Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda wyrządzona pracodawcy przez pracownika - opinia prawna

  Stan faktycznyZostałem zwolniony z pracy bez okresu wypowiedzenia z powodu art.52 par.1 pkt.1 i 2. Byłem pracownikiem w firmie prywatnej z 8 letnim stażem. Pracowałem w dziale sprzedaży (...)

 • Zażalenie na umorzenie dochodzenia

  Rejonowej otrzymałem zawiadomienie o umorzeniu dochodzenia na podstawie art.17 par.1 pkt 2 kpk. Chcąc złożyć zażalenie na postanowienie o umorzeniu dochodzenia udałem się do Prokuratury (...)

 • Odszkodowanie za zwłokę sprzedającego

  .777 par.1 pkt.4 kpc. Nie posiadamy zapisu o karze umownej za zwłokę. Wiem jednak, iż należy nam się odszkodowanie za zwłokę w wydaniu przedmiotowej nieruchomości. Czy na pewno należy nam (...)

 • Porada prawna na temat art30par1 pkt1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art30par1 pkt1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na odmowę zawieszenia postępowania zażalenie nie przysługuje

  Uregulowanie zawarte w art.194 par. 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) przyznaje stronom postępowania (...)

 • Działalność sp.z o.o.

  , chyba że nie ponoszą winy (art.293 par.1 ksh). Zgodnie z art.13.1.pkt.1 ustawy Prawo Działalności Gospodarczej przedsiębiorca zobowiązany jest do otwarcia rachunku bankowego w celu dokonywania (...)

 • Przesłanki do postępowania nakazowego

  art.485par.2a Przesłankami tymi jest dołączenie do pozwu umowy, dowodu spełnienia wzajemnego świadczenia niepieniężnego oraz dowodu doręczenia dłużnikowi faktury lub rachunku, w sytuacji (...)

 • Odszkodowanie od organu

  odszkodowanie zgodnie z art.161 par.3 Kpa.? Proszę o wskazanie orzecznictwa Odszkodowanie o którym mowa w art. 161 § 3 kodeksu postępowania administracyjnego dotyczy nie każdego (...)

 • Okres nieskładkowy w świadectwie pracy

  Rozwiązałam z pracownikiem umowę o pracę bez wypowiedzenia art.52. par. 1 k.p. za nieusprawiedliwioną nieobecność. W świadectwie pracy w pkt 10 wykazałam daty dni nieobecności oraz (...)

 • Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego

  wniosek o ściganie za przestępstwo określone w art. 209par. 1 Kodeksu karnego". Poprzednia ustawa nie uwzględniała udziału w szkoleniach, stażu itd. Czy jeśli dłużnik był skierowany na (...)

 • Właściwość sądu w sprawie o odszkodowanie

  odszkodowawcze z tytułu czynu niedozwolonego ma taki charakter, a jego wysokość uzasadnia właściwość tego sądu. Co do właściwości miejscowej to zgodnie z art.27 par 1 kpc powództwo wytacza (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • świadectwo pracy i art.41par1K.P.

  Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 (...)

 • Apelacja termin

  Witam. Mam takie pytanie. Jeżeli termin wniesienia apelacji przypada na sobotę, a w poniedziałek jest święto, to można ją wnieść we wtorek? Pzdr. (...)

 • wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

  Witam, mąż pracował w dużej sieciowej firmie przez 7lat, został zwolniony za wypowiedzeniem ze strony pracodawcy z 3msc okresem wypowiedzenia, z art (...)

 • czy przysługuje odprawa

  Witam i proszę o pomoc. Byłem zatrudniony w firmie ponad 9 lat na czas okreslony do końca 2010 r. W październiku zeszłego roku dostałem od pracodawcy (...)

 • Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

  Proszę o pomoc lub cenne wskazówki.Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Z wyroku dowiedziałam sie, że firma (spółka jawna) jest w likwidacji. Komornik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane