Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto ma być powodem

  ;łwłaścicielami (art. 195-221 kc)" - tak Rudnicki Stanisław w „Komentarz do kodeksu cywilnego. Księga druga. Własność i inne prawa rzeczowe", Warszawa 2009, Wydawnictwo Prawnicze (...)

 • Zakup towaru od niepełnoletniego

  naruszenia wytoczyć powództwo o ochronę posiadania. Jest ono w zasadzie niezależne od tego czy jest Pan właścicielem rzeczy, jest ono niezależne od tytułu prawnego. Od tej zasady jednak art. (...)

 • Praca w urlopie wypoczynkowym

  sytuacji obowiązany jest to wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny (100 %, na podstawie art. 151 z ind. 1 par. 1 lit. c k.p.). Przy czym zamiast wynagrodzenia pracodawca może udzielić dnia wolnego także (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty dla niepełnosprawnej siostry

  świadczeniami alimentacyjnymi na rzecz rodzeństwa (brata, siostry), „może być uważany za nadmierny w rozumieniu art. 134 k.r.o. wtedy, gdy spełnianie tych świadczeń pociągnęłoby za sobą (...)

 • Likwidacja zsypów na śmieci

  . Przykładowe wyliczenie tych czynności zawiera ust. 3 art. 22. Z kolei art. 3 ust. 6 i 7 oraz art. 18 ust. 1 wskazują czynności, których podjęcie wymaga zgody i współdziałania (...)

 • Korzystanie z zamówionego programu po upływie terminu licencji a majątkowe prawa autorskie - opinia prawna

  praktyce ograniczy się do 3 lat licząc wstecz od dnia, w którym wystąpi Pan z żądaniem zapłaty - w pozostałym zakresie roszczenie Pana uległo już przedawnieniu, zgodnie z art. 118 kodeksu (...)

 • Dotacje unijne a upadłość spółki z o.o.

  : prawo upadłościowe) Upadłość ogłasza się w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny. Z kolei pojęcie niewypłacalności zostało zdefiniowane w art. 11 prawa upadłościowego: (...)

 • Kiedy i jak można odwołać darowiznę - opinia prawna

  złożyć pozwany – obdarowany. Oczywiście może być Pan reprezentowany przed sądem przez pełnomocnika oraz wnosić o zwolnienie od kosztów. Termin do odwołania darowizny Zgodnie z art. (...)

 • Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki wobec US i ZUS - opinia prawna

  do należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, przepisy ordynacji podatkowej w tym zakresie stosuje się bowiem odpowiednio (art. 31 ustawy z dnia 31 października 1998 r. o systemie

 • Status świadka w postępowaniu karnym

  policjanta [zob. T. Grzegorczyk, Kodeks postępowania karnego. Komentarz, wyd. III, Kraków 2003].Dopuszczalność pobierania próbek pisma od świadków określa art. 192a §1 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane