Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Poinformowanie dłużnika o stanie egzekucji

  komornika czy do sądu. Jak powinienem sformułować pismo? Zgodnie z art. 763 kpc, na żądanie strony komornik udziela jej wyjaśnień o stanie sprawy, czyli również o stanie postępowania egzekucyjnego. (...)

 • Dokonywanie spłat z pominięciem komornika

  , a w szczególności że ono wygasło na skutek wykonania świadczenia przez dłużnika. Tego rodzaju zarzut można podnieść tylko w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego z art. 840 § 1 pkt 2 k.p.c. (...)

 • Cofnięcie pozwu za zgodą pozwanego

  Zgodnie z art. 203 kpc można wycofać pozew (chodzi o alimenty) z powodu zawarcia porozumienia między powodem a pozwanym. Czy wystarczy na rozprawie po prostu zgłosić taki wniosek i jest po sprawie

 • Porada prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgoda na egzekucję z wynagrodzenia

  Pański dług został w całości uregulowany, to zgodnie z art. 882 kpc, komornik setOstatni( '7' ); wstrzyma się z dokonaniem czynności, jeżeli przed jej rozpoczęciem dłużnik złoży (...)

 • Aport zajętej nieruchomości

  wpisu w księdze wieczystej lub złożenia wniosku komornika do zbioru dokumentów. Zgodnie z art. 930 kpc, rozporządzenie nieruchomością po jej zajęciu nie ma wpływu na dalsze postępowanie (...)

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  podstawie art.189 kpc, o ustalenie, że to on, a nie samoistny posiadacz jest właścicielem nieruchomości, wniosek właściciela o wpis do księgi wieczystej ostrzeżenia o usunięcie niezgodności (...)

 • Zaskarżenie decyzji ZUS do sądu

  decyzji ZUS w kwestii m.in. świadczeń rehabilitacyjnych określa kodeks postepowania cywilnego. Zgodnie z art. 477[9] k.p.c. odwołania od decyzji organów rentowych wnosi się na piśmie do organu, (...)

 • Zwolnienie od kosztów w sprawie rozwodowej

  lub w części. Decyzja ta jest uznaniowa i zależy od stanu majątkowego strony. Zgodnie z art. 133 § 1 k.p.c., zwolnienia od kosztów sądowych domagać się może osoba fizyczna, która złoży (...)

 • Termin na sporządzenie uzasadnienia wyroku

  uzasadnienia, a gdy wniosek taki nie był złożony - od dnia zaskarżenia wyroku (art. 3291 KPC) . Strona ma dwa tygodnie od dnia doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem na wniesienie apelacji. Tak (...)

 • Brak rozpatrzenia wniosku o zwolnienie od kosztów

  art.98 KPC, strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie poniesione koszty. Do kosztów tych zalicza się również koszty sądowe. zwrot kosztów procesu, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane