Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • uprawnienia komornika

  ? Czy taka czynność wywołuje jakiekolwiek skutki prawne i z tego powodu mogłaby być skutecznie skarżona z art. 767 § 4 k.p.c.? Zgodnie z art. 847 Kodeksu postępowania cywilnego komornik (...)

 • Ugoda z wierzycielem a koszty komornicze

  wierzyciel. Może on w dowolnym momencie postępowania złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić (art. 825 pkt 1 k.p.c.). Ponadto wszczęcie egzekucji nie (...)

 • Błędne przekazanie sprawy nie usuwa nieważności postępowania

  mu przekazana przez sąd okręgowy na podstawie art. 200 k.p.c. W uzasadnieniu SN zwrócił uwagę, iż właściwość sądu jest zagadnieniem konstytucyjnym, bo konstytucja RP w art. (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku

  , poza niezbędnymi elementami pisma procesowego                (art. 126 KPC)- powinien wymieniać zainteresowanych w sprawie (...)

 • Jakie warunki formalne musi spełniać pozew o ustalenie stosunku prawnego?

  ;w.Art. 187 § 1. Pozew powinien czynić zadość warunkom pisma procesowego, a nadto zawierać:1) dokładnie określone żądanie, a w sprawach o prawa majątkowe także oznaczenie wartości przedmiotu (...)

 • Wyjawienie majątku - czy dłużnik może kłamać?

  komornik na żądanie wierzyciela może poszukiwać majątku - w takich okolicznościach mogą wyjść na jaw zatajenia dłużnika. Jak z kolei wynika z przepisu art. 915 § 2 k.p.c., wykaz i przyrzeczenie (...)

 • Zniesienie współwłasności - hipoteka przymusowa

  to tzw. hipoteka przymusowa. Wyliczenie tytułów egzekucyjnych zawiera art. 777 § 1 k.p.c. Zgodnie z tym przepisem tytułem egzekucyjnym jest m.in. prawomocne orzeczenie sądu. (...)

 • Osoba dwojga imion.

  rozstrzygnięcie sądu o żądaniach stron (art. 325 k.p.c.). Podobny przepis w procedurze karnej stanowi, iż każdy wyrok powinien zawierać: oznaczenie sądu, który go wydał, oraz sędziów, (...)

 • Przesłanie akt do sądu II instancji

  , że ktoś się widocznie pomylił. Czy sąd pierwszej instancji ma określony ustawowo czas, w jakim powinien przesłać akta sprawy do sądu drugiej instancji? Zgodnie z art. 395 § 1 kpc (...)

 • Doręczenie odpowiedzi na apelację

  . 479[9] kpc: Art. 479 [9] § 1 W toku sprawy strona reprezentowana przez adwokata, radcę prawnego, rzecznika patentowego lub Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa jest obowiązana doręczać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane