Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna a zachowek

  Najwyższego - z zastrzeżeniem, iż jest to pogląd kwestionowany w doktrynie, roszczenie z tego tytułu przedawnia się z upływem 3 lat od ogłoszenia testamentu (art. 1007 par. 1 (...)

 • Odrzucenie spadku

  roszczenie o zachowek w wysokości (art. 991 par. 1 kc): 2/3 udziału spadkowego, który przysługiwałby spadkobiercom w przypadku dziedziczenia ustawowego, gdy dzieci są małoletnie, (...)

 • Kto może zostać uznany za niegodnego dziedziczenia?

  Kto może zostać uznany za niegodnego dziedziczenia? Zgodnie z art. 928 par. 1 k.c. spadkobierca może być uznany przez sąd za niegodnego, jeżeli:1) dopuścił się umyślnie (...)

 • Opinia prawna na temat art.49 par 1 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.49 par 1 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie

  jest w stanie kierować swym postępowaniem. Następnie zgodnie z art. 16 par. 1 k.c. osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju (...)

 • Egzekucja w stosunku do poręczyciela

  , gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał (art. 876 par. 1 k.c.). Poręczyciel, w braku innego zastrzeżenia w umowie poręczenia, odpowiada jak współdłużnik solidarny (art. (...)

 • Zlecenie zadania innemu podwykonawcy

  (względnie skorzystać z uprawnienia z art. 636 par. 1). Jednak w jednej z Państwa niedawnych odpowiedzi http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/niewykonanie-umowy/odpowiedzi/czy-niewydanie-maszyny-przez

 • Prawa występującego wspólnika ze spółki cywilnej

  . - oraz wartość wspólnego majątku na podstawie -art. 871 par. 2 K.C. - czy w tym przypadku chodzi o podział środków trwałych? Czy słusznie domaga się tych należności występujący (...)

 • Zwrot towaru zakupionego w internecie przez firmę

  niezwłocznie wady usunie (art. 560 par. 1 k.c.). Nie wystarczy przy tym samo oświadczenie sprzedawcy o gotowości naprawy lub wymiany rzeczy, ale faktyczne, realne podjęcie czynności (...)

 • Dziedziczenie przez konkubentów

  córce spadkodawcy przypadałoby prawo do zachowku w wysokości 2/3 udziału, który otrzymałaby gdyby doszło do dziedziczenia ustawowego. W niniejszym przypadku zachowek wynosiłby 2/3 spadku (art. 991 (...)

 • Służebność osobista mieszkania

  wówczas w stosunku do właściciela nieruchomości obciążonej w charakterze osób współuprawnionych.  Warto uzupełnić,  że zgodnie z art. 302 par. 1 k.c. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

  Witam mam taki problem. W sierpniu 2007r w urzędzie miasta zostały przez moją babcię złożone dokumenty dotyczące wykupu mieszkania od ADM. W listopadzie (...)

 • spłacanie rodzeństwa za życia ojca

  Po ślubie zamieszkałam w domu rodzinnym męża. Dom należy do teścia (teściowa zmarła, ale jej połowa majątku nie została jeszcze uregulowana, (...)

 • wydziedziczenie i pozbawienie zachowku

  Witam, czy można coś zrobić w sprawie spadku jeśli zostaliśmy wydziedziczeni i pozbawieni zachowku? Powody wydziedziczenia nie są prawdziwe i wydaje (...)

 • Spadkobierca a najem

  Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane