Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Licytacja komornicza mieszkania z obciążeniami23 Marca 2018

  zachowaniem rocznego terminu wypowiedzenia, o ile umowa nie przewiduje terminu krótszego, chociażby została zawarta z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została (...)

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.23 Stycznia 2018

  zwłokę. Odsetki te naliczane są od następnego dnia po upływie terminu płatności (terminu do złożenia PIT-39), aż do dnia zapłaty podatku włącznie. Jeśli podatnik odprowadził 19% (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?23 Listopada 2017

  uchybienia terminowi wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu, uprawdopodobniając okoliczności uzasadniające wniosek. Jednocześnie z wnioskiem koniecznie należy (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej19 Sierpnia 2017

  , a jego głos ma o tyle zdolność wywoływania skutków prawnych, o ile pozostaje w interakcji z oświadczeniami woli pozostałych wspólników. W art. 4 § 1 ust. 9 KSH ustawodawca (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych30 Kwietnia 2017

  oraz UZ-M wniosek w sprawie umorzenia. Wniosek o ulgę w spłacie zobowiązań podatkowych powinien zawierać: wskazanie rodzaju wnioskowanej ulgi (odroczenie terminu płatności podatku (...)

 • Wsparcie dla osób zaciągających kredyt mieszkaniowy - banki wypłacą 1.500 zł na spłatę kredytu.18 Kwietnia 2016

  kolejności wskazać należy, iż kredytobiorca informuje kredytodawcę o wszelkich okolicznikach mających wpływ na zdolność do spłaty kredytu, takich jak np. zwiększenie dochodów, czy (...)

 • Zaświadczenia wydawane przez organy podatkowe24 Marca 2012

  na raty. Takie zaległości nie są wykazywane w zaświadczeniu.   Kto może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami? Wniosek może złożyć: w (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania24 Maja 2010

  termin zawity w artykule "Gdy Twoje prawo wygasło, czyli o tym czym jest termin zawity?" ) 90 dni od uzyskania możliwości ubiegania się o premię gwarancyjną, o których (...)

 • Przyczyny rozwiązania spółki jawnej1 Października 2009

  tym wypadku, uchwała wspólników, mocą której zadecydowano o kontynuacji działalności spółki pomimo wypowiedzenia, musi zostać podjęta przed upływem okresu wypowiedzenia. (...)

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?23 Lipca 2009

  zażalenie.  Kto może złożyć wniosek o wyłączenie przedmiotu z masy upadłości?Składniki mienia nienależące do majątku upadłego podlegają wyłączeniu z masy upadłości. Wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • separacja

  Mój mąz zdradzil mnie z inna kobietą. Bylismy malżeństwem 8 lat. mamy dwoje dzieci. Wyprowadzilam sie do rodzicow. Nie chce juz mieć z nim nic wspólnego. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane