Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna a zachowek

  Najwyższego - z zastrzeżeniem, iż jest to pogląd kwestionowany w doktrynie, roszczenie z tego tytułu przedawnia się z upływem 3 lat od ogłoszenia testamentu (art. 1007 par. 1 (...)

 • Egzekucja w stosunku do poręczyciela

  , gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał (art. 876 par. 1 k.c.). Poręczyciel, w braku innego zastrzeżenia w umowie poręczenia, odpowiada jak współdłużnik solidarny (art. (...)

 • Zlecenie zadania innemu podwykonawcy

  (względnie skorzystać z uprawnienia z art. 636 par. 1). Jednak w jednej z Państwa niedawnych odpowiedzi http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/niewykonanie-umowy/odpowiedzi/czy-niewydanie-maszyny-przez

 • Opinia prawna na temat art.49 par 1 kc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.49 par 1 kc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Służebność osobista mieszkania

  wówczas w stosunku do właściciela nieruchomości obciążonej w charakterze osób współuprawnionych.  Warto uzupełnić,  że zgodnie z art. 302 par. 1 k.c. (...)

 • Sposób skorzystania z zarzutu przedawnienia

  z powołaniem się na fakt ich przedawnienia i wskazaniem konkretnego przepisu ustalającego okres przedawnienia. Zgodnie bowiem z art. 117 par. 2 k.c. po upływie terminu przedawnienia ten, (...)

 • Istota i pojęcie "nieruchomości"

  można uznać budowę, która "odbywa się" niejako na gruncie stanowiącym użytkowanie wieczyste. Zgodnie z treścią cytowanego art. 46 par. 1 kc, nieruchomościami są grunty oraz (...)

 • Wykluczenie wspólnika ze spółki cywilnej

  nieporozumień winna być zmiana składu osobowego spółki, polegająca na wystąpieniu wspólnika ze spółki. Zgodnie bowiem z art.869 par. 1 kc każdy wspólnik może ze spółki (...)

 • Kolejność dziedziczenia

  jedna czwarta całości spadku (art. 931 par. 1 k.c.). Natomiast w braku zstępnych spadkodawcy powołani są do spadku z ustawy jego małżonek, rodzice i rodzeństwo (art. (...)

 • W sprawie braku zainteresowania Policji sytuacją osób pokrzywdzonych - ofiar przemocy domowej

  zetknąłem się z wskazywaniem przez Policjanta na art.343 par. 1 K.c. jako podstawy prawnej do wyłamania zamków w drzwiach.3. Powolne reagowanie na zgłoszenia próśb (...)

 • Jak uregulowany został podział majątku wspólnego małżonków?

  ;łspadkobierców może poprzedzać rozporządzenie, może zostać wyrażona jednocześnie z takim rozporządzeniem albo zostać wyrażona po dokonaniu takiej czynności, ze skutkiem wstecznym (art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

  Witam mam taki problem. W sierpniu 2007r w urzędzie miasta zostały przez moją babcię złożone dokumenty dotyczące wykupu mieszkania od ADM. W listopadzie (...)

 • spłacanie rodzeństwa za życia ojca

  Po ślubie zamieszkałam w domu rodzinnym męża. Dom należy do teścia (teściowa zmarła, ale jej połowa majątku nie została jeszcze uregulowana, (...)

 • wydziedziczenie i pozbawienie zachowku

  Witam, czy można coś zrobić w sprawie spadku jeśli zostaliśmy wydziedziczeni i pozbawieni zachowku? Powody wydziedziczenia nie są prawdziwe i wydaje (...)

 • Spadkobierca a najem

  Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane