Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tryb uproszczony i zwykły w procesie karnym

  , przewidziane w art. 159 i 262 § 2 Kodeksu karnego, przewidziane w art. 279 § 1, art. 286 § 1 i 2 oraz w art. 289 § 2 Kodeksu karnego, jeżeli wartość przedmiotu (...)

 • Czy sprawa o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia jest sprawą o prawa majątkowe?

  , bo w sprawach majątkowych istotna jest wartość przedmiotu sporu – zob. art. 398[2] § 1 k.p.c.). Kwestię tę rozważał Sąd Najwyższy, który stwierdził, że Sprawa (...)

 • Zniesienie współwłasności

  uregulowana w art. 520 k.p.c., zgodnie z którym:  „§ 1. Każdy uczestnik ponosi koszty postępowania związane ze swym udziałem w sprawie.§ 2. Jeżeli jednak uczestnicy (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • uprawnienia komornika

  ? Czy taka czynność wywołuje jakiekolwiek skutki prawne i z tego powodu mogłaby być skutecznie skarżona z art. 767 § 4 k.p.c.? Zgodnie z art. 847 Kodeksu postępowania cywilnego komornik (...)

 • Ugoda z wierzycielem a koszty komornicze

  wierzyciel. Może on w dowolnym momencie postępowania złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić (art. 825 pkt 1 k.p.c.). Ponadto wszczęcie egzekucji nie (...)

 • Błędne przekazanie sprawy nie usuwa nieważności postępowania

  mu przekazana przez sąd okręgowy na podstawie art. 200 k.p.c. W uzasadnieniu SN zwrócił uwagę, iż właściwość sądu jest zagadnieniem konstytucyjnym, bo konstytucja RP w art. (...)

 • Wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku

  , poza niezbędnymi elementami pisma procesowego                (art. 126 KPC)- powinien wymieniać zainteresowanych w sprawie (...)

 • Jakie warunki formalne musi spełniać pozew o ustalenie stosunku prawnego?

  ;w.Art. 187 § 1. Pozew powinien czynić zadość warunkom pisma procesowego, a nadto zawierać:1) dokładnie określone żądanie, a w sprawach o prawa majątkowe także oznaczenie wartości przedmiotu (...)

 • Wyjawienie majątku - czy dłużnik może kłamać?

  komornik na żądanie wierzyciela może poszukiwać majątku - w takich okolicznościach mogą wyjść na jaw zatajenia dłużnika. Jak z kolei wynika z przepisu art. 915 § 2 k.p.c., wykaz i przyrzeczenie (...)

 • Zniesienie współwłasności - hipoteka przymusowa

  to tzw. hipoteka przymusowa. Wyliczenie tytułów egzekucyjnych zawiera art. 777 § 1 k.p.c. Zgodnie z tym przepisem tytułem egzekucyjnym jest m.in. prawomocne orzeczenie sądu. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane