Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV15 Lipca 2017

  abonamentu RTV e-prawnik.pl abonament, RTV, radio, telewizja, opłata, kara

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć5 Września 2011

  (np. abonament) stanowić będą koszt uzyskania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej. Organy podatkowe wskazują tu jednak jako warunek, aby Internet wykorzystywany był wyłącznie (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?23 Listopada 2017

  nie zgadzasz. Ponadto możesz zweryfikować, czy np. poręczony synowi przez Ciebie kredyt jest prawidłowo spłacany, a także szybko sprawdzić, czy nikt nie próbował posłużyć (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?11 Kwietnia 2017

  alimentów.   Świadczenie „Rodzina 500 plus” pobierane przez rodzica nie może być podstawą do obniżenia pobieranych przez niego świadczeń alimentacyjnych.    Środki (...)

 • Należyta staranność w VAT6 Lipca 2018

  hurtowej ilości paliwa a siedziba mieści się w garażu. ##baner## Wymagany przez kontrahenta od ciebie termin płatności jest krótszy niż oferowany przez innych dostawców z tej (...)

 • Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?13 Czerwca 2014

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE? Czytaj także: Abonament RTV 2015: (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne30 Maja 2018

  . Nie używać w ruchu ulicznym. 20 kg maks.” (rolki dla kilkulatków) czy „Tylko do użytku pod nadzorem osoby dorosłej” (zabawki funkcjonalne, np. maszyna do szycia). czy (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej28 Grudnia 2017

  małżonków, z prowadzonej samodzielnie przez małżonka na prowadzoną samodzielnie przez drugiego małżonka - jeżeli małżonek (lub małżonkowie) przed zmianą opłacali podatek dochodowy (...)

 • Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie27 Czerwca 2017

  mieszkania czy domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych oraz (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?20 Września 2018

  irrelewantne jest w kontekście strony podmiotowej tego przestępstwa, czy czyn sprawcy powodowany jest żywionym do pokrzywdzonego uczuciem miłości, nienawiści, chęcią dokuczenia mu, złośliwością (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć się przez Internet?27 Grudnia 2012

  przez Internet, deklaracje podatkowe, e-deklaracje

 • W pułapce umów telewizji cyfrowej2 Grudnia 2013

  określony czas oraz że po skończeniu się okresu promocyjnego będziemy musieli płacić wysokie rachunki, często przez znacznie dłuższy okres niż czas promocji. Przede wszystkim czytajmy jednak (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce18 Października 2018

  Internet konsumentce – Marii Białek włąsnoręcznie wykonaną rzeźbę. Pani Janina ma obowiązek poinformować o możliwości odstąpienia przez kupującą od umowy w terminie 14 dni. Pani (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna30 Listopada 2004

  w odpowiednim zakresie do zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego (Pańskiej byłej żony) i to bez względu czy pozostaje on w niedostatku czy nie. W takiej sytuacji przesłanką (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?11 Sierpnia 2018

  , jest działalnością, czy nie i czy należy zgłaszać ją do urzędu, trzeba sprawdź, czy ma cechy działalności gospodarczej. Te cechy to: cel zarobkowy – jest nastawiona na zysk, zorganizowanie (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych27 Listopada 2008

  ubezpieczeniową na warunkach zaakceptowanych przez organ udzielający zezwolenia lub  2) przedstawieniu gwarancji bankowych na warunkach zaakceptowanych przez organ udzielający zezwolenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane