Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?11 Kwietnia 2017

  przysługiwać niezależnie od dochodu. Wsparcie na pierwsze dziecko rodzice otrzymają po spełnieniu kryterium dochodowego 800 zł netto na osobę w rodzinie lub 1.200 zł netto na osobę w rodzinie, (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja13 Sierpnia 2017

  schodów i spoczników). Podsumowując, poniżej zamieszczamy wykaz dotyczący powierzchni zaliczanych lub nie do powierzchni użytkowej na podstawie ustawy z dnia 27 września (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?14 Maja 2017

  alimentacyjnymi w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów mogą zostać skierowani przez starostę, na zasadach dotyczących robót publicznych, (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne24 Kwietnia 2018

  dokumentów kandydatów na operatorów, sporządzenia protokołu zbiorczego, zarejestrowania uprawnień i przekazania dokumentów do (...) obliguje jedynie (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!17 Października 2012

  wydatków na zakup materiałów budowlanych, które do 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a po (...)

 • Fundusze strukturalne UE w Polsce17 Sierpnia 2007

  ;w publicznych z 67,3 mld euro dostępnych w ramach NSRO.W gestii Ministra Gospodarki będzie ok. 54% środków z 8,3 mld euro (z czego ponad 7 mld euro ze środków (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  wymagane do nabycia prawa do polskiej emerytury po uwzględnieniu okresów ubezpieczenia przebytych w Szwecji (5 lat) i w Holandii (10 lat). Instytucja polska obliczy (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...19 Września 2018

  budynków uległy zmianie, zgodnie z przepisami rozporządzenia nowelizującego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, (...)

 • Postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest26 Maja 2018

  instalacji lub urządzeniu zawierającym azbest oznakowanie umieszcza się w widocznym miejscu w każdym pomieszczeniu, w którym taka instalacja lub urządzenie się znajdują, (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?13 Września 2017

  tych tytułów przysługuje w dodatkowym wymiarze do 8 tygodni (tj. do 56 dni), nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 8 tygodni życia. Wymiar zasiłku opiekuńczego (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych13 Lutego 2018

  której mowa w ustawie z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dzieckiem w wieku do 3 lat, właściwa zwierzchnia instytucja diecezjalna lub zakonna - w stosunku do duchownych, pracodawca, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)20 Sierpnia 2007

  proporcjonalnie na poczet kwoty zaległości podatkowej oraz kwoty odsetek za zwłokę w stosunku, w jakim, w dniu wpłaty, pozostaje kwota zaległości podatkowej do kwoty odsetek za (...)

 • Jak uzyskać koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych?6 Kwietnia 2007

  :  członkami zarządu spółki będą w większości osoby posiadające obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania w Polsce,  w zgromadzeniu wspólników (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy6 Września 2018

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego – (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa30 Września 2011

  krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków; 3) pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków; 4) (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela14 Grudnia 2004

  wypłacane jest w dniu poprzedzającym ten dzień, a w wypadkach szczególnie uzasadnionych wynagrodzenie może być wypłacone w jednym z ostatnich pięciu dni miesiąca lub w dniu (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym29 Sierpnia 2012

  finansującego i odpowiednio do kosztów uzyskania przychodów korzystającego nie zalicza się opłat ustalonych w tej umowie, ponoszonych przez korzystającego w (...)

 • Podpis elektroniczny - co to takiego?5 Marca 2009

  elektroniczny (artykuł 6 ustęp 1 ustawy o podpisie elektronicznym). Niektóre centra certyfikujące podpisy dołączają do certyfikatu specjalny program do składania e-podpisów. (...)

 • Zwrot wydatków za materiały budowlane - duże zmiany w 2014 roku15 Lutego 2014

  r. nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r.; od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r.; od dnia 1 stycznia 2012 (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć się przez Internet?27 Grudnia 2012

  złożyliśmy poprawnie? Resort finansów uspokaja, że nie ma powodu martwić się, czy złożony elektronicznie formularz dotarł do urzędu – program wydaje potwierdzenie w (...)

 • Pomoc de minimis - Co to jest i jak na tym skorzystać?24 Marca 2005

  17.05.2002 r. w wysokości 20 tys. € i pomoc udzielona w dniu 10.02.2003 r. w wysokości 10 tys. €. W związku z tym przedsiębiorca na dzień złożenia wniosku otrzymał (...)

 • Kto może sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali? 22 Czerwca 2009

  przestępstwo skarbowe; dowód wniesienia opłaty egzaminacyjnej za pierwszy etap. W przypadku stwierdzenia braków we wniosku lub załącznikach do wniosku, kandydata wzywa się do (...)

 • Obliczenie zachowku a darowizna23 Listopada 2017

  do zachowku roszczenia przeciwko spadkobiercy o pokrycie lub uzupełnienie w pieniądzu zachowku rozstrzyga tylko to, czy otrzymał on w całości należny mu zachowek w postaci powołania (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?28 Czerwca 2017

  uzyskiwanych dochodów, rodzinom z co najmniej trójką dzieci: w wieku do ukończenia 18 roku życia,  w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku (...)

 • Jak złożyć PIT przez Internet?23 Stycznia 2018

  warunków jako identyfikator podatkowy podatnik podaje swój numer NIP. ##baner## Jak dokonać rozliczenia?  Dalej wystarczy 5 kroków - należy:  wejść na stronę

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • program vzm 2011

  Witam Gdzie znajdę darmowy program do wypełnienia formularzy podatkowych tak aby módz go ściągnąć za darmo?Z góry dziekuję za odpowiedzi

 • Czy to jest legalne????

  Jest to tekst który znalazłem w internecie i szczerze nie wiem czy to jest legalne wiem ze duzo tekstów tego typu jest nie legalnych ale to sie "wydaje" (...)

 • Opodatkowanie dochodów

  Witam, Mam pytanie opierte na pomyśle pewnego rodzaju piramidy finansowej, której treść przytaczam poniżej (proszę nie usuwać, ten tekst jest tylko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane