Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  tego, że sprzedawca płaci należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to również niezbędny warunek do budowania w naszym kraju uczciwej konkurencji. Czy (...)

 • Jakie zasady obowiązują w prawie cywilnym?28 Lutego 2018

  szczególny - w pozostałym zaś zakresie jest niedozwolone. Zasada cywilnej odpowiedzialności za długi Zgodnie z nią, dłużnik odpowiada za swe zobowiązania całym swoim majątkiem. Ograniczenia (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców1 Września 2017

  ;w higienicznych i biurowych. O te materiały powinien zadbać organ prowadzący. Gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania o szkołę dziecka? Informacje o funkcjonowaniu szkoły swojego dziecka (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?29 Czerwca 2017

  możesz się ubiegać, skorzystaj z Tabeli frankfurckiej. Przykładowo za brak balkonu możemy żądać do 10 proc., za hałas w nocy do 40 proc., a za brak wyżywienia do (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich19 Maja 2017

  oraz powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej.  Za osobę nieposiadającą zdolności do czynności prawnych lub posiadającą ograniczoną zdolność do czynności (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?12 Września 2016

  kosztów sądowych w postępowaniu wieczysto księgowym może nastąpić wyłącznie przed złożeniem wniosku o wpis do księgi wieczystej. Jeżeli wniosek o dokonanie wpisu do księgi wieczystej (...)

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego24 Września 2013

  tylko jedno miejsce pobytu stałego. Fakt zameldowania i wymeldowania odnotowuje się w dowodzie tożsamości. Za osobę nieposiadającą pełnej zdolności do czynności prawnych (np. za (...)

 • PIT 2012. Kto odliczy jazdę samochodem?20 Grudnia 2012

  wozisz ją własnym autem, to też masz prawo do ulgi. Dodatkowo jest ona możliwa w przypadku osób, które mają na utrzymaniu niepełnosprawne dziecko w wieku do 16 lat (do tego (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko - opinia prawna11 Maja 2010

  dziecka. Ta ostatnia zasada ma zastosowanie pomimo, iż w opisanym przypadku mamy do czynienia z osobą pełnoletnią.  Osobiste starania rodziców o utrzymanie lub wychowanie dziecka (...)

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?2 Kwietnia 2009

  terytorium Polski.Wizy polskie, wydane przed dniem wejścia Polski do strefy Schengen nie stają się automatycznie wizami Schengen i nie upoważniają do poruszania się po całym obszarze Schengen, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)22 Października 2008

  w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, c) pojazdu samochodowego, który ma otwartą część przeznaczoną do przewozu (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych13 Lipca 2007

  spełniają jeden z warunków:  a) osiągnęli wiek emerytalny,  b) są inwalidami zaliczonymi do I albo II grupy (Obecnie: osobami o całkowitej niezdolności do pracy oraz (...)

 • Rzeczy, które możesz wwieźć na teren Polski nie obawiając się cła na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.20 Lipca 2004

  i artykuły sanitarne przeznaczone do badań naukowych i rejestracyjnych. Samochód lub inny środek transportu otrzymany w zamian za taki pojazd zniszczony w wypadku albo kupiony za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane