Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spadek po matce

  zamieszkania spadkodawca (art. 628 kpc). O terminie otwarcia i ogłoszenia testamentu nie zawiadamia się zainteresowanych, jednak mogą być oni obecni przy tej czynności (art. 649 § 2 kpc). (...)

 • Nadanie klauzuli przeciwko małżonkowi dłużnika

  wyłączenie małżonki i majątku wspólnego spod egzekucji? Czy należy wskazać iż wierzyciel skierował swój wniosek przeciw małżonce wbrew temu co wskazuje art. 787 kpc? Zgodnie z obecnym (...)

 • Jaka część majątku wspólnego nie podlega podziałowi po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej?

  postanowienie wstępne (art. 685 w zw. z art. 567 § 3 kpc). Prawo najmu lokalu mieszkalnego  Prawo najmu lokalu mieszkalnego stanowi dość specyficzny składnik majątku małżonków. (...)

 • Porada prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pojęcie osoby nieuprawnionej

  Art. 169 § 1 k.c. operuje pojęciem osoby nieuprawnionej do rozporządzania rzeczą ruchomą. Co kryje się pod tym pojęciem? Czy np. właściciel, który zobowiązał się nie sprzedawać rzeczy (...)

 • Wartość zajętego przez komornika samochodu

  zajęcia. Zgodnie z art. 848 kpc zajęcie ma ten skutek, że rozporządzenie ruchomością dokonane po zajęciu nie ma wpływu na dalszy bieg postępowania, a postępowanie egzekucyjne z zajętej (...)

 • Wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby nieobecnej w kraju

  postarać się o ustalenie miejsca pobytu osoby nieobecnej i zawiadomić ją o stanie jej spraw. Kurator ustanowiony dla osoby nieobecnej, o której mowa w art. 34 § 1 kpa, przez sąd rodzinny (...)

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości

  art. 38 § 1 k.p.c., zgodnie z którym pozew należy złożyć przed sądem właściwym ze względu na miejsce położenia spornej nieruchomości. To położenie nieruchomości decyduje, (...)

 • Zwrot kosztów stawiennictwa świadka

  przepisy art. 85 - 88 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Zgodnie z art. 85 ww. ustawy: Świadkowi przysługuje zwrot kosztów podróży, kosztów noclegu i utraconych

 • Stwierdzenie nabycia spadku - nieznani uczestnicy

  , Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie II, kom. do art. 510, teza 5). W przypadku stwierdzenia o nabycie spadku w grę dodatkowo wchodzi art. 670 § 1 k.p.c., który stanowi, (...)

 • Wygaśnięcie prawa dożywotnika w egzekucji

  ? Z art. 1000 § 1 kodeksu postępowania cywilnego wynika ogólna zasada, że z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności wygasają wszelkie prawa obciążające nieruchomość (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane