Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie przestępswtwa skarbowego

  art. 54 § 1 kks: Art. 54. § 1. Podatnik, który, uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, (...)

 • Mandat za wykroczenie skarbowe

  popełnienia.Jak stanowi art. 48 § 1 i 2 KKS, kara grzywny może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, chyba że kodeks (...)

 • Narażenie organu na zwrot podatku a oszustwo

  faktury). Wg US stanowi to naruszenie art. 76 KKS. Czy można to także zakwalifikować jako czyn z artykułu 286 paragraf 1? W zdanym pytaniu najprawdopodobniej chodzi o to, czy czyn kwalifikowany (...)

 • Opinia prawna na temat art.57 1KKS

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.57 1KKS, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje niezłożenia zeznania podatkowego w terminie

  a 3000 zł) Okoliczności, które brane są pod uwagę przy ustalaniu jej wysokości mają identyczny charakter, jak w przypadku art. 54 k.k.s a więc. należą do nich dochody sprawcy, jego (...)

 • Odpowiedzialność na gruncie Kodeksu karnego i Kodeksu karnego skarbowego

  określonym w innej ustawie karnej, istnieje możliwość odmowy wszczęcia postępowania, a postępowanie już wszczęte można umorzyć na podstawie art. 151 par. 1 i 2 k.k.s. odpowiedzialność, (...)

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego, czyli od zawarcia umowy pożyczki (art. 10 ust. 1 w zw. z art. 3 ust. 1 pkt 1 p.c.c.). Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych nie (...)

 • Przyznanie się do popełnienia przestępstwa

  Jeśli osoba popełnia czyn zabroniony, opisany i sankcjonowany w art.56 kks, tzn. nie ujawnia właściwej podstawy opodatkowania i uszczupla należności podatkowe, to czy jeśli dobrowolnie zgłosi (...)

 • Opodatkowanie darowizny przeznaczonej na cele mieszkaniowe - opinia prawna

  dopełnia obowiązku zawiadomienia o zmianie objętych nimi danych, przez co naraża podatek na uszczuplenie (art. 56 k.k.s). podatek, spadki, darowizny, mieszkanie

 • Zakres regulacji kodeksu karnego skarbowego

  Proszę o udzielenie odpowiedzi co dokładnie reguluje kks i jakie organy prowadzą takie postępowanie? KKS reguluje odpowiedzialność za przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Zgodnie z art. (...)

 • Czy jazda pod wpływem psychotropów stanowi przestępstwo?

  postępowania karnego w art.214§4 p.4, 232a§1, 237§3 p.13, w art.589c i art.607w używa się pojęcia „środek odurzający” w wyraźnym nawiązaniu do terminologii ustawy o przeciwdziałaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane