Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rada nadzorcza w spółce akcyjnej28 Czerwca 2011

  wymaga, by radę tworzyło minimum trzech członków, a w spółkach publicznych co najmniej 5 członków, jednak pamiętać należy, iż dla poszczególnych (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)22 Stycznia 2009

  ani w całości, ani w części, z wyjątkiem przypadków określonych w niniejszym dziale. § 2. Akcjonariusz i jego poprzednik prawny nie mogą być zwolnieni z (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)22 Stycznia 2009

  ;w. W takim przypadku do głosów z akcji spółki dominującej dolicza się głosy z akcji spółki lub spółdzielni zależnej.Art. 412. § 1. Akcjonariusze (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?14 Maja 2017

  efekty, z podaniem mierników pozwalających ocenić indywidualne efekty; kwotę i tryb przekazania środków Funduszu Pracy przysługujących z tytułu realizacji działań (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 491-527)11 Marca 2009

  tego co najmniej jeden ze wspólników łączących się spółek, składając w tej sprawie w spółce, której jest wspólnikiem, pisemny wniosek, (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób (Dz.U. UE L 103 z 13 kwietnia 2012 r., s. 51). Decyzja (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)22 Października 2008

  Gospodarczym.Art. 2.  1. Przepisów ustawy nie stosuje się do:   1)  przychodów z działalności rolniczej, z wyjątkiem dochodów (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców21 Grudnia 2017

  ustawowych. Nabywanie lub obejmowanie udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego z siedzibą na terytorium Polski Cudzoziemcy, z wyjątkiem cudzoziemców (...)

 • Transgraniczne łączenie spółek kapitałowych16 Czerwca 2009

  i przedstawiciele pracowników, a w braku takich przedstawicieli - pracownicy, mogą żądać udostępnienia im bezpłatnie w lokalu spółki odpisów powyższych (...)

 • Prawa akcjonariuszy mniejszościowych w spółce akcyjnej16 Czerwca 2008

  mniejszościowych tylko wówczas gdy w skład rady wchodzi 5 lub więcej członków. W innym bowiem przypadku, akcjonariusze ci będą w stanie złożyć wniosek o zastosowanie (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 528-574)11 Marca 2009

  obowiązki spółki dzielonej, określone w planie podziału.§ 2. Na spółkę przejmującą lub spółkę nowo zawiązaną powstałą w związku z podziałem przechodzą z dniem (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...19 Września 2018

  Infrastruktury i Rozwoju z dnia 17 lutego 2015 r. w sprawie sposobu dokonywania i szczegółowego zakresu weryfikacji świadectw charakterystyki energetycznej oraz protokołów (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  konkurencję oraz naruszających zbiorowe interesy konsumentów; inspektor pracy oraz związki zawodowe w sprawach z zakresu prawa pracy; strona w sprawach związanych z (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży27 Czerwca 2017

  kończyn, szybko uzupełnij płyny z zawartością elektrolitów; dostarczą ich np. napoje dla sportowców. Jeśli po upływie godziny odpoczynku w chłodniejszym miejscu (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?21 Lutego 2013

  za każdy dzień. Stanowi tak jeden z przepisów ustawy o PIT.   Kiedy ulgę naliczamy dziennie? W przypadku, gdy w tym samym miesiącu kalendarzowym w stosunku do (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne24 Kwietnia 2018

  Apelacyjnego  w Poznaniu z 19 marca 2008 r., sygn. I ACa 83/08, Sądu Apelacyjnego w Katowicach z 6 listopada 2012 r., sygn. III AUa 227/12, Sądu Najwyższego (...)

 • Majątek wspólny małżonków18 Czerwca 2014

  uchwałą Pełnego Składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego z dnia 28 września 1979 r., w wypadku przeniesienia własności na podstawie umowy darowizny zawartej przez darczyńcę z jednym (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty28 Kwietnia 2018

  . Pomniejszenie to dotyczyć będzie kosztów z obu źródeł przychodów w propozycji wynikającej z porównania kosztów tych usług i praw (...)

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?15 Kwietnia 2015

  spadkodawcy, łącznie z nagrobkiem, w takim zakresie, w jakim koszty te odpowiadają zwyczajom przyjętym w danym środowisku, jeżeli nie zostały pokryte z majątku spadkodawcy, (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku3 Czerwca 2007

  umów najmu, do których mają zastosowanie przepisy o czynszu regulowanym, określonym w ustawie o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych, Zeznanie podatkowe o nabyciu w drodze spadku

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?10 Września 2018

  znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej studentowi studiów stacjonarnych z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub w obiekcie innym niż dom studencki (również (...)

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy - zasady zwoływania i obrad22 Maja 2008

  absolutorium z wykonania przez nich obowiązków. Natomiast nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy jest zwoływane w przypadkach określonych w kodeksie spółek (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?22 Sierpnia 2017

  ubezpieczenie chorobowe oraz składki rozliczone w raporcie ZUS RCA z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym się cyframi 04 31). Zwolnienie z obowiązku składania dokumentów (...)

 • Złóż wniosek o 500+ 29 Sierpnia 2017

  organizacyjnej w danej gminie, np. w funkcjonujących już w wielu miastach w Polsce specjalnych centrach utworzonych do realizacji świadczeń socjalnych. Rodzina z dzieckiem (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?21 Grudnia 2018

  rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony)  - na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane