Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawiennictwo na rozprawie sądowej

  kodeksu postępowania cywilnego, każda ze stron może w piśmie procesowym żądać przeprowadzenia rozprawy w jej nieobecności. Art. 211 kpc przewiduje zaś, iż w razie nieobecności (...)

 • Wypowiedzenie rocznego kredytu odnawialnego

  ;art. 5 k.c. W konsekwencji kredytobiorca może żądać - w trybie art. 189 k.p.c. (powództwo o ustalenie stosunku prawnego) - stwierdzenia przez sąd, iż w konkretnym przypadku (...)

 • Właściwość sądu

  naruszeniem przepisów o właściwości wyznacza art. 200 k.p.c. W takiej sytuacji sąd powinien przekazać sprawę sądowi właściwemu. Jeżeli sąd, któremu sprawa została przekazana jest równorzędny (...)

 • Opinia prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie rachunku bankowego

  Jaka jest treść nowego art. 890 KPC i na co pozwala komornikom? Czy jest jeszcze jakaś kwota zwolniona od egzekucji? Art. 890 kodeksu postępowania cywilnego stanowi, że zajęcie wierzytelności (...)

 • Uzupełnienie i wyjaśnienie dokumentów a wykluczenie z przetargu - opinia prawna

  odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ustawodawca nadał nowe brzmienie między innymi artykułowi 26 ustawy nowelizowanej: "art. 26 otrzymuje brzmienie:  Art. 26. (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  wprowadzanych do obrotu na terytorium RP nazwą i adresem przedsiębiorcy wyłącznie „na towarze, jego opakowaniu, etykiecie lub instrukcji". Szwedzkie Centrum Solvit uznało, że art. 20 ustawy (...)

 • Tryb uproszczony i zwykły w procesie karnym

  , przewidziane w art. 159 i 262 § 2 Kodeksu karnego, przewidziane w art. 279 § 1, art. 286 § 1 i 2 oraz w art. 289 § 2 Kodeksu karnego, jeżeli wartość przedmiotu (...)

 • Czy sprawa o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia jest sprawą o prawa majątkowe?

  , bo w sprawach majątkowych istotna jest wartość przedmiotu sporu – zob. art. 398[2] § 1 k.p.c.). Kwestię tę rozważał Sąd Najwyższy, który stwierdził, że Sprawa (...)

 • Zniesienie współwłasności

  uregulowana w art. 520 k.p.c., zgodnie z którym:  „§ 1. Każdy uczestnik ponosi koszty postępowania związane ze swym udziałem w sprawie.§ 2. Jeżeli jednak uczestnicy (...)

 • Ugoda z wierzycielem a koszty komornicze

  wierzyciel. Może on w dowolnym momencie postępowania złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić (art. 825 pkt 1 k.p.c.). Ponadto wszczęcie egzekucji nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane