Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Znęcanie się psychiczne nad małżonkiem

  15/2006, LexPolonica nr 1912373) „Przestępstwo określone w art. 207 § 1 kk może być popełnione umyślnie i to wyłącznie z zamiarem bezpośrednim. Przesądza o tym znamię intencjonalne (...)

 • Świadkowie w procesie karnym

  pokrywane są z budżetu państwa. Sankcją za popełnienie przestępstwa z art. 207 kodeksu karnego jest kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do lat 5. skazanie, umorzenie, postępowanie, (...)

 • Pozycja oskarżyciela posiłkowego

  Jestem oskarżony z art. 207 par 1 kk. (maltretowanie fizyczne i psychiczne). Jaka jest różnica między występowaniem na sprawie mojej żony jako świadka lub oskarżyciela posiłkowego? Obecnie (...)

 • Porada prawna na temat artykul 207 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat artykul 207 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dobrowolne poddanie się karze

  Czy będąc oskarżonym z art. 207 par.1 kk (bicie, maltretowanie) można dobrowolnie poddać się karze np. wnieść odszkodowanie finansowe dla członków rodziny? Czy w przypadku wyroku w zawieszeniu (...)

 • Trzeba zapobiec krzywdzeniu dzieci

  prezentowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, wskazującej, iż w latach 2005-2007 liczba osób małoletnich, poszkodowanych czynem z art. 207 K.k., praktycznie się nie zmienia. Statystyka (...)

 • Wybiórcze protokołowanie podczas przesłuchania

  Mam status pokrzywdzonego w sprawie o przemoc (art. 207 kk) i byłam przesłuchiwana w tej sprawie. Przesłuchujący mnie (i syna) funkcjonariusz nie chciał zapisywać w protokole tego, co mówiłam, (...)

 • Pozew o odszkodowanie z powodu znęcania

  jakiego artykułu KK czy KPC oraz jakie dowody będą potrzebne do sprawy? Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą (...)

 • Kiedy możesz być oskarżycielem posiłkowym - opinia prawna

  posiłkowego toczy się postępowanie przygotowawcze o przestępstwo z art. 233 k.k. (składanie fałszywych zeznań) i o nielegalny, podstępny podsłuch na moją szkodę z wykorzystanie środków (...)

 • Ustanowienie obrońcy w sprawie karnej

  Czy mogę powołać adwokata z urzędu do sprawy karnej z art. 207 par. 1 kk i kiedy to mogę uczynić? Sprawę mam 15 grudnia br. Z dniem 1 grudnia zawieszam działalność gospodarczą. Chodzi mi (...)

 • Niestawiennictwo oskarżonego na rozprawie

  Mam wyznaczony termin rozprawy, jestem oskarżony z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się nad rodziną). Czy mój pobyt w szpitalu usprawiedliwiłby moją nieobecność na sprawie i sprawę by odroczono (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • Depresja a rozwód

  Mam depresję i nerwicę na skutek długoletniego maltretowania psychicznego przez męża, czy mam ujawinić ten fakt na sprawie rozwodowej czy raczej (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • groźby karalne art190kk

  mam pytanie. wczoraj w nocy mialem telefon podczas którego to grozono mi ze jezeli nie zaplace faktury to stanie sie cos zlego z moim zdrowiem. co najwazniejsze (...)

 • Oskarżony z Art 190 kk - Jak mam się bronić ???

  Za kilka dni mam sprawę jako oskarżony o grożenie sąsiadowi czyli z art 190 / grożba karalna /. Facet zaczepiał na klatce schodowej moją żonę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane