Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  lub umorzenie należności celnej należnej do zapłacenia (art. 92 § 1); dopuszczenia się przez sprawcę czynu zabronionego polegającego na urządzaniu lub prowadzeniu gry losowej, gry na automacie, (...)

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  KC w zw. z art. 2 KSH)) Mocodawca nie może zrzec się prawa odwołania umocowania, inaczej niż to jest w przypadku zwykłego pełnomocnictwa cywilnego (art. 101 i art. 1097 KC w zw. z art. (...)

 • Przestępstwo nadużycia zaufania-właściwość sądu

  oraz w art. 140-142, art. 148 § 4, art. 149, art. 150 § 1, art. 151-154, art. 156 § 3, art. 158 § 3, art. 163 § (...)

 • Porada prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  .? Takiej osobie nie można przyznać prawa do emerytury wcześniej niż od 1 października 2017 r., czyli od dnia, w którym wchodzą w życie nowe regulacje. Aby uzyskać emeryturę od 1 października (...)

 • Powaga rzeczy osądzonej a przelew powierniczy

  dnia 9 kwietnia 1963 r., III CR 26/63, przepis art. 205 pkt 3 kpc (obecnie art. 192 pkt 3 kpc: zbycie w toku sprawy rzeczy lub prawa, objętych sporem, nie ma wpływu na dalszy bieg (...)

 • Pełnomocnik - wykaz majątku i doręczenia

  . Musiałby Pan wykazać, że np. nie zdążył Pan zakupić biletu lotniczego. Warto też zwrócić uwagę, iż zgodnie z art. 214 kpc rozprawa ulega odroczeniu (i to obowiązkowo), jeżeli (...)

 • Skład sądu I instancji po uchyleniu postanowienia

  i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania, sąd rozpoznaje ją w innym składzie. Art. 386 kpc dotyczy jednak apelacji. Zgodnie z art. 397 § 2 kpc do postępowania toczącego (...)

 • Spadek po matce

  zamieszkania spadkodawca (art. 628 kpc). O terminie otwarcia i ogłoszenia testamentu nie zawiadamia się zainteresowanych, jednak mogą być oni obecni przy tej czynności (art. 649 § 2 kpc). (...)

 • Nadanie klauzuli przeciwko małżonkowi dłużnika

  wyłączenie małżonki i majątku wspólnego spod egzekucji? Czy należy wskazać iż wierzyciel skierował swój wniosek przeciw małżonce wbrew temu co wskazuje art. 787 kpc? Zgodnie z obecnym (...)

 • Jaka część majątku wspólnego nie podlega podziałowi po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej?

  postanowienie wstępne (art. 685 w zw. z art. 567 § 3 kpc). Prawo najmu lokalu mieszkalnego  Prawo najmu lokalu mieszkalnego stanowi dość specyficzny składnik majątku małżonków. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane