Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Klauzula wykonalności na małżonka dłużnika

  wysłucha małżonka dłużnika (art. 787 kpc w dotychczasowym brzmieniu). Nie oznacza to jednak, iż wierzyciel będzie obowiązany uczestniczyć w tym posiedzeniu - będzie tak jedynie wówczas, (...)

 • Egzekucja z ruchomości

  komornik poza właściwością ogólną, skargę rozpoznaje sąd, który byłby właściwy według ogólnych zasad.   Biorąc jednakże pod uwagę brzmienie art. 845 kpc, zgodnie (...)

 • Nie wszystko można zaskarżyć

  postanowienia w przedmiocie wynagrodzenia biegłego (art. 394 § 1 k.p.c. pkt 9). Zdaniem SN brak jest istotnych powodów, które dostatecznie wyjaśniałyby przyjęcie przez ustawodawcę

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Substytut nie może uwierzytelnić odpisu pełnomocnictwa podstawowego

  . możliwości potwierdzenia przez stronę czynności nienależycie umocowanego pełnomocnika) SN odwołał się do przepisu art. 401 pkt 2 k.p.c., który stanowi, że można żądać wznowienia (...)

 • Skutek niedołączenia odpisu KRS

  , bowiem czynności procesowych przez swoje organy albo przez osoby uprawnione do działania w ich imieniu (art. 67 § k.p.c.). Co ważne sankcja niniejsza nie znajdzie zastosowania, gdy strona (...)

 • Wycofanie odwołania od decyzji ZUS

  dyspozycyjne stron, takie jak np. cofnięcie odwołania. Należy tu stosować odpowiednio przepisy o cofnięciu pozwu (art. 203 kpc). Oznacza to, iż – już po rozpoczęciu rozprawy – (...)

 • Czy należy sprowadzić powoda pozbawionego wolności na posiedzenie jawne?

  cywilnym zasada jawności posiedzeń nie nakłada na sąd obowiązku doprowadzania powoda, który jest pozbawiony wolności, na posiedzenia jawne. Stosownie do przepisu art. 187 kpc pozew składa (...)

 • Egzekucja z majątku wspólnego małżonków

  komornika. Zgodnie bowiem z art. 881 k.p.c. komornik przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przez jego zajęcie. Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia (...)

 • Skutki zawieszenia egzekucji z nieruchomości

  egzekucyjnego, bowiem nie zostanie ono zawieszone. Jeśli chodzi o kwestię Pana udziału przy podziale sumy uzyskanej z egzekucji to reguluje ją art. 1036 kpc. Przepis ten wymienia krąg osób, (...)

 • Skutki zajęcia rzeczy przez komornika

  skutkuje niedopuszczalnością zbycia zajętej rzeczy. W świetle przepisu art. 848 k.p.c. umowa sprzedaży jest zatem ważna i na jej podstawie kupujący nabył własność samochodu. Zajęcie rzeczy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane