Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Napisałeś w umowie, że dostałeś pieniądze, a było inaczej? Dowiedz się czy możesz je odzyskać! - opinia prawna

  , że w umowie sprzedaży oświadczył Pan, iż kwotę stosowną otrzymał oraz z uwagi na przepis art. 247 kpc wykazanie braku zapłaty będzie w zasadzie niemożliwe. Zgodnie z przepisem art. (...)

 • Zabezpieczenie powództwa - udział w spółce

  wystąpić przed wszczęciem postępowania sądowego – musi być jednak ono wszczęte przed upływem wskazanego przez sąd terminu – maksymalnie dwutygodniowego (art. 733 kpc). Zgodnie (...)

 • Przesłuchanie świadka

  wezwie go ponownie, gdy świadek nie stawi się i tym razem, sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie. Z kolei Kodeks postępowania karnego reguluje kwestię stawiennictwa świadka w przepisie art. (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

  , spółdzielczej umowy o pracę) i bez względu na charakter wykonywanej pracy. Należy zaznaczyć, że w art. 881 § 2 kpc. mowa jest o wynagrodzeniu za pracę, do którego wlicza się wynagrodzenie (...)

 • Rozdzielność majątkowa

  przedmiotu sporu są rozpoznawane przez sądy rejonowe. Pozew powinien spełniać wymogi pisma procesowego określone w art. 126 k.p.c. oraz zawierać: 1. dokładnie określone żądanie, (...)

 • Brak tytułu prawnego do nieruchomości a legalizacja samowoli budowlanej - opinia prawna

  powołanymi wyżej datami zmienił się posiadacz nieruchomości. Art. 207 ust. 1 u.g.n., w przeciwieństwie do art. 211 u.g.n., nie reguluje wyraźnie sytuacji, w której w dniu 5 grudnia (...)

 • Koszty postępowania eksmisyjnego

  się na art. 130 par 1 kpc w z zw. z 13 par 2 kpc i 44 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. Nr 133, poz. 882) wezwał siostrę do uiszczenia (...)

 • Kiedy FGŚP ma obowiązek wypłacić świadczenia - opinia prawna

  , która z mocy art. 184 k.p.c. podlega ocenie sądu co do zgodności z przepisami prawa. Skoro sąd nie dopatrzył się sprzeczności ugody z prawem, to FGŚP nie powinien kwestionować zasadności (...)

 • Dochodzenie zaległych rat czynszu

  dłuższa niż 1 rok, wynajmujący ma prawo zająć rzeczy ruchome znajdujące się w wynajętym lokalu, a należące do najemcy, celem zabezpieczenia roszczeń z tytułu czynszu najmu. Art. 670. (...)

 • Ile warte jest lokatorskie prawo do mieszkania w spółdzielni?

  podziału majątku, czyli chwilę zamknięcia rozprawy (wg art. 316 § 1 w zw. z art. 13 § 1 k.p.c.). Dlatego obecnie, już po uchyleniu art. 11[1] u.s.m., (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane