Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ukrycie testamentu a odsunięcie od dziedziczenia

  Czy sąd może odsunąć od dziedziczenia osobę, która ukryła testament spadkodawcy? Art. 928 § 1 pkt. 3) kc: Art. 928. § 1. Spadkobierca może być uznany przez (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a zabezpieczenie

  , to zgodnie z art. 45 ust. 1 ustawy o komornikach należy ją wnieść wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia, bądź w terminie 7 dni od wezwania komornika do jej uiszczenia. Powyższe zasady (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań

  odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań (art. 233 k.k.). Poniesienie odpowiedzialności karnej jest jednakże uzależnione od tego, w jakim charakterze została przesłuchana strona. Uczestnik (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Naruszenie prawa do wypowiedzenia się w postępowaniu podatkowym

  sprawie występowało kilka stron, a jedną z nich pominięto przy wykonaniu czynności określonej w art. 200 § 1, to można rozważać przesłankę z art. 240 § 1 pkt 4, w takim (...)

 • Odrzucenie spadku przez małoletnich

  zezwolenia sądu jest nieważna\".   Zgodnie z art. 583 k.p.c. zezwolenia na dokonanie przez rodziców czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka lub na wyrażenie (...)

 • Zgoda rodziców na adopcję ich dziecka

  . powołane powyżej postanowienie SN). Wynika to z treści przepisów kodeksu postępowania cywilnego, nakazujących obligatoryjne wezwanie rodziców na rozprawę w sprawie przysposobienia dziecka (art. (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  przyznania zasiłku, w terminie 1 miesiąca od dnia doręczenia odpisu decyzji (art. 477[9] kpc). Odwołanie wniesione po upływie terminu sąd odrzuci, chyba że przekroczenie terminu nie (...)

 • Rozdzielność majątkowa na żądanie wierzyciela małżonka

  należy mylić z udowodnieniem. Pojęcie to nie zostało zdefiniowane w przepisach; przepis art. 243 k.p.c. stanowi jedynie, iż zachowanie szczegółowych przepisów o postępowaniu (...)

 • Opłata za usługi adwokata

  sam na rozprawie nie może się pojawić? Zgodnie z brzmieniem przepisu art. 91 Kodeksu postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.) pełnomocnictwo procesowe obejmuje z samego prawa umocowanie do:  

 • Zgoda żony na wystawienie weksla a poręczenie

  podpisanie weksla przez męża, nie będzie odpowiadała wyłącznie majątkiem osobistym. Jak z kolei wynika z przepisu art. 787 k.p.c. tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko osobie pozostającej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane