Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok25 Sierpnia 2011

  : a) 2,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za dwa miesiące z góry, b) 3,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za trzy miesiące z góry, c) 4,5 (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV15 Lipca 2017

  używanie odbiorników RTV w 2017 roku:  2017 rok radiofonicznego telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego za jeden miesiąc  7,00 zł   22,70 zł za (...)

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?23 Lipca 2009

  mieszkanie podczas pierwszej licytacji, wynosi 3/4 sumy oszacowania. Jeśli do pierwszej licytacji nikt nie stanie, wyznacza się drugą, podczas której cena wywoławcza stanowi 2/3 sumy oszacowania. Cena (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej31 Lipca 2015

  wszystko, ze względu na „wygodę” tego rozwiązania z punktu widzenia budżetu państwa, nie należy wykluczać uznania go za jeden z punktów wyjścia w razie wszczęcia faktycznych prac (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży27 Czerwca 2017

  najsilniejszy. Dobrego lidera cechuje mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Mądrość. Podstawa odwagi. Szybka analiza sytuacji, ocena wystąpienia możliwego ryzyka, przewidywanie (...)

 • Opodatkowanie stron umowy leasingu3 Października 2012

  podstawowym okresie umowy są analogiczne jak w przypadku leasingu finansowego. Podstawa prawna: ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Tekst jedn.: Dz. U. 2012 (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Abonament rtv 2012 znowu wzrośnie!?

  Czy słyszeliście już o tym że abonament rtv w 2012 roku ma wzrosnąć? Przecież telewizja publiczna może zaoszczedzic kase w inny sposób zamiast (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane