Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna na rzecz dzieci

  podlega opodatkowaniu na zasadach określonych przepisami ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (Dz. U. 2004 r., Nr 142, poz. 1514). Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 4 ustawy (...)

 • Procedura ustanawiania służebności przesyłu

  przesyłu).Jak już zostało wcześniej wspomniane, służebność przesyłu może być ustanowiona na dwa sposoby.Pierwszym z nich jest umowa. Jak wskazuje przepis art. 305[2] § 1 kc, (...)

 • Jak zapewnić sobie wyłączność współpracy z kontrahentem? – opinia prawna

  niewykonania zobowiązania wywodzić będzie określone żądania. Zgodnie z art. 361 § 1 kodeksu cywilnego, zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa (...)

 • Opinia prawna na temat art.49 par 1 KC

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.49 par 1 KC, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia

  ), według wzorca umownego w rozumieniu art. 384 może być wiążące, w moim mniemaniu narusza moje prawa konsumenta (art. 384. § 2, art. 385[1] i art. 385[3] KC). Nie (...)

 • Prawo jazdy a alimenty

  przestępstwo określone w art. 209 par. 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) oraz kieruje wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy (...)

 • Ponowne złożenie wniosku do KRS

  (art. 166 par. 1 pkt 1 k.s.h.). Dlatego też sąd wezwał Państwa do uzupełnienia wniosku. Omawiany przepis przewiduje również, iż  pismo poprawione lub uzupełnione (...)

 • Warunki do zmiany Sędziego w sprawie cywilnej

  wyłączenie sędzie jest zasadne należy zgodnie z art. 52 par. 1 do tego samego sądu (oczywiście sprawy tej nie rozstrzyga sąd, którego dotyczy postępowanie). Wyłączenie sędziego, (...)

 • Dług spólki cywilnej

  nic innego, dłużnik, który świadczenie spełnił, może żądać zwrotu w częściach równych (art. 376 § 1 k.c.). W powyższym przepisie mowa o tzw. roszczeniu regresowym. (...)

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości

  podatnik złoży wniosek o zaliczenie nadpłaty w całości lub w części na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych (art. 76. § 1 O.p. – przepis ten od 1 września br. (...)

 • Cechy zarządzenia w procedurze karnej

  przepisów art. 99 par.2 k.p.k. i art. 98 par.3 k.p.k? Zgodnie z art. 93 § 1 kpk jeżeli ustawa nie wymaga wydania wyroku, sąd wydaje postanowienie. Z kolei w kwestiach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

  Witam mam taki problem. W sierpniu 2007r w urzędzie miasta zostały przez moją babcię złożone dokumenty dotyczące wykupu mieszkania od ADM. W listopadzie (...)

 • spłacanie rodzeństwa za życia ojca

  Po ślubie zamieszkałam w domu rodzinnym męża. Dom należy do teścia (teściowa zmarła, ale jej połowa majątku nie została jeszcze uregulowana, (...)

 • wydziedziczenie i pozbawienie zachowku

  Witam, czy można coś zrobić w sprawie spadku jeśli zostaliśmy wydziedziczeni i pozbawieni zachowku? Powody wydziedziczenia nie są prawdziwe i wydaje (...)

 • Spadkobierca a najem

  Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane