Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oddalenie pozwu rozwodowego - skutki

  uzasadnienia wyroku zgodnie z art. 328 par. 1 k.p.c.. Termin w ciągu, którego można wystąpić o uzasadnienie wyroku jest ściśle określony. Jest to termin tygodniowy od ogłoszenia (...)

 • Komornicze zajęcie nieruchomości w trakcie postępowania egzekucyjnego

  W jaki sposób następuje komornicze zajęcie nieruchomości w trakcie postępowania egzekucyjnego? Zgodnie z art. 845 par. 1 kpc do egzekucji z ruchomości komornik (...)

 • Udział mocodawcy w postępowaniu

  Czy osoba, która na mocy art. 87 par. 1 kpc ustanawia pełnomocnikiem w sprawie cywilnej członka rodziny może w dalszej części procesu osobiście występować w sprawie, a rolę (...)

 • Opinia prawna na temat art.398 par. 1 k.p.c.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.398 par. 1 k.p.c., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakres udzielonego pełnomocnictwa

  zlecenia (art. 87 par. 1 kpc). Gdy chodzi zaś o wzajemne relacje pomiędzy pojęciem umocowania a pełnomocnictwem, to ich zakres pokrywa się. Pełnomocnictwo udzielone przez określony (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu II instancji

  postępowania cywilnego w brzmieniu obowiązującym od 6 lutego 2005 r. znacznie ograniczył jednak dostępność stron do Sądu Najwyższego postanawiając w art. 3981 par. 1 kpc, iż (...)

 • Pełnomocnik pracownika przed sądem

  Byłem przewodniczącym zakładowej organizacji związkowej. Aktualnie nie pełnię żadnych funkcji. Art. 465 par. 1 kpc stanowi iż, przedstawicielem pracownika przed sądem pracy może (...)

 • Pełnomocnicy procesowi

  Jak należy rozumieć, zmianę art. 87 par 1 kpc wprowadzoną nowelą z 2004 r.? Czy osoba sprawująca zarząd moim majątkiem, z którą mam stałe zlecenie, może mnie reprezentować (...)

 • Zmiana i uchylenie wyroku

  . 386 par. 4 k.p.c.).  Odrzucenie pozwuSąd zobowiązany jest odrzucić pozew, jeżeli zajdzie jedna z sytuacji wskazanych w art. 199, bądź 1099 k.p.c., tj.jeżeli droga sądowa (...)

 • Nadzór Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów powszechnych

  ustawy, w zakresie dotyczącym uprawnień Ministra Sprawiedliwości, jest zgodny z art. 10 ust. 1, art. 173 i art. 178 ust. 1 Konstytucji.- art. 40 par. 1 (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  prawa spadkowego przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego (art. 519(1) par. 1 k.p.c.). Sąd Najwyższy może natomiast postanowienie zmienić, uchylić bądź przekazać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)

 • INTRUM JUSTTITIA

  Witam Czy można złożyć pozew o odszkodowanie od firmy windykacyjnej Intrum Justtitia za próbę wyłudzenia nie istniejącego zadłużenia z 2000 r> (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane