Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata od wniosku o stwierdzenie zasiedzenia

  podstawie art. 191 kpc (który ze względu na brak przepisów szczególnych w tej kwestii, musi znaleźć zastosowanie do postępowania nieprocesowego o stwierdzenie zasiedzenia). (...)

 • Sprzedaż działki bez założonej księgi wieczystej

  . 626[8] §10 k.p.c.).Czas oczekiwania na założenie księgi wieczystej zależy od obciążenia wydziału wieczystoksięgowego sądu. Może on wynieść kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. nieruchomość

 • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego

  której nie orzeczono o prawie do lokalu socjalnego. Takie pomieszczenie może być zw toku egzekucji zaoferowane przez Pana. Zgodnie bowiem z przepisami, kpc wykonując obowiązek opróżnienia (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dłużnik nie jest uczestnikiem postępowania o nadanie klauzuli przeciwko małżonkowi

  biorą udział wszyscy zainteresowani (art. 510 k.p.c.). W postępowaniu klauzulowym występuje wierzyciel - czyli osoba, która domaga się nadania klauzuli wykonalności na swoją rzecz, oraz dłużnik (...)

 • Kolejność spłacania długów spadkowych

  października 2007 r.).Podstawowe znaczenie będzie więc miał w tym przypadku przepis art. 1025 kpc. Zgodnie z jego treścią zaspokojeniu podlegają należności w następującej kolejności:koszty (...)

 • Egzekucja odszkodowania w sprawie karnej

  również przepis art. 781 kpc - zgodnie z nim, tytułowi egzekucyjnemu pochodzącemu od sądu nadaje klauzulę wykonalności sad pierwszej instancji, w którym sprawa się toczy. Sąd (...)

 • Ubezwłasnowolnienie - opieka i kuratela

  ;. Osoba, której dotyczy wniosek o ubezwłasnowolnienie, musi być zbadana przez biegłego lekarza psychiatrę lub neurologa, a także psychologa (art. 553 kpc). Oznacza to, iż samodzielna opinia (...)

 • Sąd może poprawić wyliczenie kosztów egzekucji komorniczej

  komornika w przedmiocie kosztów egzekucji cywilnej? Odpowiedzi na to pytanie daje niedawna uchwała Sądu Najwyższego, w której stwierdził on, co następuje: Sąd może na podstawie art. 759 § 2 K.p.c. (...)

 • Apelacja od wyroku sądu ubezpieczeń społecznych

  winna Pani wskazać w oparciu o przepis art. 22 kpc. Stanowi on, że w sprawach o prawo do świadczeń powtarzających się wartość przedmiotu sporu stanowi suma świadczeń za jeden rok, (...)

 • Obowiązek złożenia testamentu w sądzie spadku

  został testament.Teza uchwały SN brzmi następująco:Przewidziany w art. 646 k.p.c. obowiązek złożenia testamentu w sądzie spadku dotyczy również notariusza i obejmuje każdy testament, także (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane