Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynajem wspólnej nieruchomości

  sądu właściwego ze względu na położenie nieruchomości (art. 38 k.p.c.). Co do odpowiedzialności karnej za przywłaszczenie drugiego współwłaściciela – przedmiotem przywłaszczenia (...)

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu

  państwowego, wynajmujący zachowuje ustawowe prawo zastawu, jeżeli przed upływem trzech dni zgłosi je organowi, który zarządził usunięcie (art. 671 kc). W przedmiocie dochodzenia zaległości czynszowych

 • Zawarcie umowy z abonamentem promocyjnym - opinia prawna

  zarzut przedawnienia roszczeń, które stały się wymagalne przed upływem trzech lat licząc wstecz od dnia wytoczenia powództwa. Podstawę takiego zarzutu stanowiłby art. 118 kodeksu cywilnego, na mocy (...)

 • Opinia prawna na temat art.895 kpc komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.895 kpc komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szanse na uwolnienie się od rachunków za telewizję satelitarną - opinia prawna

  zarzut przedawnienia roszczeń, które stały się  wymagalne przed upływem trzech lat licząc wstecz od dnia wytoczenia powództwa. Podstawę takiego zarzutu stanowiłby art. 118 kodeksu cywilnego, (...)

 • Odszkodowanie od komornika

  komornika oraz Skarbu Państwa solidarnie jest wspomniany powyżej art. 23 w związku z art. 417 kodeksu cywilnego. Zakładamy, że w pytaniu chodzi o odpowiedzialność za szkodę w mieniu, (...)

 • Uposażenie policjanta, który pełnił funkcje związkowe - opinia prawna

  zawiadomić pracodawcę o wygaśnięciu mandatu pracownika. W takim przypadku stosuje się odpowiednio art. 74 kodeksu pracy. Przepis art. 74 kodeksu pracy z kolei gwarantuje pracownikowi pozostającemu (...)

 • Prawomocność decyzji a przywrócenie terminu

  ;rego stosuje się przepisy k.p.c., a nie k.p.a. Wyłączenie stosowania art. 130 § 2 k.p.a. w omawianym stanie faktycznym jest także skutkiem orzeczenia powołanego na wstępie odpowiedzi

 • Przesłanki roszczenia o zniesienie służebności

  nieruchomości służebnej (art. 1000 i 1001 k.p.c.), niewykonywanie (art. 293 k.c.), a także nie zachodziły przesłanki z przepisów art. 294 oraz 295 k.c. - skuteczne zniesienie (...)

 • Hipoteka na użytkowaniu wieczystym a nabycie nieruchomości na własność - opinia prawna

  zmianami). W przypadku zbycia w drodze egzekucji sądowej nieruchomości, w której znajduje się najmowany lokal, zgodnie z art. 678 § 1 k.c. w związku z art. 1002 k.p.c., nabywca (...)

 • Roszczenie windykacyjne

  nad przedmiotem własności jest skierowanie do sądu powództwa, którego przedmiotem nieruchomość. Jest to powództwo o ustalenie prawa (art. 189 kpc). Właściciel może więc żądać wydania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komentarz do art. 747 KPC ???

  Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

  Po tym co mnie spotkało uważam że polskie prawo to jedna wielka kpina i bzdura. Jakiś czas temu sprzedałem książkę za 40 zł,kupujący wpłacił (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane