Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co z orzeczeniami wydanymi wobec osób represjonowanych w stanie wojennym?

  lutowa, w zakresie m.in. określenia w art. 8 ust. 2c ustawy rocznego terminu, od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy o uznaniu za (...)

 • Definicja dnia wydania rzeczy

  nabywca? Czy dla odpowiedzi na to pytanie istotne jest to, czy koszt przesyłki ponoszę ja, czy ponosi go nabywca rzeczy? Zgodnie z art. 14 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Przekazanie przewłaszczonego majątku

  zastrzeżeniem ust. 2c; przy określaniu wysokości przychodów przepisy ust. 1 i art. 19 stosuje się odpowiednio.Zgodnie z art. 14 ust. 2c ustawy o podatku (...)

 • Opinia prawna na temat art.45 ust.3c ustawy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.45 ust.3c ustawy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek do zapłacenia od sprzedaży mieszkania

  wskazana w umowie miałaby być niższa niż ceny innych nieruchomości, warto wskazać w umowie dlaczego cena jest niższa (np. mieszkanie nie jest wykończone). Na mocy art. 22 ust. 6c ustawy (...)

 • Wysokość podatku przy sprzedaży mieszkania

  których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8, jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie, pomniejszona o koszty odpłatnego zbycia.Z kolei z mocy art. 22 ust. 6c wskazanej (...)

 • Zmiana ustawy o pomocy społecznej-zmiana decyzji

  środowiskowego, gdyż należy go aktualizować co 6 m-cy (osoba korzystająca stale z pomocy społecznej). Czy w przypadku zasiłków przyznanych przed uchyleniem art. 106 ust. 3c ustawy (...)

 • Odliczenia darowizn na fundacje

  ust. 7 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych; art. 18 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Uzależnienie odliczeń od posiadania przez obdarowanego (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  mniejsza niż 3,5 tony, ale w stosunku do których przysługuje prawo do pełnego odliczenia podatku przy ich nabyciu (zgodnie z art. 86 ust. 4-5c ustawy). Ministerstwo Finansów (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  , które są konieczne, aby transakcja zbycia mogła dojść do skutku.Z kolei stosownie do przepisu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych koszty (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  jest sprawozdanie finansowe lub składane zeznanie (art. 15 ust. 4c ustawy o CIT). Dotychczas takie koszty były potrącalne w „dacie ich poniesienia”. Wyraźne wskazanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot kosztów poniesionych przez pracownika używającego prywatne auto w pracy!!!!

  Witajcie! Zgodnie z art. 21 ust 1 pkt 23b ustawy o PIT zwolniony z podatku dochodowego jest zwrot kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu używania (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane