Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uwagi do ustawy o kontroli skarbowej (art. 7c)

  ;lnych. Treść art. 7c ust. 1 wskazuje, iż przesłanką pozwalającą żądać udzielenia informacji o posiadaczu rachunku, jest dysponowanie przez organ kontroli skarbowej wiarygodnymi (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie.  Jakie zmiany dotyczą członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych?  Zgodnie z przepisami art. 2 ust. 1 pkt 1 i art. (...)

 • Czy osoba fizyczna może ogłosić upadłość – opinia prawna

  wniosek o ogłoszenie upadłości należy pamiętać o obowiązku wynikającym z art. 25 ust. 1 prawa upadłościowego. Zgodnie z tym przepisem wraz z wnioskiem o ogłoszenie (...)

 • Opinia prawna na temat art34 ust.7 ustawy o podatkach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art34 ust.7 ustawy o podatkach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa barterowa a obowiązek wystawiania faktur

  NASZYMI FIRMAMY W UKS. Zamiana, czyli barter, wymieniona była w art. 2 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (...)

 • Na czym polega tzw. ulga meldunkowa?

  ustawodawca w art. 7 ust. 1 ustawy nowelizującej wskazał, że do przychodu (dochodu) z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c (...)

 • Uniknąć konsekwencji niepłacenia składek ZUS - opinia prawna

  . Rozłożenie zaległości na raty Zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ze względów gospodarczych lub innych przyczyn zasługujących na uwzględnienie (...)

 • Przeznaczenie na cele mieszkaniowe

  zbycia nieruchomości i praw majątkowych.Jak z kolei stanowi art. 21 ust. 25 wskazanej ustawy za wydatki poniesione na cele, o których mowa w ust. 1 pkt 131, uważa się:1)   wydatki

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  wymiarem jest między innymi możliwość wystąpienia o alimenty przez ośrodek pomocy społecznej (art. 110 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej). Art. 110. 1. Zadania (...)

 • Tytuł prawny do lokalu

  art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (zwanej dalej „Ustawą”), osoba (...)

 • Podatek od nieruchomości po jej podziale

  ? Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, podatnikami podatku od nieruchomości są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne, w tym spółki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane