Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Postępowanie odwoławcze w sprawie emerytury lub renty8 Lipca 2019

  decyzji, uzasadnij, dlaczego nie zgadzasz się z nią i własnoręcznie podpisz się. Odwołanie od decyzji może też złożyć Twój przedstawiciel ustawowy lub pełnomocnik. (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?5 Czerwca 2019

  . Długość okresu wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony i na czas określony zależy od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy a więc od tzw. stażu zakładowego.  Okres wypowiedzenia (...)

 • Jak ubiegać się o uznanie za polskiego obywatela?31 Maja 2019

  adres: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracjiul. Stefana Batorego 5,02-591 Warszawa. Należy to zrobić w formie pisemnej, w ciągu 14 dni, od kiedy otrzyma się decyzję. Odwołanie można (...)

 • Jak uzyskać zgodę na służbę w obcym wojsku?28 Maja 2019

  następuje w drodze decyzji administracyjnej, od której służy odwołanie. Wniosek rozpatrywany jest zgodnie z terminami określonymi w art. 35 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę9 Kwietnia 2019

  niezdolności, tj. od 3 września do 5 października ma prawo do wynagrodzenia za czas choroby, a począwszy od 34 dnia niezdolności, tj. od 6 do 8 października - prawo do zasiłku chorobowego. W (...)

 • Jak ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające?4 Marca 2019

  otrzymania decyzji zgłosić wniosek do prezesa ZUS o ponowne rozpatrzenie sprawy, w ciągu 30 dni od doręczenia decyzji zgłosić skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników4 Marca 2019

  . Świadczenie będzie wypłacała jednostka organizacyjna KRUS właściwa we względu na miejsce zamieszkania. Środki odwoławcze od decyzji Prezesa KRUS Od decyzji przyznającej (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?27 Października 2018

  na czas oznaczony, nie dłuższy niż 2 lata, w drodze decyzji, na pisemny wniosek zainteresowanego podmiotu. Na pisemny wniosek zwolnionego podmiotu zwolnienie to może być przedłużone, w drodze decyzji

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.2 Października 2018

  okoliczności niezbędnej do wydania decyzji. Od decyzji przysługuje odwołanie, które należy wnieść pisemnie lub ustnie do protokołu, za pośrednictwem jednostki (...)

 • Dla kogo renta socjalna?2 Października 2018

  . Odwołanie należy złożyć w tym oddziale ZUS, który wydał decyzję. ZAinteresowany ma na to miesiąc od otrzymania decyzji. Wysokość renty socjalnej Rentę socjalną ZUS przyznaje (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?2 Października 2018

  od decyzji ZUS? Możesz odwołać się od decyzji ZUS do sądu okręgowego – sądu pracy i ubezpieczeń społecznych, właściwego ze względu na miejsce Twojego zamieszkania. (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?1 Października 2018

  od decyzji ZUS? Możesz odwołać się od decyzji ZUS do sądu okręgowego – sądu pracy i ubezpieczeń społecznych, właściwego ze względu na miejsce Twojego zamieszkania. (...)

 • Emerytura dla twórców i artystów29 Września 2018

  , ale nie później niż do dnia uprawomocnienia się decyzji organu rentowego, tzn. w przypadku, gdy nie zostało złożone odwołanie do sądu - w terminie miesiąca od daty doręczenia (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych28 Września 2018

  . pkt 2 i 3, od dnia złożenia wniosku o potwierdzenie możliwości wykonywania decyzji związanej z przedsiębiorstwem, zarządca sukcesyjny może wykonywać uprawnienia wynikające z decyzji (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć12 Września 2018

  odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia.  Bieg powyższych terminów 21 dni liczy się od (...)

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?10 Września 2018

  przysługujących od tej decyzji środkach odwoławczych. Decyzja odmowna wymaga uzasadnienia. Student, który nie zgadza się z decyzją, może złożyć – w terminie 14 dni od (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy6 Września 2018

  wnioskodawcy. Jeżeli wnioskodawca dostanie dodatek mieszkaniowy — może też dostać dodatek energetyczny. Zob. Jak dostać dodatek energetyczny? Wniesienie odwołania od decyzji

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?24 Sierpnia 2018

  uzdrowiskowego, sporządza i uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla strefy „A” ochrony uzdrowiskowej. Gmina ma na to 2 lata od otrzymania decyzji od ministra (...)

 • Odwołanie i rezygnacja z funkcji członka zarządu17 Lipca 2018

  ., Nr 94, poz. 1037, ze zmianami). zarząd, członek zarządu, odwołanie, spółka, sprawozdanie, odpowiedzialnosć, praca, umowa o pracę, rok obrotowy, mandat, kadencja

 • Przygotuj się na wakacje8 Lipca 2018

  długość lotu. Może ono wynosić od 250 do 600 euro w zależności od długości trasy. Natomiast w przypadku, gdy samolot został odwołany pasażer ma prawo do zwrotu w terminie 7 dni pełnego (...)

 • Nowe uprawnienia niepełnosprawnych 5 Lipca 2018

  drodze wniosku niewiążącego pracodawcę nie jest uzależniona od zawarcia przez niego porozumienia z organizacjami związkowymi, dotyczącego warunków stosowania telepracy, jak również (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika31 Maja 2018

  decyzji Masz zagwarantowane prawo wniesienia odwołania od decyzji organu podatkowego wydanej w pierwszej instancji, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji, o czym zostaniesz (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce25 Maja 2018

  od dnia wykreślenia przedstawicielstwa z rejestru. Minister odmawia, w drodze decyzji, wpisu do rejestru przedstawicielstw, jeśli: utworzenie przedstawicielstwa zagrażałoby bezpieczeństwu (...)

 • Jak uzyskać odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?10 Maja 2018

  wydanego przez właściwego ministra, który ustanowił przepisy techniczno-budowlane, a także od postanowienia o zgodzie lub odmowie zgody na odstępstwo od obowiązujących przepisów (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?18 Kwietnia 2018

  prawa jazdy, możesz odwołać się od jego decyzji do samorządowego kolegium odwoławczego. Masz na to 14 dni od otrzymania decyzji. Odwołanie złóż w urzędzie, który (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwołanie od decyzji wzór

  Witam Gdzie odszukam wzór odwołania od decyzji sądu?Będę bardzo wdzieczna za pomoc odwołanie od jakiej decyzji ???? Co było przedmiotem rozprawy??? (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • odwołanie od decyzji pzu wzór pisma

  Witam Chcę sie odwołac od decyzji PZU i potzrebuje wzoru takie posma gdzie go znajdę?Z góry dziękuję Pozdrawiam

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane