Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji1 Października 2019

  , jeżeli stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresie do ukończenia 16 lat albo do ukończenia nauki (...)

 • Zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej i nowego zwolnienia12 Września 2019

  wystawionych przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku. Jeżeli poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i (...)

 • Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji już w październiku4 Września 2019

  otrzymasz decyzję? Decyzję ZUS wyda w ciągu 30 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do jej wydania. Okolicznością taką może być uprawomocnienie się orzeczenia (...)

 • Usługi na rynku UE25 Sierpnia 2019

  się do delegowania pracowników. Co istotne, Trybunał sam dokonał oceny proporcjonalności zastosowanych ograniczeń, dochodząc do wniosku, że wykraczają one poza to, co jest niezbędne (...)

 • Podatek przy nabyciu w drodze dziedziczenia, zapisu zwykłego, dalszego zapisu, zapisu windykacyjnego, polecenia testamentowego15 Kwietnia 2019

  Wysokość podatku ustala się w zależności od grupy podatkowej, do której zaliczony jest nabywca. Zaliczenie do grupy podatkowej następuje według osobistego stosunku nabywcy (...)

 • Jak ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające?4 Marca 2019

  decyzję o przyznaniu prawa do świadczenia albo o jego odmowie. Prawo do świadczenia powstaje od pierwszego dnia miesiąca, w którym wydano decyzję, nie wcześniej niż od (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników4 Marca 2019

  ŚWIADCZENIE UZUPEŁNIAJĄCE Do wniosku należy dołączyć akty urodzenia dzieci lub orzeczenia sądu o powierzeniu sprawowania pieczy zastępczej nad dzieckiem, informację o numerach (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok5 Lutego 2019

  + 92,67 + 166,67 zł + 225,00 zł/m-c = 577,01 zł za każdy miesiąc od lipca do września (3 dzieci): 92,67 zł + 92,67 zł + 166,67 zł = 352,01 zł/m-c za każdy miesiąc od października (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców22 Stycznia 2019

  do programu w okresie 2 lat, począwszy od 1 stycznia 2019 r. – od największych przedsiębiorstw, aż do najmniejszych firm. Od 1 lipca 2019 roku duże firmy zatrudniające (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością 19 Grudnia 2018

  zarejestrowana z ZUS jako płatnik. Nie trzeba wysyłać do ZUS dodatkowych dokumentów. Wspólnicy spółki z o.o. nie mają obowiązku ubezpieczeń ZUS z tego tytułu (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w ramach Unii Europejskiej18 Grudnia 2018

  tych krajów, i do członków ich rodzin; do bezpaństwowców lub uchodźców mieszkających w UE, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii lub Szwajcarii, którzy są (...)

 • Ubezpieczenia i świadczenia wypadkowe26 Listopada 2018

  uprawnionej do renty z tytułu niezdolności do pracy z ubezpieczenia wypadkowego oraz do emerytury wypłaca się zależnie od jej wyboru: przysługującą rentę powiększoną o połowę (...)

 • Dla kogo renta socjalna?2 Października 2018

  świadczenia.  Jeżeli wnioskodawca nie zgadza się z orzeczeniem lekarza orzecznika — może złożyć sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS. Ma na to 14 dni kalendarzowych (...)

 • Emerytura dla twórców i artystów29 Września 2018

  , ale nie później niż do dnia uprawomocnienia się decyzji organu rentowego, tzn. w przypadku, gdy nie zostało złożone odwołanie do sądu - w terminie miesiąca od daty doręczenia (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?5 Września 2018

  orzeczenia lekarskiego. Pracownica w okresie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy zachowuje prawo do dotychczasowego wynagrodzenia.  Po ustaniu przyczyn uzasadniających przeniesienie pracownicy (...)

 • Ograniczenia kontroli działalności gospodarczej31 Lipca 2018

  działalności. W razie przedłużającej się kontroli, przedsiębiorca ma więc możliwość wniesienia do sądu skargi na przewlekłość kontroli. Do skargi tej stosuje się odpowiednio (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika31 Maja 2018

  ;w prawa podatkowego wydawane są w terminie 3 miesięcy od dnia otrzymania wniosku. ##baner## Prawo do ustanowienia pełnomocnika do podpisania zeznania (deklaracji) Możesz ustanowić pełnomocnika (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO29 Maja 2018

  zastosowanych do ochrony przetwarzanych danych, czego wymagała polityka bezpieczeństwa - to w pełni można je przenieść do nowej dokumentacji. Nie ma również przeszkód, aby (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne24 Kwietnia 2018

  wykonywania określonych czynności. Umowa o dzieło różni się od umowy zlecenia tym, że wykonawca umowy o dzieło zobowiązuje się nie do samego działania, lecz do uzyskania określonego (...)

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?8 Marca 2018

  plus”. Uzależnienie prawa samotnych rodziców do świadczenia wychowawczego 500+ od ustalenia alimentów od drugiego rodzica wprowadził od nowego okresu świadczeniowego (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy23 Lutego 2018

  to zrobić co do zasady wyłącznie drogą elektroczniczną za pośrednictwem portalu podatkowego) nie będziesz miał (jak do tej pory) obowiązku składania dokumentu pełnomocnictwa (...)

 • Sądy UE13 Lutego 2018

  . Ponadto przysługuje od niego odwołanie do wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości. Tryb przyspieszony Tryb przyspieszony pozwala Sądowi na szybkie orzekanie co do istoty sporu w sprawach (...)

 • Przerwa na karmienie piersią - kiedy przysługuje?13 Lutego 2018

  wliczane do czasu pracy. Za czas trwania przerw na karmienie kobieta zachowuje prawo do wynagrodzenia obliczonego jak wynagrodzenie za urlop (podstawa § 5 rozporządzenia z dnia 29 maja (...)

 • Emerytura a praca za granicą8 Lutego 2018

  mających wpływ na prawo do renty, dokonuje w formie orzeczenia lekarz orzecznik ZUS (a w razie zgłoszenia sprzeciwu wobec orzeczenia lekarza orzecznika ZUS - komisja lekarska (...)

 • Jak uzyskać pomoc medyczną w czasie zimowego wypoczynku?21 Stycznia 2018

  opieka zdrowotna  Ten rodzaj opieki zdrowotnej udzielany jest od godzinie 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane