Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysyłanie reklam pocztą i przez e-mail

  pomocą poczty elektronicznej, jest zakazane i stanowi czyn nieuczciwej konkurencji (tzw. spamming). Jest także wykroczeniem (art. 24 u.ś.u.d.e.).Pojęcie informacji handlowej jest zdefiniowane szeroko (...)

 • Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

  obejmowane protokołem pisemnym na podstawie art. 248 albo notarialnym np. przy zmianie umowy spółki na podstawie art. 255 § 3, a także przy podejmowaniu uchwały o rozwiązaniu spółki (...)

 • Prawa autorskie zależne

  prawach pokrewnych. Komentarz, Dom Wydawniczy ABC, 2001, wyd. II.). prawa autorskie zależne, prawa autorskie, twórca, opracowanie, utwór, autor, zgoda, wygaśnięcie, upływ

 • Porada prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przelew wierzytelności

  jego dokonanie (art. 29), tzn. od chwili jego wpływu do sądu prowadzącego księgę wieczystą (art. 6266 k.p.c.), przeto wierzytelność i hipoteka przechodzą na nabywcę w tej właśnie (...)

 • Pozew o odszkodowanie

  podstawy faktycznej i prawnej (art. 72 § 1 pkt 1 kodeksu postępowania cywilnego). Osoby niepełnoletnie mogą być pozwanymi w procesie cywilnym, ponieważ zgodnie z art. 64 § 1 k.p.c. (...)

 • Właściwość sądu - przywłaszczenie pieniędzy

  przestępstwo za granicą pod warunkiem, że czyn popełniony za granicą jest uznawany za przestępstwo również przez ustawę obowiązującą w miejscu jego popełnienia (art. 109 w zw. z art. (...)

 • Nabycie spadku a zwolnienie od kosztów sądowych

  rygorem zwrócenia pisma do poprawienia, uzupełnienia lub opłacenia go w terminie tygodniowym (art. 102 ust. 2 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych w zw. z art. 130 k.p.c.). Nieuzupełnienie

 • Opłaty komornicze w razie dobrowolnego świadczenia

  komornikach, zgodnie z którym komornik pobiera opłatę egzekucyjną również w wypadku umorzenia postępowania na wniosek wierzyciela oraz na podstawie art. 823 kpc. Zagadnienie to jest niemal (...)

 • Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy?

  byłaby powołana do dziedziczenia na mocy przepisów ustawy, ale została pominięta w testamencie spadkodawcy. Krąg uprawnionych do zachowku wyznacza art. 991 k.c.: Art. 991. § 1. Zstępnym

 • Alimenty na żonę a rozwód z winy męża

  małżonkami, do którego, w zakresie nieunormowanym przepisami art. 60, stosuje się, w myśl art. 61, przepisy o obowiązku alimentacyjnym między krewnymi, zamieszczone w dziale III tytułu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane