Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie spadkowe a testament

  otwarcie i ogłoszenie w jednym postępowaniu. Możliwe jest wszakże uprzednie ogłoszenie testamentu i późniejsze, niezależne, wszczęcie procedury stwierdzenia nabycia spadku. Zgodnie z art. (...)

 • Odpis postanowienia sądu

  przeglądania akt sprawy oraz do otrzymywania odpisów, kopii lub wyciągów (art. 9 kodeksu postępowania cywilnego). Niemniej jednak zgodnie z art. 525 k.p.c. (odnoszącym się (...)

 • Umowa sprzedaży udziału w nieruchomości

  domagać się, po nadaniu mu przez sąd klauzuli wykonalności, zapłaty ceny w postępowaniu egzekucyjnym (art. 777 kpc w zw. z art. 776 kpc). Tytuł egzekucyjny stanowi jednak (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  wnioskodawcę oraz osoby mogące wchodzić w rachubę jako spadkobiercy ustawowi i testamentowi (art. 669 kodeksu postępowania cywilnego) oraz iż sąd spadku bada z urzędu, kto jest spadkobiercą (art. (...)

 • Liczba odpisów wniosku

  przewidziane dla tego rodzaju pism, o których mowa w art. 126 k.p.c., tj. powinien zawierać: oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, imię i nazwisko lub nazwę stron, ich przedstawicieli

 • Wydzierżawienie zajętej nieruchomości

  Czy wynajęcie lub wydzierżawienie nieruchomości przez dłużnika po jej zajęciu stanowi jej obciążenie, które w świetle art. 930 § 3 kpc jest nieważne? Przepis art. 930 § 3 kodeksu (...)

 • Prawa i obowiązki kuratora w postępowaniu sądowym

  ), stosownie do przepisu art. 510 § 2 kpc w razie potrzeby wyznaczenia kuratora do zastępowania zainteresowanego, którego miejsce pobytu nie jest znane, jego wyznaczenie następuje z urzędu.  Kurator

 • Zwrot kosztów w postępowaniu nieprocesowym

  wnieść wniosek o zwrot kosztów na podstawie tego przepisu. Ponadto (art. 520 § 3 kpc), jeżeli interesy uczestników są sprzeczne, sąd może włożyć na uczestnika, którego wnioski zostały (...)

 • Cofnięcie wniosku o egzekucję a koszty

  roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy do niego. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie stronom oraz komornikowi (art. 770 k.p.c.). Generalnie

 • Sprostowanie protokołu

  ich w ramach środka odwoławczego w granicach art. 380 kpc (wniesienie apelacji). sprostowanie protokołu, protokół, zażalenie, wniosek, sąd, odwołanie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane