Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nadzór Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów powszechnych

  . 178 konstytucji.- art. 77 par. 1 pkt 1, 3 i 4 oraz § 2, 2a, 3 i 3a powyższej ustawy jest zgodny z art. 10 ust. 1, art. 45 ust. 1 i art. 173 konstytucji oraz nie (...)

 • Zmiana warunków pracy a czasowe powierzenie

  prawa pracy) uzna, że istnieją przesłanki do powierzenia pracownikowi wykonywanie innej pracy w trybie art. 42 par. 4 k.p., to nie musi stosować procedury wypowiedzenia zmieniającego. (...)

 • Przyczyna wypowiedzenia - opinia prawna

  orzecznictwa Sądu Najwyższego, przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę, o której mówi art. 30 par. 4 Kodeksu Pracy powinna być jasna, dostatecznie konkretna (...)

 • Porada prawna na temat art61 par 4

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art61 par 4, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składanie sprawozdania finansowego do US

  sierpień 2005 r. Informacyjnie dodam, iż bilans nie podlegał badaniu przez biegłą. Moim zdaniem Spółka, przy zachowaniu poprawnej interpretacji art. 56 par. 4 K.k.s, nie naruszyła ustaleń (...)

 • Obowiązek dostosowania wysokości kapitału zakładowego spółki - opinia prawna

  „innych świadczeń”, o których mowa w art. 624 § 4 k.s.h. Zgodnie z art. 78 § 1 k.p., wynagrodzenie za pracę powinno być tak ustalone, aby odpowiadało w szczególności rodzajowi (...)

 • Przedawnienie zobowiązania dot. VAT

  . Okoliczność, czy wejście w życie znowelizowanego art. 70 § 4 Ordynacja podatkowej w związku z art. 21 ustawy nowelizującej, spowodowała, iż termin przedawnienia zobowiązań wcześniejszych (...)

 • Zmiana i uchylenie wyroku

   k.p.c.), gdy sąd I instancji nie rozpoznał istoty sprawy (art. 386 par. 4 k.p.c.),gdy wydanie wyroku co do istoty sprawy wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego (...)

 • Odwołanie członka zarządu

  . Właśnie odniesienie do mandatu pozwala na ustalenie terminu odwołania w dacie przyszłej. W związku z tym mandat osoby, której wręczono odwołanie, może trwać nadal, a sformułowanie z art. 202 par. (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  wskażą dopiero wówczas możliwa będzie eksmisja do wskazanej przez gminę noclegowni lub schroniska (art. 4 u.o.p.l. w zw. z art. 1064 par. 4 k.p.c.). Należy jednak (...)

 • Brak zgody pracownika na podwyżkę

  płacowych pracownika zatrudnionego na czas nie określony musi być w sposób należyty uzasadniona (art. 42 par. 1 w zw. z art. 30 par. 4 k.p.). wypowiedzenie zmieniające, (...)

 • Konsekwencje niewykonania wyroku

  Na podstawie art. 500 par.1-3 k.p.k. Sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów, z tym że przyjmuje, iż jego czyny stanowią wypadek mniejszej wagi tj. przestępstw z (...)

 • Zwolnienie z powodu utraty zaufania

  nich będzie zależeć rozstrzygnięcie sądu czy uzna, że pracodawcca w istocie wskazał przyczynę wypowiedzenia/ rozwiązania umowy o pracę (i spełnił ustawowy wymóg z art. 30 par. 4 (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  skierowane do Pana przez organ podatkowy uważane będą za doręczone pod adresem Pana ostatniego pobytu w Polsce (art. 147 par. 4 Ordynacji podatkowej). Pełnomocnikowi temu będą doręczane (...)

 • Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nie można stracić prawa jazdy

  , że rację ma skarżący, gdy twierdzi, że zgodnie z treścią art. 87 § 4 k.w., w wypadku ukarania za wykroczenie określone w art. 87 § 1a k.w., polegające na prowadzeniu w stanie (...)

 • Gmina zapłaci za blokowanie eksmisji

  uciążliwych lokatorów. Z uchwały wynika, że odszkodowanie dla właścicieli należy się także za okres sprzed 16 listopada 2011 roku, czyli poprzedzający zmianę art. 1046 par. 4 (...)

 • Niezdolność i nieobecność w pracy jako przyczyna rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia

  (lub ogólnie mówiąc w trybie 23[1] K.p.), to okres zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy musi być doliczony. Wynika to zresztą z kodeksu pracy art. 53 par. 4 w zw. Z art. (...)

 • Zmiany w ksh - spółki osobowe

  (niesubsydiarnie). Zmiana przepisów dotyczących przekształcania spółki cywilnej w spółkę jawną.Znowelizowany przepis art. 26 par. 4 zdanie 1 k.s.h. przewiduje (...)

 • Powierzenie pracownikowi innej pracy

  Zgodnie z art.42 par. 4 Kodeksu pracy, wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy

 • Niezłożenie w terminie deklaracji skarbowej

  czynności cywilnoprawnej (art. 3 p.c.c.) i ciąży na kupującym (art. 4 p.c.c.). Zgodnie z art. 54 par. 1 Kodeksu karnego skarbowego, k.k.s., podatnik, który uchylając (...)

 • Czy komornik może zająć wynagrodzenie za zlecenie

  czynność komornika. Przypominamy jednak, że zgodnie z art. 767 par. 4 k.p.c. skargę wnosi się do sądu w terminie tygodniowym od dnia czynności, gdy strona lub osoba, której prawo (...)

 • Przesłanki uzyskania świadczeń związanych z pracą w szczególnych warunkach

  szczególnym charakterze? Zgodnie z art. par. 4 rozporządzenia pracownik, który wykonywał prace w szczególnych warunkach, wymienione w wykazie A nabywa prawo do emerytury, (...)

 • Definicja istoty sprawy

  Kiedy ma zastosowanie art. 386.par. 4. odnoszący się do ...istoty sprawy... w jakim przypadku? Zaznaczam, że do Sądu drugiej instancji wpłyneło zażalenie o nie rozpoznaniu istoty sprawy (...)

 • Eksmisja przy umowie najmu okazjonalnego

  eksmisyjnego dopóki gmina nie wskaże pomieszczenia tymczasowego - art 1046 par. 4 kodeksu postępowania cywilnego. Jednakże takie pomieszczenie może wskazać Pani doprowadzając w (...)

 • Wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę - opinia prawna

  umowy o pracę przez pracodawcę. W myśl aktualnego orzecznictwa Sądu Najwyższego, przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę, o której mówi art. 30 par. 4 (...)

 • Udzielenie absolutorium.

  Mam pytanie co do udzielania absolutorium w Spółce z o.o.. Jakie jest w końcu głosowanie w sprawie udzielania absolutorium jawne - jest to sprawa osobowa- czy tajne (tzn art. 231 par. 4) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • kwestia warunkowego umorzenia postepowania

  Witam wszystkich internautów zainteresowanych prawem karnym i nie tylko :) Mam pytanko: po jakim czasie ulega zatarciu warunkowe umorzenie postepowania (...)

 • Urlop macierzyński dla ojca

  Kiedy i na jakich warunkach ojciec może iść na urlop macirzyński zmiast matki (dagma) W terminie i na warunkach określonych w art.180 par. 4 i 5 kodeksu (...)

 • obowiazek wykonywania polecen

  Nie moge sobie poradzic z tymi kazusami: Jacek S. byl zatrudniony jako magazynier w skladzie towarow we wroclawiu przy ulicy Dworcowej. W piatek otrzymal (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane