Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozdzielność majątkowa

  przedmiotu sporu są rozpoznawane przez sądy rejonowe. Pozew powinien spełniać wymogi pisma procesowego określone w art. 126 k.p.c. oraz zawierać: 1. dokładnie określone żądanie, (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  powołanymi wyżej datami zmienił się posiadacz nieruchomości. Art. 207 ust. 1 u.g.n., w przeciwieństwie do art. 211 u.g.n., nie reguluje wyraźnie sytuacji, w której w dniu 5 grudnia (...)

 • Koszty postępowania eksmisyjnego

  się na art. 130 par 1 kpc w z zw. z 13 par 2 kpc i 44 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. Nr 133, poz. 882) wezwał siostrę do uiszczenia (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy FGŚP ma obowiązek wypłacić świadczenia - opinia prawna

  , która z mocy art. 184 k.p.c. podlega ocenie sądu co do zgodności z przepisami prawa. Skoro sąd nie dopatrzył się sprzeczności ugody z prawem, to FGŚP nie powinien kwestionować zasadności (...)

 • Ile warte jest lokatorskie prawo do mieszkania w spółdzielni?

  podziału majątku, czyli chwilę zamknięcia rozprawy (wg art. 316 § 1 w zw. z art. 13 § 1 k.p.c.). Dlatego obecnie, już po uchyleniu art. 11[1] u.s.m., (...)

 • Alimenty od chorego

  należności w łącznej sumie należności określonych w tytułach wykonawczych dla bieżących należności. Zgodnie zaś z Art. 141. 1. emerytury i renty są wolne od egzekucji i potrąceń, w (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony (art. 22 ust. 6ba, ust. 6bb oraz art. 23 ust. 1 pkt 55 i pkt 55a).Dzięki nowelizacji od 1 stycznia 2009 r. koszt uzyskania przychodu (...)

 • Czy wydruk z komputera może być dowodem w sprawie - opinia prawna

  cywilny uregulowane jest w dziale III w przepisach art. 227 do art. 315 kodeksu postępowania cywilnego. Wskazane przepisy zawierają katalog środków dowodowych za pomocą, których (...)

 • Budowa na zajętej nieruchomości - opinia prawna

  składowych należy zaś zaliczyć własność budynków i innych urządzeń, która to stanowi prawo związane z użytkowaniem wieczystym (art. 235 k.c. w zw. z art.50 k.c.). W literaturze (...)

 • Zasady przechodzenia nauczycieli na emeryturę bez względu na wiek po 2007 roku

  r., uzyskujących prawo do emerytury na podstawie art. 88 ust. 1 ustawy – Karta Nauczyciela (art. 47 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych). Podstawa wymiaru

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane