudnia 2006

  ustawy: „Ubezpieczonym urodzonym przed dniem 1 stycznia 1949 r. przysługuje emerytura, jeżeli spełnili łącznie następujące warunki: osiągnęli wiek emerytalny wynoszący co najmniej 60 lat (...)

 • Emerytura dla ubezpieczonych urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r.16 Września 2004

  miesiącach średnie dalsze trwanie życia ustalone dla osób w wieku 62 lat. Hipotetyczna emerytura zaś to emerytura, która hipotetycznie przysługiwałaby danej osobie w dniu 1 stycznia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Wzór podania o separację

  Poszukuję wzoru podania do sądu o ustalenie separacji (era2001) Kraków, dnia ....................................... Do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział (...)

 • Emerytura

  Witam Moja znajoma słyszała, że emerytury mają być podwyższone. Czy to prawda? Czy ktos z Państwa wie coś na ten temat? Witam Mam takie (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane