Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza21 Marca 2014

  ;wczas dopuszczalne złożenie przez pozwanego wspólnika za spółkę stosownego oświadczenia woli. Spółka komandytowa posiada zdolność sądową (art. 8 KSH). Jest ona samodzielnym (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany14 Sierpnia 2009

  Przy odbiorze dokumentacji inwestor odbiera pisemne oświadczenie architekta, że jest ona wykonana zgodnie z umową. Jest ono równoznaczne ze stwierdzeniem, że nie posiada ona wad. Uprawnienia (...)

 • Młodzież w pracy16 Lipca 2017

  stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wynosi 13 zł. Ma ona jednak zastosowanie jedynie do określonych umów zlecenia (odreślonych w art. 734 Kodeksu cywilnego) oraz umów o

 • Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania powróci?20 Lutego 2014

  , praktycznie, poza zainteresowaniem.   Ze strony Ministerstwa dowiadujemy się, że klauzula wejdzie w życie najpóźniej z początkiem 2015 r.. Czy tak się stanie i czy przejdzie ona, (...)

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?7 Stycznia 2013

  art. 78 Konstytucji. Służy ona zapewnieniu stronom prawa do dwukrotnego rozpatrzenia i .rozstrzygnięcia sprawy administracyjnej. Zgodnie z tą zasadą, strony mają prawo złożenia odwołania od każdej

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza21 Czerwca 2008

  sposób (art. 1096 KC w zw. z art. 2 KSH)). Jest ona prawem ściśle związanym z osoba konkretnego wspólnika. Na koniec należy dodać, że śmierć mocodawcy ani utrata przez niego zdolności (...)

 • Leasing podatkowy15 Września 2006

  , nazywając ją umową leasingu, będzie ona dla potrzeb podatkowych traktowana jak umowa najmu lub dzierżawy. Podobny skutek wystąpi, jeśli co prawda strony zawrą umowę na czas oznaczony, ale nie będzie (...)

 • Powództwo o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy 13 Maja 2015

  dochodów, czy też do naruszenia jej dobrego imienia – tzw. renomy. Godzenie w interes spółki może odnosić się zarówno do aktualnej sytuacji, w jakiej się ona znajduje, należy (...)

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem - opinia prawna24 Maja 2010

  jedynie udział współwłaściciela, to nie będzie ona obciążać nieruchomości nowo powstałych w wyniku podziału fizycznego, będącego skutkiem zniesienia współwłasności. Według (...)

 • Jak Wspólnota Europejska może dyscyplinować państwa członkowskie?10 Marca 2009

  wyraża się m.in. w tym, że może ona złożyć państwu uzasadnioną opinię kiedy zechce – jedynym ograniczeniem jest tu zakaz naruszania prawa państwa do obrony i możliwość wykazania przez (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej25 Marca 2008

  następuje w sytuacji, gdy: nie może ona być wykonywana z powodu trwałej przeszkody, np. wyjazd rodziców na stałe za granicę połączony z całkowitym brakiem zainteresowania dzieckiem; skazanie (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów16 Maja 2007

  uprawniająca do pełnego odliczenia jest wspólna dla pojazdów o tej samej ilości siedzeń. I tak: dla samochodu 2-osobowego wynosi ona 493 kg, dla samochodu 3-osobowego wynosi ona 561 kg, dla (...)

 • Pomoc de minimis - Co to jest i jak na tym skorzystać?24 Marca 2005

  tys. €. Jednak w tym przypadku nie zalicza się tej pomocy do pomocy de minimis, gdyż została ona udzielona na podstawie programu pomocowego, czyli na podstawie programu pozytywnie zaopiniowanego

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)22 Stycznia 2009

  ponosił odpowiedzialność. W braku wypowiedzenia umowy wygasa ona z końcem okresu, za który przypadała niezapłacona składka.§ 3. W razie opłacania składki w ratach niezapłacenie (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna22 Stycznia 2009

  ona połączona z inną rzeczą. Za produkt uważa się także zwierzęta i energię elektryczną. § 3. Niebezpieczny jest produkt nie zapewniający bezpieczeństwa, jakiego można oczekiwać, uwzględniając

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe17 Października 2008

  przebywa. Art. 598[8]. Kurator sądowy jest uprawniony do odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką od każdej osoby, u której ona się znajduje. Art. (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)31 Października 2007

  znak towarowy może być unieważnione, w całości lub w części, na wniosek każdej osoby, która ma w tym interes prawny, jeżeli wykaże ona, że nie zostały spełnione ustawowe warunki wymagane (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.2 Października 2018

  obliczy emeryturę na podstawie zreformowanych zasad, o ile okaże się, że jest ona wyższa od emerytury, którą obliczy na dotychczasowych zasadach. Emerytura w najniższej wysokości Jeżeli wysokość

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?27 Maja 2018

  osób: bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, niewymienionych wcześniej osób ubezpieczonych. W innych przypadkach jest ona ważna: 90 dni - karta wydana dla osób

 • Sądy UE13 Lutego 2018

  dotyczących skarg wniesionych przez jednostki. Skarga na bezczynność Umożliwia ona kontrolę legalności zaniechania działania przez instytucje, organy lub jednostki organizacyjne Unii. Jest ona (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?18 Września 2017

  ona na zaznajamianiu się przez sąd na bieżąco z działalnością opiekuna, np. przez wywiad środowiskowy, udzielanie opiekunowi odpowiednich wskazówek i poleceń, żądaniu przez sąd wyjaśnień (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?10 Września 2017

  macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego  –  w przypadku ubezpieczonej będącej pracownicą, której zasiłek wypłaca ZUS, wniosek ubezpieczonej zawierający datę, od której rezygnuje (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?21 Czerwca 2017

  ;rym składasz wniosek o ponowne ustalenie wysokości emerytury. Uzyskany wynik to nowa kwota emerytury z I filaru. Nie może być ona niższa niż suma pobieranych dotychczas emerytur: z I i II filaru

 • Nowe zasady ogólne w postępowaniu administracyjnym19 Czerwca 2017

  taki strona może złożyć po upływie terminu na zajęcie stanowiska, który zwykle wynosi 2 tygodnie. Może ona też zgłosić chęć wzięcia w udziału w takim posiedzeniu. Dzięki temu (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?11 Kwietnia 2017

  dotychczasową, unijną praktyką koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Pozwala ona ograniczyć przypadki nienależnego pobierania świadczeń przez osoby mieszkające za granicą.  Ustawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawa do dziecka

  Witam! Mój problem przedstawia się następująco, mam rocznego synka i zyjemy a raczej zylismy z jego ojcem bez slubu. Tatuś mojego dziecka jest skrajnie (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane