Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Poddanie się egzekucji a przelew wierzytelności

  abym jako taki nabywca uzyskał na siebie klauzulę wykonalności na podstawie zapisu o poddaniu się przez dłużnika rygorowi egzekucji w myśl art. 777 par. 1 pkt 4 kpc.? Jeżeli (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?

  do Oddziału ZUS a nie do sądu okręgowego. Odwołanie należy złożyć w terminie miesiąca od doręczenia odpisu decyzji (art. 477 z ind. 9 par. 1 k.p.c.). Warto zaznaczyć, że (...)

 • Sprzedaż praw z akcji imiennych

  art. 911 (7) par. 1 kpc sprzedać zajęte prawa majątkowe dłużnika z tytułu posiadanych przez niego akcji imiennych. Wierzyciel zgłosił formalny wniosek o sprzedaż zajętych w (...)

 • Porada prawna na temat art.398 par. 1 k.p.c.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.398 par. 1 k.p.c., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki do zmiany Sędziego w sprawie cywilnej

  wyłączenie sędzie jest zasadne należy zgodnie z art. 52 par. 1 do tego samego sądu (oczywiście sprawy tej nie rozstrzyga sąd, którego dotyczy postępowanie). Wyłączenie sędziego, (...)

 • Koszty zastępstwa procesowego

  kosztach (art. 394 par. 1 pkt 9 k.p.c.). Zażalenie natomiast wnosi się w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia, a gdy strona nie zażądała w terminie przepisanym (...)

 • Większe zabezpieczenie interesów pokrzywdzonych i inne propozycje zmian w postępowaniu cywilnym

  dopuszczalność wznowienia postępowania w sytuacji, gdy podstawą skargi o  wznowienie jest art. 4011 K.p.c., uznany został za niezgodny z art. 190 ust. 4, a przez to z art. (...)

 • Cofnięcie wniosku o wpis do KW a zwrot kosztów

  . 7 ust. 1). Zgodnie natomiast z art. 626[1] par 2 k.p.c. uczestnikiem postępowania wieczystoksięgowego oprócz wnioskodawcy są tylko te osoby, których prawa zostały (...)

 • Właściwość dokumentu

  poszczególnych czynności procesowych, ocenia się według treści pełnomocnictwa oraz przepisów prawa cywilnego. W szczególności chodzi o art. 65 par 1 Kodeksu cywilnego, (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracy oraz zmiany pracodawcy Na jaki okres będzie wydane zezwolenie na pracę sezonową, jeśli np. wniosek był wpisany na 3 miesiące np. od 1 maja do 1 sierpnia , wiza wydana od 1 (...)

 • Wspólny pozew

  ;łuczestnictwa materialnego (72 par. 1 pkt 1 kpc) bądź formalnego (72 par. 1 pkt 2 kpc). W powyższym przypadku (współwłaściciele nieruchomości chcący (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)

 • INTRUM JUSTTITIA

  Witam Czy można złożyć pozew o odszkodowanie od firmy windykacyjnej Intrum Justtitia za próbę wyłudzenia nie istniejącego zadłużenia z 2000 r> (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane