Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu

    mogłoby zastąpić umowę sprzedaży samochodu, jeśli nie udałoby się jej ponownie sporządzić między Panem a poprzednim właścicielem. Z powództwem opartym na art. 189 kpc, tyle że (...)

  • Niepodpisany dokument prywatny

    Czy dokument prywatny, który nie jest podpisany, stanowi dokument w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego? Zgodnie z art. 245 KPC: Dokument prywatny stanowi dowód tego, (...)

  • Nieznany adres świadka

    w tej sytuacji sąd może zobligować rodzinę świadka do ujawnienia jego adresu? Zgodnie z art. 258 k.p.c., strona powołująca się na dowód ze świadków obowiązana jest dokładnie (...)

  • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Liczy się dzień nadania przekazu

    art. 165 § 2 k.p.c.). Zdaniem SN domniemanie to należy odnieść także do uiszczenia opłaty sądowej przekazem pocztowym, zwłaszcza że potwierdzenie jego dokonania ma moc dokumentu (...)

  • Charakter testamentu holograficznego

    sędziemu (art. 254 § 1 i art. 278 § 1 k.p.c.), ale w praktyce dokonanie ekspertyzy pismoznawczej wymaga rozległej wiedzy specjalistycznej. Sąd z reguły taką wiedzą nie dysponuje (...)

  • Uzupełnienie apelacji

    apelacji. Komentatorzy doktryny słusznie podkreślają, że za takim stanowiskiem przemawia obecnie dodatkowo także art. 505 [9] § 2 kpc, z którego wprost wynika, że niedopuszczalne jest (...)

  • Wpis sądowy od skargi na orzeczenie referendarza

    opłatę w kwocie 100 zł. W obu wypadkach jest to opłata stała. Skargę na orzeczenie referendarza sądowego, która nie została należycie opłacona, sąd odrzuca - art. 398 22 § 5 k.p.c. (...)

  • Opłata od wniosku o stwierdzenie zasiedzenia

    podstawie art. 191 kpc (który ze względu na brak przepisów szczególnych w tej kwestii, musi znaleźć zastosowanie do postępowania nieprocesowego o stwierdzenie zasiedzenia). (...)

  • Sprzedaż działki bez założonej księgi wieczystej

    . 626[8] §10 k.p.c.).Czas oczekiwania na założenie księgi wieczystej zależy od obciążenia wydziału wieczystoksięgowego sądu. Może on wynieść kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. nieruchomość

  • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego

    której nie orzeczono o prawie do lokalu socjalnego. Takie pomieszczenie może być zw toku egzekucji zaoferowane przez Pana. Zgodnie bowiem z przepisami, kpc wykonując obowiązek opróżnienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

    MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

  • KOMORNIK

    Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

  • Zwrot opłaty sądowej

    Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

  • POLISA POSAGOWA PZU

    Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

  • Jakie świadek ma prawa ?

    Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane