Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ugoda w postępowaniu egzekucyjnym

  swoich praw (art. 770 kpc). Warto jeszcze wspomnieć, że zgodnie z art. 826 kpc, umorzenie postępowania uchyla dokonane czynności egzekucyjne jednak nie pozbawia wierzyciela możliwości (...)

 • Żądanie eksmisji w formularzu pozwu o czynsz

  czynienia z ograniczeniem możliwości kumulacji roszczeń. Zgodnie z art. 505[3] kpc, jednym pozwem można dochodzić tylko jednego roszczenia. Połączenie kilku roszczeń w jednym pozwie jest dopuszczalne (...)

 • Wynajęcie mieszkania zajętego przez komornika

  wydaniem postanowienia wysłucha wierzyciela, dłużnika i zarządcę, chyba że zwłoka groziłaby szkodą. W art. 936 kpc uszczegółowiono wyżej wskazane zasady zarządzania nieruchomością (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaświadczenie o nieściągalności długu

  bezskuteczności egzekucji, ale do częściowego zaspokojenia, obowiązuje regulacja art. 816 k.p.c., zgodnie z którym po ukończeniu postępowania egzekucyjnego należy na tytule wykonawczym (...)

 • Wspólny pozew

  ;łuczestnictwa materialnego (72 par. 1 pkt 1 kpc) bądź formalnego (72 par. 1 pkt 2 kpc). W powyższym przypadku (współwłaściciele nieruchomości chcący występować w sprawie dotyczącej (...)

 • Kolejność zaspokajania a Fundusz Alimentacyjny

  §1 pkt 1 k.p.c. (czyli po kosztach egzekucji), ale przed należnościami określonymi w art. 1025 § 1 pkt 2-10 k.p.c. (czyli przed należnościami alimentacyjnymi). egzekucja, komornik, (...)

 • Formy kontaktu z sądem w sprawie spadkowej

  Niestawiennictwo uczestników nie tamuje jednak rozpoznania sprawy (art. 513 kpc). Oznacza to, że zawiadomiony spadkobierca nie musi brać osobistego udziału w toczącym się postępowaniu (...)

 • Zwrot kosztów w postępowaniu upadłościowym

  patentowego sąd orzeka z urzędu. Zgodnie jednak z dyspozycją zawartą w art. 108 § 2 kpc sąd drugiej instancji, uchylając zaskarżone orzeczenie i przekazując sprawę sądowi pierwszej (...)

 • Podjęcie zawieszonego postępowania

  poprzedni pozew nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wytoczeniem powództwa (art. 182 § 2 kpc).Jak więc wynika z powyższego, jeśli rzeczywiście minął rok (...)

 • Skuteczność egzekucji komorniczej

  podejrzenie, że chce usunąć od egzekucji przedmioty, które ma przy sobie (tak przepis art. 814 § 1 kpc).Jak wynika z powyższego, cel czynności egzekucyjnych (zajęcie ruchomości, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane