Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Charakter umowy na zastępstwo pracownika

  ., oraz kwestia rozwiązywania umów o pracę na zastępstwo z kobietami w ciąży – art. 177 par. 3 z ind. 1 k.p.). charakter, umowy, zastępstwo, pracownika

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości

  podatnik złoży wniosek o zaliczenie nadpłaty w całości lub w części na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych (art. 76. § 1 O.p. – przepis ten od 1 września br. (...)

 • Treść zasady domniemania niewinności

  ta uwalnia oskarżonego od obowiązku dowodzenia swej niewinności (art. 74 par. 1 Kodeksu postępowania karnego [ dalej k.p.k] ), co powoduje, że na oskarżycielu spoczywa ciężar dowodu, (...)

 • Opinia prawna na temat art.49 par 1 KC

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.49 par 1 KC, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej

  następstwem „uchylenia się” od zawarcia umowy przyrzeczonej (art. 390 § 1 kc), przez które należy rozumieć także samą zwłokę zobowiązanego (tak SN w uzasadnieniu (...)

 • Dziedziczenie, czy pierwszeństwo w nabyciu? - opinia prawna

  wynikający z faktu zawarcia małżeństwa z Pańskim ojcem). Nie ma też zatem mowy o wydziedziczeniu, skoro nie należy Pan do kręgu osób, które można wydziedziczyć (art. 1008 KC). Jedyną (...)

 • Koszty zastępstwa procesowego

  kosztach (art. 394 par. 1 pkt 9 k.p.c.). Zażalenie natomiast wnosi się w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia, a gdy strona nie zażądała w terminie przepisanym doręczenia (...)

 • Wykonanie kary uprzednio zawieszonej

  zadłużenia? Domyślam się, że nie ma takiej możliwości, bowiem w wyroku za oszustwo sąd nakazuje zapłatę pokrzywdzonemu. Art. 70 par. 1 kk stanowi, że zawieszenie wykonania kary następuje (...)

 • Wysokość opłat od lokali spółdzielczych

  uciążliwości i nie generują więcej śmieci czy innych dodatkowych kosztów; 50% zwyżka opłat jest niczym nie uzasadniona. Media są opomiarowane. Powołany w pytaniu przepis art. 18 par. 1 (...)

 • Doniesienie o przestępstwie oszustwa

  pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Art. 286 par. 1 opisuje przestępstwo a nie wykroczenie oszustwa. Zachowanie sprawcy polega (...)

 • Sfałszowanie świadectwa pracy

  złożyłem pozew o uznanie za niezgodne z prawem wypowiedzenie. Posiadam oryginał świadectwa pracy. W sądzie pozwana złożyła kopię, na której poprawiono treść z art. 30 par 1 pkt.2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni sie zadłużenie ( kredyt)??

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

  Witam mam taki problem. W sierpniu 2007r w urzędzie miasta zostały przez moją babcię złożone dokumenty dotyczące wykupu mieszkania od ADM. W listopadzie (...)

 • przedawnienie długu

  witam w 2003 roku prowadzilem firme ze wspolnikiem wzielismy na firma telefon komorkowy w 2004 firma sie rozwiazała moj wspolnik zalozył inna firme. dzis (...)

 • wydziedziczenie i pozbawienie zachowku

  Witam, czy można coś zrobić w sprawie spadku jeśli zostaliśmy wydziedziczeni i pozbawieni zachowku? Powody wydziedziczenia nie są prawdziwe i wydaje (...)

 • Spadkobierca a najem

  Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane