Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezwłasnowolnienie osoby prowadzącej działalność gospodarczą - opinia prawna

  KPC). W momencie ubezwłasnowolnienia osoba fizyczna traci zdolność procesową. Zgodnie zaś z art. 66 KPC osoba fizyczna nie mająca zdolności procesowej może podejmować czynności procesowe (...)

 • Zniesienie wspólności i podział majątku przed orzeczeniem separacji - opinia prawna

  rozliczenia te zostaną przeprowadzone później, pozbawia strony możliwości ich dochodzenia (art. 45 kro, art. 618 § 3 kpc zastosowany w drodze analogii). Umowny podział majątku (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu

  postępowanie w zakresie dotkniętym nieważnością i przekazać sprawę sądowi pierwszej instancji do ponownego rozpoznania (art. 386 par. 2 k.p.c. w zw. z art. 397 par. 2 (...)

 • Opinia prawna na temat art.398 par. 1 k.p.c.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.398 par. 1 k.p.c., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skutki wyłączenia sędziów

  sprawa została zarejestrowana i otrzymała syg. akt, pokrzywdzony - na podstawie art. 315 par. 1 k.p.k. - złożył wniosek potwierdzony dowodami - dokumentami, aby sąd rejonowy - na podstawie (...)

 • Koszty zastępstwa w razie apelacji co do części

  adwokat - 100 % stawki minimalnej, w obu wypadkach nie mniej niż 120 zł (par..12 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz

 • Zlecenie zadania innemu podwykonawcy

  jednak niepraktyczne z uwagi na czas uzyskania takiego upoważnienia w trakcie którego trzeba wykonywać umowę na rzecz klienta. Proszę o informację, jakie są relacje między art. 480 par. 1. (...)

 • Poddanie się egzekucji a przelew wierzytelności

  abym jako taki nabywca uzyskał na siebie klauzulę wykonalności na podstawie zapisu o poddaniu się przez dłużnika rygorowi egzekucji w myśl art. 777 par. 1 pkt 4 kpc.? Jeżeli (...)

 • Warunki do zmiany Sędziego w sprawie cywilnej

  wyłączenie sędzie jest zasadne należy zgodnie z art. 52 par. 1 do tego samego sądu (oczywiście sprawy tej nie rozstrzyga sąd, którego dotyczy postępowanie). Wyłączenie sędziego, (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?

  do Oddziału ZUS a nie do sądu okręgowego. Odwołanie należy złożyć w terminie miesiąca od doręczenia odpisu decyzji (art. 477 z ind. 9 par. 1 k.p.c.). Warto zaznaczyć, że (...)

 • Sprzedaż praw z akcji imiennych

  art. 911 (7) par. 1 kpc sprzedać zajęte prawa majątkowe dłużnika z tytułu posiadanych przez niego akcji imiennych. Wierzyciel zgłosił formalny wniosek o sprzedaż zajętych w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)

 • INTRUM JUSTTITIA

  Witam Czy można złożyć pozew o odszkodowanie od firmy windykacyjnej Intrum Justtitia za próbę wyłudzenia nie istniejącego zadłużenia z 2000 r> (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane