Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uwłaszczenie na podstawie ustawy z 1971 r.

  - Kodeks cywilny oraz o uchyleniu ustawy o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych ustawa o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych została uchylona. Jednakże, na mocy art. (...)

 • Wyodrębnienie lokalu a warunki techniczne

  o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie, o którym mowa (...)

 • Powierzchnia budynku

  ust. 1 i 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych podstawę opodatkowania podatkiem od nieruchomości w przypadku budynków stanowi powierzchnia użytkowa. Przy czym powierzchnię (...)

 • Porada prawna na temat art34 ust.7 ustawy o podatkach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art34 ust.7 ustawy o podatkach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy w planie podziału sumy uzyskanej z egzekucji powinien być uwzględniony VAT?

  pkt 7 k.p.c. Podstawą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jest obrót, którym jest kwota uzyskana ze sprzedaży, pomniejszona o kwotę należnego podatku (art. 29 ust. 1 ustawy (...)

 • Legalizacja pobytu męża obcokrajowca - opinia prawna

  być tam prześladowany np. z powodu tego, że jest chrześcijaninem. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na przepis art. 89 ust. 1 pkt 1) ustawy o cudzoziemcach, zgodnie z którym decyzji (...)

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  celu zbierania danych, jest wykluczenie obowiązków informacyjnych, o których mowa w ustawie o ochronie danych osobowych (art. 24 ust. 1, art. 25 ust. 1 ustawy (...)

 • Pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości

  nieruchomości powołując się na art. 34 ust. 1 pkt 1. Za podstawę pierwszeństwa podaje art. 34 ust. 6a ustawy o gospodarce nieruchomościami uzasadniając to aktualną (...)

 • Udokumentowanie poniesienia wydatku

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursów średnich ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski z dnia poniesienia kosztu. (...)

 • Kto i na jakich zasadach musi płacić podatek od środków transportowych?

  zwolnień dotyczących pojazdów, o których mowa w art. 8 pkt 2, 4 i 6 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (tj. samochodów ciężarowych o dopuszczalnej (...)

 • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

  danego roku podatkowego, chyba że ich zarachowanie nie było możliwe; w tym przypadku są one potrącalne w roku, w którym zostały poniesione. Zarachowaniem, o którym mowa w art. 15 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane