Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa przewozu osób i rzeczy15 Listopada 2019

  podręcznego). Uregulowanie to nie ma zastosowania do przewozów okazyjnych, odpłatnie wykonywanych przez osoby nie mające statusu prawnego przewoźnika. Nie ma też zastosowania do roszczeń (...)

 • Zasady ustalania zwolnionego z podatku dochodowego dochodu z nowej inwestycji28 Października 2019

  w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji (zob. wpis do wykazu prac (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich22 Października 2019

  do zapłaty lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości, deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Wzory deklaracji

 • Swoje dane osobowe trzeba chronić20 Października 2019

  Ty inicjujesz rozmowę, ale ktoś dzwoni do Ciebie. Udostępnianie danych na odległość obarczone jest ryzykiem, brakiem pewności co do tego komu faktycznie dane przekazane. Nie daj (...)

 • Jak otrzymać zaświadczenie o przebiegu ubezpieczeń społecznych z ZUS?15 Października 2019

  ubezpieczonego, wystawione imienne upoważnienie dla osoby wskazanej do złożenia i/lub odbioru zaświadczenia. Jakie terminy? Zaświadczenia o przebiegu ubezpieczeń wydawane (...)

 • Fintechy mogą bez przeszkód rejestrować działalność w Polsce11 Października 2019

  formularze składane do UKNF po wybraniu kategorii podmiotu "dostawca świadczący wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku". Wniosek do KNF o wpis AISP do rejestru dostawców (...)

 • Wybory parlamentarne - 13 października 2019 r.9 Października 2019

  pozwalający administratorowi sprawdzić prawidłowość tych danych, administrator nie potrzebuje już Twoich danych osobowych do celów przetwarzania, ale one potrzebne Tobie do (...)

 • Jak uzyskać jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu?26 Września 2019

  alkoholu): do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo; powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa); powyżej 18% zawartości alkoholu. Co zrobić krok po kroku? 1. Złóż (...)

 • Procedura cofnięcia skutków unikania opodatkowania23 Września 2019

  GAAR. Wniosek o wydanie decyzji, dotyczący korzyści podatkowej uzyskanej do dnia 1 stycznia 2019 r. można złożyć w ciągu 24 miesięcy od tej daty. Jakie koszty związane z procedurą? Złożenie

 • Uprzednie porozumienia cenowe (APA) w praktyce6 Września 2019

  drogą elektroniczną. Czy konieczne tłumaczenia przysięgłe na język polski dokumentów sporządzonych w języku obcym? Tłumaczenia przysięgłe na język polski wymagane w przypadku (...)

 • Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji już w październiku4 Września 2019

  stało się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy przed ukończeniem 16 roku życia lub w czasie nauki w szkole przed ukończeniem (...)

 • mObywatel na poczcie i na torach28 Sierpnia 2019

  aplikacją mObywatel i elektroniczną wersją biletu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów, które może przyczynić się do dalszego wzrostu popularności kolei w Polsce" – powiedział (...)

 • Samodzielne tworzenie potwierdzeń z danymi z ZUS dla płatników składek27 Sierpnia 2019

  zakładki „Płatnik”, z menu bocznego wybrać „Moje dane – potwierdzenia” i kliknąć przycisk „Utwórz nowy”, wskazać jakie dane Ci potrzebne (...)

 • Brexit a świadczenia emerytalne26 Sierpnia 2019

  świadczeniem emerytalnym w związku z brexitem? Czy coś się może zmienić? Czy okres przepracowany w Wielkiej Brytanii zostanie zaliczony do polskiej emerytury? Jakie dokumenty trzeba dostarczyć (...)

 • Usługi na rynku UE25 Sierpnia 2019

  się do delegowania pracowników. Co istotne, Trybunał sam dokonał oceny proporcjonalności zastosowanych ograniczeń, dochodząc do wniosku, że wykraczają one poza to, co jest niezbędne (...)

 • Podstawowe informacje o wizach24 Sierpnia 2019

  Schengen w okresie do 90 dni w ciągu 180 dni, w okresie ważności wizy. Jakie dokumenty wymagane przy wnioskowaniu o wizę typu „D”? Dokument podróży (dokument (...)

 • Zadatek jako sposób zabezpieczenia realizacji umowy23 Sierpnia 2019

  zwrotu będzie zmuszony do skierowania sprawy na drogę sądową. Jakie stosunki pomiędzy zadatkiem a odpowiedzialnością odszkodowawczą – kontraktową? Ze specyficznego uregulowania (...)

 • Jak dochodzi do powstania współwłasności nieruchomości?23 Sierpnia 2019

  spadek przypada kilku spadkobiercom, do wspólności majątku spadkowego oraz do działu spadku stosuje się odpowiednio przepisy o współwłasności w częściach ułamkowych z zachowaniem

 • Ochrona danych osobowych na wakacjach20 Sierpnia 2019

  ogłoszenie, w którym podany jest link kierujący do dodatkowego  formularza w internecie. Należy też uważać, gdy potencjalny pracodawca, który nie jest nam znany, wysłała (...)

 • Jak zgłosić plan inwestycyjny dot. sieci telekomunikacyjnej?17 Sierpnia 2019

  tajemnicą i będą udostępnione wyłącznie członkom Zespołu oceniającego. Pomoc Jeśli nie wiesz jakie dokumenty załączyć do zgłoszenia, żeby Twój plan został uznany za (...)

 • Jak złożyć wniosek leniency?17 Sierpnia 2019

  8.00 do 16.15 pod numerem telefonu 22 55 60 555. Szczegółowe informacje o danych kontaktowych do poszczególnych jednostek UOKiK dostępne w zakładce Zgłoś (...)

 • Krajowy Fundusz Szkoleniowy dofinansowuje kształcenie ustawiczne pracowników20 Czerwca 2019

  pracowników, imię i nazwisko osoby wskazanej przez pracodawcę do kontaktów, numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej; działania do sfinansowania z udziałem KFS (określenie (...)

 • Rekrutacja na studia nigdy nie była tak prosta13 Czerwca 2019

  bowiem potężne źródło wiedzy do analiz. Oceniamy studia, kierunki, uczelnie – wyszukiwarka "Wybierz studia"  W murach uczelni nie tylko studenci poddawani ocenie. Na portalu

 • Jaką dokumentację pracowniczą musi prowadzić pracodawca?4 Czerwca 2019

  A – zgormadzone oświadczenia lub dokumenty dotyczące danych osobowych zgromadzonych w związku z ubieganiem się o zatrudnienie (np. imię i nazwisko, miejsce zamieszkania (adres do (...)

 • Jak uzyskać polskie obywatelstwo?2 Czerwca 2019

  listownie. Należy: zebrać wszystkie potrzebne dokumenty; złożyć wniosek do urzędu wojewódzkiego albo konsulatu; jeśli składa się wniosek do konsulatu - zapłacić opłatę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • OBYWATELSTWO NIEMIECKIE.

  Witam! Jestem polakiem i mieszkam na stałę w Polsce. Chciałbym sobie załatwić również obywatelstwo niemieckie (mogę załetwiać ze strony matki (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane