Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bank wzywa do spłaty kredytu po zmarłym krewnym

  długi. Na podstawie art. 641 KPC oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku może być złożone przed notariuszem lub w sądzie rejonowym, w którego okręgu znajduje się miejsce zamieszkania (...)

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości

  art. 38 § 1 k.p.c., zgodnie z którym pozew należy złożyć przed sądem właściwym ze względu na miejsce położenia spornej nieruchomości. To położenie nieruchomości decyduje, (...)

 • Zwrot kosztów stawiennictwa świadka

  przepisy art. 85 - 88 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Zgodnie z art. 85 ww. ustawy: Świadkowi przysługuje zwrot kosztów podróży, kosztów noclegu i utraconych

 • Porada prawna na temat art.730 1 kpc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.730 1 kpc , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stwierdzenie nabycia spadku - nieznani uczestnicy

  , Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie II, kom. do art. 510, teza 5). W przypadku stwierdzenia o nabycie spadku w grę dodatkowo wchodzi art. 670 § 1 k.p.c., który stanowi, (...)

 • Wygaśnięcie prawa dożywotnika w egzekucji

  ? Z art. 1000 § 1 kodeksu postępowania cywilnego wynika ogólna zasada, że z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności wygasają wszelkie prawa obciążające nieruchomość (...)

 • Skutki niezastosowania się do wezwania komornika

  wierzytelności, aby należnego od niego świadczenia nie uiszczał dłużnikowi, lecz złożył je komornikowi lub do depozytu sądowego.   Zgodnie z art. 902 kpc, do skutków niezastosowania (...)

 • Egzekucja z własnościowego prawa do lokalu

  według zasad określonych w art. 1025 i 1026 kpc (hipoteki przynależą do kategorii piątej). W wypadku, gdy cena nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nie wystarczy na (...)

 • Egzekucja należności z wyroku karnego

  klauzulę wykonalności orzeczeniu podlegającemu wykonaniu w drodze egzekucji. Odpowiednie zastosowanie mają tu przepisy art. 776 - 795 k.p.c. egzekucja, wyrok karny, naprawienie szkody, odwieszenie (...)

 • Zaległych alimentów nie można sprzedać

  1965 roku, sygn. akt III CO 36/65, OSNCP 1966/3/37). Wierzytelności alimentacyjne nie mogą być umorzone przez potrącenie (art. 505 k.c.), nie mogą być przedmiotem egzekucji (art. 831 § (...)

 • Przez e-mail apelacji złożyć się nie da

  .) i kodeksie postępowania administracyjnego (art. 63 § 1 k.p.a.).Tymczasem w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, a także w kodeksie postępowania karnego, nie ma unormowań (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane