Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rygor natychmiastowej wykonalności wyroku

  powyższej zasady, albowiem w niektórych przypadkach wyroki są wykonalne przed uzyskaniem prawomocności – jest to właśnie natychmiastowa wykonalność orzeczeń. Zgodnie z przepisem art. (...)

 • Miejscowość, w której osoba pozwana jest zameldowana

  administracyjnego. Takie też stanowisko zajął Sąd Najwyższy w orzeczeniu z 3 maja 1973 r., I CZ 48/73 (LexPolonica nr 318251), stwierdzając, że na podstawie art. 27 § 2 k.p.c. w związku (...)

 • Wynagrodzenie za pracę dłużnika

  . Uprzywilejowani są zatem wierzyciele uprawnieni do alimentów. Jak już wskazano wcześniej, zgodnie z art. 729 pkt. 5 k.p.c., podobnym ograniczeniom jak przy wynagrodzeniu za pracę podlega (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaspokojenie roszczeń z całego majątku dłużnika

  jednak pewne ograniczenia w tym zakresie. W art. 829 k.p.c. wymienione są przedmioty, które nie podlegają egzekucji. zaspokojenie, roszczeń, cały, majątek, dłużnik

 • Skarga na czynność komornika

  stwierdzić, iż deklarowany w art. 767 k.p.c. szeroki zakres przedmiotowy skargi na czynności komornika ulega zawężeniu w skutek istnienia szeregu przepisów szczególnych modyfikujących (...)

 • Przedmioty nie podlegające egzekucji sądowej

  może zaspokoić się z całego majątku dłużnika. Przepisy wprowadzają jednak pewne ograniczenia w tym zakresie.W art. 829 k.p.c. wymienione są przedmioty, które nie podlegają egzekucji. (...)

 • Wartość przedmiotu sporu w sprawie cywilnej

  (art. 22 Kodeksu postępowania cywilnego). Do wartości przedmiotu sporu nie wlicza się odsetek, pożytków i kosztów, żądanych obok roszczenia głównego (art. 20 k.p.c.). (...)

 • Koszty egzekucji

  podlegają uwzględnieniu przy podziale sumy uzyskanej z egzekucji na podstawie postanowienia komornika ustalającego ich wysokość, (art. 770 k.p.c.)”. W uchwale Sądu Najwyższego -Izba Cywilna (...)

 • Przedmioty znajdujące się we władaniu dłużnika

  zajmie rzecz należącą do osoby trzeciej, osoba ta może bronić się za pomocą powództwa przeciwegzekucyjnego z art. 841 k.p.c., zgodnie z którym osoba trzecia może w drodze powództwa

 • Pozew o zapłatę, skierowany do sądu cywilnego

  będącego w jego posiadaniu, a potrzebnego do przeprowadzenia dowodu, lub przedmiotu oględzin; 4) zażądanie na rozprawę dowodów znajdujących się w sądach, urzędach lub u osób trzecich. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane