Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie nauczyciela - jakie kryteria brać pod uwagę?5 Marca 2013

  wyższych kwalifikacji zawodowych. Formalnie wyższe kwalifikacje może bowiem równoważyć dłuższa praktyka zawodowa. W ocenie zasadności wyboru nauczyciela do rozwiązania bądź zmiany (...)

 • Powstanie i ustanie stosunku pracy nauczycieli akademickich14 Grudnia 2004

  nastąpić na wniosek nauczyciela akademickiego lub uczelni, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia z końcem roku akademickiego - w razie otrzymania przez nauczyciela dwukrotnie, w (...)

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich14 Grudnia 2004

  nauczyciela akdemickiego? Obowiązkiem nauczyciela akademickiego uczelni zawodowej jest: kształcić studentów oraz uczestników innych form kształcenia, uczestniczyć w pracach organizacyjnych. Nauczyciele

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców1 Września 2017

  nauki opracowany poza macierzystą szkołą. Indywidualny program może być przygotowany z udziałem nauczyciela prowadzącego zajęcia w szkole wyższego stopnia, nauczyciela doradcy metodycznego, (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna17 Lutego 2005

  ; dalej Karta Nauczyciela). Z pytania wynika, iż ma Pan możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę to jest spełnia Pan przesłanki z art. 88 ust. 1 Karta Nauczyciela w związku z art. 32 (...)

 • Wykaz chorób zawodowych27 Sierpnia 2007

  ;   1) ostra choroba popromienna uogólniona po napromieniowaniu całego ciała lub przeważającej jego części  2 miesiące  2) ostra choroba popromienna o charakterze zmian (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych13 Lutego 2018

  pracy, kwalifikacji prawnej zdarzenia, wzoru karty wypadku i terminu jej sporządzenia (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1618). ubezpieczenie wypadkowe, ZUS, świadczenia, wypadek przy pracy, choroba zawodowa

 • Kiedy można stwierdzić chorobę zawodową - opinia prawna30 Grudnia 2008

  2000 r. (III AUa 50/2000), Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 stycznia 1982 r.(II SA 888/81). choroba zawodowa, świadczenie, wykaz, pracownik, pracodawca, uprawniony lekarz, opieka

 • Dla kogo zasiłek wyrównawczy?13 Września 2017

  ; zasiłek wyrównawczy, ubezpieczenie chorobowe, ZUS, zasiłki, ubezpieczenie wypadkowe, orzeczenie lekarza orzecznika, wypadek przy pracy, choroba zawodowa

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)27 Sierpnia 2007

  kultury fizycznej studentów;   8) działanie na rzecz społeczności lokalnych i regionalnych.  2. Uczelnia zawodowa prowadząca wyłącznie studia pierwszego stopnia nie jest

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porzucona niepracujaca żona, a prawo alimentacyjne

  Kiedys bylam stewardessa, wyszlam za maż, po ślubie mąż nie chciał abym pracowała.Przestałam. Teraz mąż (po 8 latach) chce rozwodu, (ma nowa kobieta...)ja (...)

 • Choroba zawodowa

  Witam, stwierdzono u mnie chorobę zawodową, a mianowicie zespół rowka łokciowego, ZUS przyznał mi odszkodowanie wysokości 5% na obie ręce czyli (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • konflikt z pracodawcą - choroba zawodowa

  Czy jest sens wnosic pozew przeciwko pracodawcy? Już wyjasniam - szwagier ostatnie 15 lat pracował w dużej firmie budowlanej. Przez ostatnie lata pracował (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane