Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wzruszenie prawomocnego wyroku rozwodowego

  ;nie uzasadnia wznowienia postępowania w myśl art. 401 pkt 2 kpc wskazana przez wnoszącego skargę o wznowienie okoliczność, że kurator ustanowiony przez sąd rejonowy w sprawie o dział spadku (...)

 • Odszkodowanie za przewlekłość postępowania

  niż w ciągu trzech dni (art. 781 [1] kpc). Termin ten jest jednak terminem instrukcyjnym, który nie jest zastrzeżony żadnymi sankcjami. Ze względu na wyżej powołane przepisy kodeksu postępowania

 • Zajęcie wierzytelności a wypłata wynagrodzenia

  znajduje się w dziale dotyczącym egzekucji z innych wierzytelności. Zatem w przypadku egzekucji z wierzytelności innych niż wierzytelności z rachunków bankowych, nie znajduje zastosowania art. 890 (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie egzekucji przez komornika

  pozbawia wierzyciela możności wszczęcia ponownej egzekucji (np. gdy dłużnik nabędzie majątek lub podejmie zatrudnienie), chyba że z innych przyczyn egzekucja jest niedopuszczalna (art. 826 kpc). (...)

 • Sposób zniesienia współwłasności

  zniesienie współwłasności. We wniosku tym należy dokładnie określić rzecz mającą ulec podziałowi i przedstawić dowody prawa własności (art. 617 k.p.c.). Ponadto, na mocy art.. (...)

 • Ustanowienie zarządcy a prawa współwłaścicieli

  współwłaścicieli, którzy zawsze mogą porozumieć się w spornych kwestiach. Odpadnie wówczas podstawa ustanowienia zarządu, a to z kolei zgodnie z art. 614 kpc stanowi przesłankę jego uchylenia. (...)

 • Fikcyjne doręczenie niezgodne z prawem europejskim

  Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z pytaniem prejudycjalnym: "Czy art. 1 ust. 1 rozporządzenia nr 1393/2007 […] oraz art. 18 TFUE winny być interpretowane w ten sposób, (...)

 • Skutki karne kłamstwa w procesie cywilnym

  do przekonania, że jest to potrzebne i uzasadnione, może przesłuchać stronę po odebraniu przyrzeczenia. Wtedy zgodnie z treścią art. 303 i art. 304 k.p.c., strona zmuszona jest dawać (...)

 • Tryb bezprzetargowy art. 37 ust. 2 pkt. 3 ugn

  \"? Zgodnie z art. 37 ust. 2 pkt 3 u.g.n. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli: jest zbywana na rzecz osób, o których mowa w art. 68 ust. 1 pkt 2; Z (...)

 • Obwieszczenia o licytacjach komorniczych

  także z innych praw majątkowych – np. egzekucji ze statków morskich – zob. art. 1014, 1018 i 1019 k.p.c.: Art. 1014. Do egzekucji ze statków morskich wpisanych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane