Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja z unijnych dopłat dla rolników

  zajęcia środków zgromadzonych na rachunku bankowym dłużnika. Na wypłatę taką nie pozwalają również przepisy dotyczące egzekucji z rachunków bankowych, które w art. 890 § 2 kpc wskazują (...)

 • Sprzedaż wierzytelności w trakcie egzekucji

  podpisem urzędowo poświadczonym. W myśl uchwały SN (zmieniającej poprzednie stanowiska SN) z dnia 29 października 2004 r., sygn. akt III CZP 63/2004 przepis art. 788 § 1 kpc ma zastosowanie (...)

 • Obowiązek powoływania dowodów w treści pozwu

  , iż ich powołanie w pozwie nie było możliwe albo że potrzeba powołania wynikła później. W postępowaniu uproszczonym zaś, w myśl art. 5055 kpc, okoliczności faktyczne, zarzuty i wnioski (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawomocność wyroku i zabezpieczenia

  , od kiedy wyrok byłby prawomocny? Zgodnie z art. 757 kpc, jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej albo sąd inaczej nie postanowi, zabezpieczenie roszczenia niepieniężnego upada po upływie (...)

 • Odezwa sądu cywilnego

  wydano nakaz zapłaty i miała odbyć się pierwsza rozprawa), do tego sądu w innym mieście? Czy sąd w moim mieście bez poinformowania mnie o tym "zignorował" art. 34 kpc i skierował sprawę (...)

 • Wysokość kosztów zastępstwa procesowego

  podstawie art. 108 § 1 k.p.c. w zw. z art. 98 k.p.c. Sąd Najwyższy Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wskutek skargi kasacyjnej wniesionej przez reprezentującego mnie adwokata (...)

 • Nakaz zapłaty a ugoda z wierzycielem

  dłużnik może powołując się na tą ugodę złożyć powództwo przeciwegzekucyjne, gdyby zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne (art. 840 kpc). nakaz zapłaty, ugoda, postępowanie upominawcze, (...)

 • Pozew wzajemny w sprzeciwie od nakazu zapłaty

  sprzeciwie (art. 503 kpc), bez konieczności składania powództwa wzajemnego. Sąd w wypadku zgłoszenia zarzutu potrącenia musi badać zarówno podstawę prawną, jak i okoliczności uzasadniające (...)

 • Uczestnictwo w rozprawie osób trzecich

  niejawne mają wstęp tylko osoby wezwane. Pewne ograniczenia przewiduje jednak art. 153 kpc, wedle którego sąd z urzędu zarządza odbycie całego posiedzenia lub jego części przy drzwiach zamkniętych, (...)

 • Obowiązki ławnika sądowego

  postępowaniu, w którym jest stroną, wówczas z mocy ustawy będzie wyłączony z uczestnictwa w sprawie (art. 54 w związku z art. 48 § 1 kpc). Jeśli jednak ławnik będący stroną postępowania, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane