Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sposób prowadzenia kontroli u przedsiębiorcy można zaskarżyć do sądu administracyjnego

  nieuregulowanym (art. 84c ust. 16 u.s.d.g.), nie odbiera postanowieniom wydanym w następstwie wniesienia sprzeciwu, o którym mowa w art. 84c ust. 1 u.s.d.g., charakteru rozstrzygnięcia (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  art. 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku, od których nie są obowiązane pobierać zaliczki na podatek lub

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  . 1 pkt 4, ustalają na podstawie prowadzonych ksiąg, mogą wybrać sposób opodatkowania tych dochodów na zasadach określonych w art. 30c. W tym przypadku są obowiązani do złożenia (...)

 • Porada prawna na temat art.98.c

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.98.c, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta Nauczyciela

  czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego, z zastrzeżeniem ust. 7. W przypadkach, o których mowa w art. (...)

 • Prawo bankowe

  możliwość wykonywania obowiązków przez biegłego rewidenta upoważnionego do badania sprawozdań finansowych banku na podstawie zawartej z bankiem umowy.5. Przepis Art. 6c stosuje się odpowiednio.Art. (...)

 • Rekrutując do przedszkoli łamią przepisy o ochronie danych osobowych?

  przez kandydata kryteriów określonych przez organ prowadzący, o których mowa w art. 20c ust 4 ustawy o systemie oświaty, 3) oświadczenie o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata - jeżeli (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  nieprzekraczający 4 miesięcy.  Art. 607c. § 1. Nakaz powinien zawierać: 1) oznaczenie sądu występującego, ze wskazaniem jego adresu, numeru telefonu, telefaksu i adresu poczty (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  należności wywozowych oraz gdy kontrolowany złożył zgodnie z art. 14c ust. 2 korygującą deklarację obejmującą w całości stwierdzone nieprawidłowości;  3) postanowieniem, (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego

  egzemplarzach radny - przewodniczącemu rady powiatu. Podstawą złożenia korekty nie są przepisy ustawy o samorządzie powiatowym w tym również nie jest nim art. 25c ust. 3. O korekcie deklaracji (...)

 • Uwagi do ustawy o kontroli skarbowej (art. 7c)

  fragmentu ustawy. Uwagi można przesyłać do dnia 1 września 2008 r. na adres riniewski@pkpplewiatan.plProjektowany art. 7c brzmi:„Art. 7c. 1. Jeżeli organ kontroli skarbowej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypowiedzenie umowy najmu - uzasadnienie

  Dzień dobry, mam taką sytuacje iż chciałbym wypowiedzieć natychmiastowo umowe najmu tak żeby być w tym pokoju do końca obecnego miesiąca, według (...)

 • urlop dla niepełnosprawnego

  Mam pytanie odnośnie dodatkowych urlopów przyznawanych niepełnosprawnym. Kiedy można wykorzystać 10 dniowy urlop przysługujący niepełnosprawnemu? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane