Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postanowienie wstępne

  składników. Ponadto, tak jak w przypadku wyroku częściowego, postanowienie częściowe korzysta z tzw. powagi rzeczy osądzonej (art. 366 k.p.c.). Oznacza to, iż w tym samym przedmiocie (...)

 • Można się powołać na brak należytego umocowanie pełnomocnika strony przeciwnej

  postępowanie było nieważne (art. 379 pkt 2 k.p.c.). Nieważność postępowania ma charakter względy o tyle, że musi być stwierdzona w odpowiednim orzeczeniu sądu. Przyczyny nieważności z (...)

 • Koszty przejazdu pełnomocnika to też koszty procesu

  profesjonalnego pełnomocnika strony w celu wzięcia udziału w rozprawie wchodzą w skład kosztów procesu (art. 98 § 1 i 3 k.p.c.). Zgodnie z art. 98 § 1 k.p.c., strona (...)

 • Porada prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika

  Pan/Pani na sobie (art.814 kpc)\". Jak to w praktyce ma wyglądać? O ile mi wiadomo takim organem jest po prostu komornik. W związku z powyższym ma on uprawnienia do rewizji w mieszkaniu i rewizji

 • Prawo procesowe - ustanowienie kuratora

  ] KPC, jeżeli doręczenie nakazu zapłaty nie może nastąpić dlatego, że miejsce pobytu pozwanego nie jest znane, sąd z urzędu uchyla nakaz zapłaty, a przewodniczący podejmuje odpowiednie czynności. (...)

 • Zawieszenie postępowanie na wniosek dłużnika

  zawieszenia (art. 181 pkt 2 k.p.c. w zw. z art. 13 § 2 k.p.c.), przy czym żądanie podjęcia postępowania może zgłosić wierzyciel (choćby było wielu wierzycieli), sąd, jeżeli (...)

 • Klauzula wykonalności na małżonka dłużnika

  wysłucha małżonka dłużnika (art. 787 kpc w dotychczasowym brzmieniu). Nie oznacza to jednak, iż wierzyciel będzie obowiązany uczestniczyć w tym posiedzeniu - będzie tak jedynie wówczas, (...)

 • roszczenie posesoryjne

  sytuacji mogło by być złożenie przed lub wraz z powództwem posesoryjnym wniosku o jego zabezpieczenie. Zgodnie bowiem z art. 730 k.p.c.  W każdej sprawie cywilnej podlegającej rozpoznaniu (...)

 • Nieznany majątek dłużnika a prowadzenie egzekucji przez komornika

  , itp. Możliwe jest też wezwanie dłużnika do złożenia wykazu majątku, pod groźbą grzywny, przymusowego doprowadzenia lub nawet aresztu (art. 913 k.p.c.). nieznany, majątek, dłużnik, prowadzenie, (...)

 • Egzekucja z ruchomości

  komornik poza właściwością ogólną, skargę rozpoznaje sąd, który byłby właściwy według ogólnych zasad.   Biorąc jednakże pod uwagę brzmienie art. 845 kpc, zgodnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane