Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uprawnienie do otrzymania zachowku po zmarłym spadkodawcy

  Kto zgodnie z art. 992 Kodeksu cywilnego jest uprawniony do otrzymania zachowku po zmarłym spadkodawcy? Zgodnie z art. 992 par. 1 Kodeksu cywilnego uprawnionymi do zachowku (...)

 • Egzamin kontrolny dla osób, którym wcześniej zatrzymano prawo jazdy

  przystąpieniem do powyższego egzaminu nie jest wymagane odbycie kursów przygotowawczych. Wskazuje na to systemowe ujęcie regulacji odnośnie egzaminu kontrolnego (par. 26 ust. 2 Rozporządzenie (...)

 • Testament notarialny, w którym nie jest zawarty cały majątek a stwierdzenie nabycia spadku

  postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo notarialne poświadczenie dziedziczenia (art. 1025 par. 2 Kodeksu cywilnego). dziedziczenie, spadek, testament, chwila, śmierć, książeczka, mieszkaniowa, (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaległe świadczenia alimentacyjne a długi spadkowe

  art. 125 par. 1 Kodeksu cywilnego. alimenty, spadek, przejście, wymagalne, wyrok, spadkobiercy, długi, majątek, tytuł, wykonawczy, płatność, zaległe, otwarcie spadku, świadczenia

 • Przesłanki orzeczenia separacji

  separacja (art. 61 z ind. 1 par. 2)  separacja, rozkład, pożycie, małoletnie, dzieci, małżonek, sąd, orzec, współżycie społeczne, zasady, dobro, ucierpieć, zupełny, wymagane

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe

  windykacyjne domagają się nadesłania aktu zgonu, jest im on potrzebny do przeprowadzenia postępowania spadkowego po zmarłym. Firmy windykacyjne były wierzycielami męża. Zgodnie natomiast z art.1025 (...)

 • Podważenie prawomocnego wyroku w sprawie o rozwód

  wstapiła w nowy związek małżeński. Jednocześnie informujemy, iż skarga kasacyjna w przypadku spraw o rozwód jest z mocy prawa niedopuszczalna (art. 398 ze znaczkiem drugim par. 2 pkt. (...)

 • Legitymacja do złożenia wniosku o założenie KW

  księgi, a zatem stosuje się przepisy o postępowaniu wieczystoksięgowym) i regulują je przepisy art. 6261 jeden i następnych kodeksu postępowania cywilnego.Zgodnie z art. 6262, wniosek o wpis (...)

 • Odszkodowanie za utracone zyski

  nienależycie przeprowadzonych prac budowlanych, poszkodowany może jednak domagać się bezpośrednio od ubezpieczyciela (art. 822 par. 4 kodeksu cywilnego). Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego (...)

 • Odmowa wpisu hipoteki

  przymusową można uzyskać na podstawie przysługującego wierzycielowi tytułowi wykonawczemu ( art. 109 par.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece Dz.U. 1982.19.147)Wobec powyższego wada (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane