Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • wezwanie do poinformowania o umorzeniu postępowania egzekucyjnego

  opisaniu zakresu umorzonego postępowania, zważywszy na skutki umorzenia opisane w art. 826 kpc (uchylenie wszystkich czynności egzekucyjnych). Sam odpis postanowienia o umorzeniu postępowania, (...)

 • Jurysdykcja konieczna, uregulowana przez doktrynę prawa cywilnego

  w związku z treścią art. 1108 k.p.c. (przed zmianami), który przewidywał jurysdykcję krajową w sprawach spadkowych w postępowaniu nieprocesowym jedynie po obywatelach polskich. Konflikty

 • Zajęcie nadpłaty podatku, należnej dłużnikowi

  majątkowe związane z dokumentami (np. weksle, czeki i akcje). Zgodnie z art. 895 par. 1 k.p.c.  egzekucja z wierzytelności i innych praw majątkowych należy do komornika, w którego (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elektroniczne postępowanie upominawcze - sposób działania

  z przepisów szczególnych (art. 50528 - art. 50537 k.p.c.). Postępowanie to w zasadzie przypomina „zwyczajne" postępowanie upominawcze. Z tym, że pozew składa się (...)

 • Podstawy zmiany właściwości miejscowej sądu

  zgodnie z art. 34 k.p.c. powództwo o ustalenie istnienia umowy, o jej wykonanie, rozwiązanie lub unieważnienie, jako też o odszkodowanie z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania (...)

 • Obecność strony na sprawie rozwodowej

  1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r. Nr 43 Poz. 296 z późn. zm), a konkretnie w art. 425 - 446.Zgodnie z art. 428 § 1 kpc, rozprawa odbywa się bez względu na niestawiennictwo (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo

  cofnięcia powództwa.Na zakończenie przypominamy, że zgodnie z art. 826 kpc umorzenie postępowania egzekucyjnego powoduje uchylenie dokonanych czynności egzekucyjnych, lecz nie pozbawia (...)

 • Przeniesienie sprawy sądowej z sądu okręgowego

  wniosek i czy nie utracę ciągłości sprawy? Zgodnie z art. 219 Kodeksu postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.): Sąd może zarządzić połączenie kilku oddzielnych spraw toczących się przed (...)

 • Ograniczenia w ilości pełnomocników procesowych

  przepisem art. 91 kpc pełnomocnictwo procesowe obejmuje z samego prawa umocowanie do:1) wszystkich łączących się ze sprawą czynności procesowych, nie wyłączając powództwa wzajemnego, (...)

 • Ugoda w postępowaniu egzekucyjnym

  swoich praw (art. 770 kpc). Warto jeszcze wspomnieć, że zgodnie z art. 826 kpc, umorzenie postępowania uchyla dokonane czynności egzekucyjne jednak nie pozbawia wierzyciela możliwości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane