Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.27 Maja 2018

  cudzoziemcach – na warunkach określonych w tym zezwoleniu; posiada zezwolenie na pracę oraz przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: na podstawie wizy, (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach27 Grudnia 2017

  kalendarzowym. W razie potrzeby (np. zagubienia zaświadczenia) można wystawić duplikat. W procedurze wielosezonowej na jaki okres wydajemy zezwolenie na pracę sezonową – czy (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II7 Sierpnia 2007

  , uwzględniając w szczególności rodzaje i formy uzyskiwania przez skazanego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w warunkach zakładu karnego, specyfikę prowadzonego nauczania w (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?2 Października 2018

  uwzględnia się: okresów, w których opłacałeś składki na ubezpieczenie społeczne rolników, okresów, w których prowadziłeś gospodarstwo (...)

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko (...)

 • Kto i kiedy na wcześniejszą emeryturę? - opinia prawna20 Stycznia 2005

  wymagany okres zatrudnienia, w tym co najmniej 15 lat pracy w szczególnych warunkach. W wykazie dołączonym do rozporządzenia znalazły się prace wykonywane w służbie zdrowia (...)

 • Praca w upale10 Czerwca 2019

  regeneracyjnych w pokojach relaksu.   Pamiętaj, że:  Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie napojów m.in. pracownikom zatrudnionym: w warunkach (...)

 • Praca za granicą26 Maja 2017

  i tłumaczenie dokumentów, informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy, inne zobowiązania stron. Ww. umowa (...)

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym21 Maja 2007

  płetwonurków,    d) prace w kesonach. 15) Prace w warunkach obniżonego ciśnienia, w tym w szczególności w komorach niskich ciśnień lub w innych (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela14 Grudnia 2004

  pozostający w stanie nieczynnym może, na swój wniosek lub na wniosek dyrektora szkoły, podjąć pracę zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami w niepełnym lub w pełnym wymiarze (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę8 Marca 2013

  pod ziemią i wykonywania pracy fizycznej, w służbie zdrowia). Jeżeli kobieta jest w ciąży - praca na wysokości, prace w wykopach oraz w zbiornikach otwartych, prace (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I7 Sierpnia 2007

  ) kwalifikowanie skazanego, o którym mowa w art. 88 § 4, jako wymagającego osadzenia w zakładzie karnym typu zamkniętego w warunkach zapewniających ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Chałupnictwo - uprawnienia zatrudnionych w systemie nakładczym16 Lipca 2018

  , podobnie jak każda inna praca, jest zawierana na pewien okres czasu. Przepisy przewidują szereg możliwości w tej kwestii. Umowę można zawrzeć na: okres próbny na (...)

 • Jakie wynagrodzenie należy się za pracę?5 Maja 2019

  wypadku w drodze do lub z pracy choroby w trakcie ciąży poddania się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, (...)

 • Młodzież w pracy16 Lipca 2017

  lekkich. Na jakiej podstawie można zatrudniać młodocianych? Praca lekka wykonywana przez oznaczony czas może być świadczona na podstawie: umowy o pracę na okres próbny,  umowy (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?2 Czerwca 2017

  ;rym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta. W szczególny sposób regulowana jest praca w niedziele i święta w placówkach (...)

 • Obowiązek przeprowadzania badań lekarskich - opinia prawna19 Września 2008

  to istotne z tego powodu, iż w przypadku gdy pracodawca zatrudnia pracowników w warunkach narażenia na działanie substancji i czynników rakotwórczych (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...10 Września 2017

  zapisanych na koncie i  środków na subkoncie podlega kolejnym waloryzacjom, co też korzystnie powinno wpływać na wysokość emerytury. W przypadku późniejszego (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?30 Maja 2017

  w najbliższych tygodniach. Czy służba w WOT nie będzie kolidowała ze sprawami osobistymi/służbowymi? Czy służba w WOT wpłynie negatywnie na pracę zawodową (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?13 Sierpnia 2017

  rocznego przygotowania przedszkolnego (w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej), obowiązku szkolnego i obowiązku nauki,  placówkach, (...)

 • Wykaz chorób zawodowych27 Sierpnia 2007

  byłego pracownika, zwanego dalej „pracownikiem”, w okresie jego zatrudnienia w narażeniu zawodowym lub po zakończeniu pracy w takim narażeniu, nie później jednak niż w (...)

 • Systemy czasu pracy3 Czerwca 2011

  pracy, nie więcej niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 1 miesiąca. Natomiast w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych13 Lutego 2018

  sporządzają kartę wypadku, której wzór jest określony w załączniku do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie trybu uznania zdarzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • praca w warunkach szkodliwych

  czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • szkodliwe warunki pracy

  Pracuję w sklepie z odzieżą używaną ,praca jes ciężka z uwagi na odzież która jest dezynfekowana za granicą niznanymi środkami chemicznymi,przy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane