Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?2 Kwietnia 2009

  działania tzw. Systemu Informacyjnego Schengen.Co to jest System Informacyjny Schengen?System Informacyjny Schengen (SIS) jest wspólną, elektroniczną bazą danych (...)

 • Mały ruch graniczny z sąsiadami Unii27 Lutego 2007

  przepływ osób przez granice (tzw. kodeks graniczny Schengen; Dz.U. L 105 z 13.04.2006 r., str. 1) mieszkańcy strefy przygranicznej, państwa członkowskie UE, Unia Europejska, Wspólnota, WE

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)29 Września 2017

  przekazać płatnikowi składek, nawet jeżeli ma on profil informacyjny płatnika składek na PUE ZUS. Po wystawieniu zaświadczenia lekarskiego na formularzu wydrukowanym z systemu lekarz musi je wprowadzić (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy7 Października 2018

  obowiązek informacyjny. Czy umieszczenie w układzie zbiorowym pracy, regulaminie pracy lub obwieszczeniu informacji o celach, zakresie oraz sposobie zastosowaniu monitoringu jest wystarczające? Nie do (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka25 Listopada 2018

  dla dziecka jest potrzebny, jeśli zainteresowany chce z nim wyjechać za granicę do jednego z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen lub innych krajów, które pozwalają przekraczać

 • Miejsce zamieszkania dla objęcia unijnymi przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego8 Maja 2018

  sekcje, tj.: "Działalność niezarobkowa", "Inne okoliczności", mają charakter informacyjny.     Podstawa prawna: rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1231/2010 z 24 listopada

 • Wszystko o protokołach w postępowaniu cywilnym...27 Lipca 2009

  rozprawy - system chronologiczny i  system reasumcyjny. System chronologiczny, polega na wiernym spisaniu przez protokolanta całego posiedzenia sądu, jego przebiegu, zarządzeń i postanowień (...)

 • Co zrobić, aby twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem?22 Czerwca 2018

  instalujemy. Wybierając nieopatrznie płatne aplikacje, system, który je instaluje, uprzedzając nas o płatności, obciąży naszą kartę odpowiednią kwotą. Taka sytuacja często ma miejsce (...)

 • Niespełnione oczekiwania użytkownika oprogramowania25 Marca 2015

  złożenie oświadczenia, zgodnie z którym użytkownikowi wiadome jest, że system wymaga określonych uwarunkowań sprzętowych. Niespełnione oczekiwania Gdy już jednak mleko się wylało, i zakupiony (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?29 Czerwca 2017

  , jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro.Zezwala się rezydentom i nierezydentom przekraczającym granicę państwową z innymi państwami obszaru Schengen na odstępowanie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane