Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wierzytelności powstałe w ramach działalności gospodarczej a majątek wspólny małżonków

  wskazać, iż prowadzenie działalności gospodarczej stanowi inną działalność zarobkową w rozumieniu art. 31 § 2 pkt. 1) jak również art. 33 pkt. 7). Są nimi (dochodami z innej (...)

 • Odprawa rentowa dla pracownika samorządowego

  świadczenia jest następstwem okoliczności, które miały miejsce przed rozwiązaniem stosunku pracy (por. B. Wagner, Kodeks pracy. Komentarz, 2009, s. 550). W uchwale Sądu Najwyższego z 7 stycznia (...)

 • Stosunek art. 863 KC do 891[1] KPC

  . Sformułowanie „zajęcie praw” odnosi się do art. 895 i nast. kpc i obejmuje zarówno wierzytelności jak i inne prawa majątkowe, w tym mienie. Ochrona praw innych osób w postępowaniu (...)

 • Porada prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowna właściwość sądu

  dopuszczalność stosowania art. 46 k.p.c w sprawach z zakresu prawa pracy (zob. postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 13 lutego 2014 r., sygn. akt II PZP 1/13).    ##baner## Konieczne (...)

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  cywilnych (art. 187 K.p.c.). Postępowanie ze skargi o uchylenie wyroku sądu polubownego odbywa się w zasadzie według przepisów księgi pierwszej części pierwszej K.p.c. Skargę o uchylenie (...)

 • Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi

  ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych).        Zgodnie z art. 781(1) k.p.c. wniosek o nadanie klauzuli wykonalności sąd rozpoznaje niezwłocznie, nie później

 • Wniosek o przywrócenie terminu-zażalenie

  i przysługuje na nie zażalenie (tak. T. Ereciński w:  Jędrzejewska Maria, Ereciński Tadeusz, Gudowski Jacek, Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Część pierwsza. Postępowanie rozpoznawcze

 • Czy odrzucenie apelacji można skarżyć zażaleniem?

  postępowanie w sprawie w zakresie owego wyroku częściowego. Przysługuje więc na nie środek zaskarżenia w postaci zażalenia w myśl art. 394 par. 1 kpc. W wypadku zaś oddalenia zażalenia (...)

 • Wpływ nowelizacji kpc na toczące się postępowanie

  depozytu sądowego wystarczy do zabezpieczenia. Jeżeli wyrok zobowiązuje do wydania rzeczy zamiennych, do zabezpieczenia wystarczy złożenie sumy równej wartości przedmiotu sporu. Przepis art. 492 § (...)

 • Sąd nie zawsze zwraca całość wynagrodzenia adwokata

  oskarżyciela prywatnego na rzecz oskarżonego, na podstawie art. 632 pkt 2 k.p.k., tzn. w razie uniewinnienia oskarżonego lub umorzenia postępowania. SN odwołał się również do uregulowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane