Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  rzeczywistego stosowania odpowiadających im rodzajowo środków zapobiegawczych, wymienionych w art. 275 lub 276 Kodeksu postępowania karnego. Zasady wymiaru kary i środków karnych Rozdział (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  karnego można orzec przepadek lub ściągnięcie tych wartości. § 2. O treści § 1 oraz art. 269 należy uprzedzić osobę składającą poręczenie majątkowe.  Art. 269. § (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  292, chociażby nie stanowiła ona własności sprawcy.Art. 294. § 1. Kto dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 278 § 1 lub 2, art. 284 § 1 lub 2, art. 285 § (...)

 • Opinia prawna na temat artykuł 270 paragraf 1 kodeksu karnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat artykuł 270 paragraf 1 kodeksu karnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podpisanie faktury nie swoim nazwiskiem

  ponosi on odpowiedzialność z Art. 270 par. 1 k.k.? Artykuł 270 § 1 Kodeksu Karnego stanowi, że kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków

  zarządzenia wykonania zawieszonej kary, sąd powinien wysłuchać skazanego lub jego obrońcę, chyba że zachodzą okoliczności zarządzenia wykonania kary określone w art. 75 § 1 Kodeksu (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  sprawdzenia przez sąd wskazanej przez stronę wartości przedmiotu sporu lub zaskarżenia.Art. 130[3]. § 1. Przepisy art. 126[1], art. 126[2], art. 130 § 1 i 1[1], (...)

 • Odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie

  paragraf 4 kodeksu postępowania karnego mówi, że odszkodowanie i zadośćuczynienie przysługuje w wypadku niewątpliwie niesłusznego tymczasowego aresztowania lub zatrzymania. Z kolei (...)

 • Cofnięcie wniosku o ściganie gwałciciela

  na zeznaniach rzekomej pokrzywdzonej i koleżanki, która wyraźnie mówi, że zeznawała na prośbę dziewczyny? Z opisu stanu faktycznego wynika, iż przedmiotem pytania jest artykuł 197 kodeksu (...)

 • Orzeczenie środka karnego przepadku rzeczy

  , wynajmuję klientom auta w dobrej wierze. Artykuł 44 paragraf 2 kodeksu karnego stanowi, że sąd może orzec przepadek przedmiotów stanowiących mienie ruchome, które służyły (...)

 • Jeden czyn a przestępstw kilka, czyli obawy byłego agenta przed konsekwencjami – opinia prawna

  miesięcy do lat 5. Nie jest również wykluczone zakwalifikowanie Pani działania jako poplecznictwa, czyli przestępstwa z art. 239 § 1 k.k., polegającego na utrudnianiu lub udaremnianiu postępowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane