Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego15 Kwietnia 2019

  Wysokość podatku ustala się w zależności od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca. Zaliczenie do grupy podatkowej następuje według osobistego stosunku nabywcy (...)

 • Jak ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające?4 Marca 2019

  decyzję o przyznaniu prawa do świadczenia albo o jego odmowie. Prawo do świadczenia powstaje od pierwszego dnia miesiąca, w którym wydano decyzję, nie wcześniej niż od (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników4 Marca 2019

  ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE Do wniosku należy dołączyć akty urodzenia dzieci lub orzeczenia sądu o powierzeniu sprawowania pieczy zastępczej nad dzieckiem, informację o numerach (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok5 Lutego 2019

  + 92,67 + 166,67 zł + 225,00 zł/m-c = 577,01 zł za każdy miesiąc od lipca do września (3 dzieci): 92,67 zł + 92,67 zł + 166,67 zł = 352,01 zł/m-c za każdy miesiąc od października (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców22 Stycznia 2019

  do programu w okresie 2 lat, począwszy od 1 stycznia 2019 r. – od największych przedsiębiorstw, aż do najmniejszych firm. Od 1 lipca 2019 roku duże firmy zatrudniające (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością 19 Grudnia 2018

  zarejestrowana z ZUS jako płatnik. Nie trzeba wysyłać do ZUS dodatkowych dokumentów. Wspólnicy spółki z o.o. nie mają obowiązku ubezpieczeń ZUS z tego tytułu (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w ramach Unii Europejskiej18 Grudnia 2018

  tych krajów, i do członków ich rodzin; do bezpaństwowców lub uchodźców mieszkających w UE, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii lub Szwajcarii, którzy są (...)

 • Ubezpieczenia i świadczenia wypadkowe26 Listopada 2018

  uprawnionej do renty z tytułu niezdolności do pracy z ubezpieczenia wypadkowego oraz do emerytury wypłaca się zależnie od jej wyboru: przysługującą rentę powiększoną o połowę (...)

 • Dla kogo renta socjalna?2 Października 2018

  świadczenia.  Jeżeli wnioskodawca nie zgadza się z orzeczeniem lekarza orzecznika — może złożyć sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS. Ma na to 14 dni kalendarzowych (...)

 • Emerytura dla twórców i artystów29 Września 2018

  , ale nie później niż do dnia uprawomocnienia się decyzji organu rentowego, tzn. w przypadku, gdy nie zostało złożone odwołanie do sądu - w terminie miesiąca od daty doręczenia (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?5 Września 2018

  orzeczenia lekarskiego. Pracownica w okresie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy zachowuje prawo do dotychczasowego wynagrodzenia.  Po ustaniu przyczyn uzasadniających przeniesienie pracownicy (...)

 • Ograniczenia kontroli działalności gospodarczej31 Lipca 2018

  działalności. W razie przedłużającej się kontroli, przedsiębiorca ma więc możliwość wniesienia do sądu skargi na przewlekłość kontroli. Do skargi tej stosuje się odpowiednio (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika31 Maja 2018

  ;w prawa podatkowego wydawane są w terminie 3 miesięcy od dnia otrzymania wniosku. ##baner## Prawo do ustanowienia pełnomocnika do podpisania zeznania (deklaracji) Możesz ustanowić pełnomocnika (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO29 Maja 2018

  zastosowanych do ochrony przetwarzanych danych, czego wymagała polityka bezpieczeństwa - to w pełni można je przenieść do nowej dokumentacji. Nie ma również przeszkód, aby (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne24 Kwietnia 2018

  wykonywania określonych czynności. Umowa o dzieło różni się od umowy zlecenia tym, że wykonawca umowy o dzieło zobowiązuje się nie do samego działania, lecz do uzyskania określonego (...)

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?8 Marca 2018

  plus”. Uzależnienie prawa samotnych rodziców do świadczenia wychowawczego 500+ od ustalenia alimentów od drugiego rodzica wprowadził od nowego okresu świadczeniowego (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy23 Lutego 2018

  to zrobić co do zasady wyłącznie drogą elektroczniczną za pośrednictwem portalu podatkowego) nie będziesz miał (jak do tej pory) obowiązku składania dokumentu pełnomocnictwa (...)

 • Sądy UE13 Lutego 2018

  . Ponadto przysługuje od niego odwołanie do wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości. Tryb przyspieszony Tryb przyspieszony pozwala Sądowi na szybkie orzekanie co do istoty sporu w sprawach (...)

 • Przerwa na karmienie piersią - kiedy przysługuje?13 Lutego 2018

  wliczane do czasu pracy. Za czas trwania przerw na karmienie kobieta zachowuje prawo do wynagrodzenia obliczonego jak wynagrodzenie za urlop (podstawa § 5 rozporządzenia z dnia 29 maja (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  mających wpływ na prawo do renty, dokonuje w formie orzeczenia lekarz orzecznik ZUS (a w razie zgłoszenia sprzeciwu wobec orzeczenia lekarza orzecznika ZUS - komisja lekarska (...)

 • Jak uzyskać pomoc medyczną w czasie zimowego wypoczynku?21 Stycznia 2018

  opieka zdrowotna  Ten rodzaj opieki zdrowotnej udzielany jest od godzinie 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?13 Stycznia 2018

  potrzeby. Jeśli podmiot (ośrodek bądź organizator) spełnia wymagane warunki, to wpis do odpowiedniego rejestru dokonywany jest niezwłocznie. Wnioskodawca otrzymuje od wojewody zawiadomienie (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?23 Listopada 2017

  terminu do wniesienia sprzeciwu (odwołania) od nakazu zapłaty. Wskażmy, że od pewnego czasu nie mieszkamy pod starym adresem, o czym bank wiedział (jeśli tak było); napiszmy (...)

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?25 Października 2017

  osobie zainteresowanej przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do komisji lekarskiej Zakładu w ciągu 14 dni od dnia doręczenia tego orzeczenia. Sprzeciw można wnieść (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?23 Października 2017

  języka polskiego oraz kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim. Żeby zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego, w ciągu 7 dni od podpisania umowy należy złożyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane