Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zachowek od gospodarstwa rolnego

  przepisów poniższych, darowizny uczynione przez spadkodawcę (art. 993 k.c.).Poza wyjątkami wynikającymi z art. 994 k.c., wszystkie darowizny uczynione przez spadkodawcę podlegają doliczeniu (...)

 • Wykup weksla przez poręczyciela

  za sobą mniejsze wydatki postępowania - posiadacz weksla, którego wierzytelność nie została spełniona, może wnieść pozew w trybie tzw. postępowania nakazowego. Zgodnie z art. 485 § 2 kpc (...)

 • Dopuszczenie do współposiadania

  współposiadania nieruchomości wspólnej. Sprawy o dopuszczenie do współposiadania i współużytkowania (art. 206) podlegają rozpoznaniu w procesie (art. 13 § 1 w zw. z art. (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zażalenie na połączenie spraw

  wynika niezbicie, że pracownik jest pod ochroną art. 39 Kp, i jest bezsporne, że wypowiedzenie nastąpiło z naruszeniem prawa (podaje to sąd w uzasadnieniu wyroku), zamiast przywrócić pracownika natychmiast

 • Odsetki za zwłokę w wypłacie zaległego wynagrodzenia - opinia prawna

  działających przy nich komorników (art. 758 k.p.c.). Aby jednak wszcząć postępowanie egzekucyjne muszą zostać spełnione określone przez przepisy k.p.c. przesłanki. Warunkami (...)

 • Przedawnienie roszczenia po bezskutecznej egzekucji

  upominawczym z dnia 20.06.2005r. Podstawą umorzenia był art. 824 par. 1 pkt. 3 k.p.c. Czy dziś możliwe jest ponowne skierowanie tej samej sprawy (tj. w oparciu o ten sam nakaz zapłaty (...)

 • Rekompensaty za tzw. mienie zabużańskie nie tylko dla obywateli polskich zamieszkujących w kraju

  prawie do zaliczenia są niezgodne z art. 2, art. 31 ust. 3, art. 32 oraz art. 64 ust. 1 i 2 oraz nie są niezgodne z art. 21 i art. 52 ust. 1 Konstytucji. (...)

 • Sprzedaż licytacyjna nieruchomości

  . 1000 i nast. kpc.  Art. 1000. § 1. Z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności wygasają wszelkie prawa i skutki ujawnienia praw i roszczeń osobistych (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej, z których dochody są opodatkowane zgodnie z art. 27 ust. 1 lub art. 30c, b) dochodu, o którym mowa w art. (...)

 • Zwrot wniosku mimo wniesienia opłaty

  sąd załącznika będącego dowodem opłaty należy tu potraktować w sposób tożsamy z niedokonaniem jej w ogóle. Zgodnie z przepisem art. 511[1] § 1 kpc w postępowaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane