Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty sądowe w sprawach z prawa pracy

  z mocy samej ustawy, a w innych zaś sytuacjach dopuszczalne jest przyznanie zwolnienia na podstawie stosownego postanowienia sądu, wydanego w konkretnej sprawie. Zgodnie z art. 463 § 1 kpc pracownik

 • Niezachowanie wymogów formalnych pisma procesowego

  Jakie konsekwencje powoduje niezachowanie wymogów formalnych pisma procesowego? Zgodnie z art. 130 k.p.c.: Art. 130. § 1. Jeżeli pismo procesowe nie może otrzymać prawidłowego biegu (...)

 • Uczestnictwo w otwarciu testamentu

  ogłoszenia testamentu osób zainteresowanych, ale mogą one być obecne przy tej czynności (art. 649 § 2 k.p.c.). Natomiast o dokonanym otwarciu i ogłoszeniu testamentu notariusz lub (...)

 • Porada prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarząd przymusowy we wspólnocie mieszkaniowej

  W jakich przypadkach powoływany jest zarząd przymusowy we wspólnocie mieszkaniowej? Podstawą do ustanowienia zarządcy przymusowego jest art. 26 ustawy o własności lokali. Art. 26. 1. Jeżeli (...)

 • Rodzeństwo przyrodnie na równi z rodzonym

  : Czy w warunkach art. 932 § 4 k.p.c. udział spadkowy zmarłego rodzica spadkodawcy przypada także temu przyrodniemu rodzeństwu spadkodawcy, które nie jest biologicznym dzieckiem zmarłego

 • Zajęcie świadczeń rodzinnych przez komornika

  prowadzenia o całe objęte nim roszczenie i ze wszystkich części majątku dłużnika, chyba że z treści tytułu wynika co innego (art. 803 k.p.c.). Zasadą jest zatem, że komornik może zająć (...)

 • Wpis do księgi wieczystej a omyłka w orzeczeniu stanowiącym podstawę wpisu

  naprawienie tej wady będzie możliwe poprzez sprostowanie wyroku. Zgodnie z art. 350 k.p.c.: „§ 1. Sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu dzieci

  odrzucenie spadku w imieniu małoletnich dzieci. Sądem opiekuńczym jest sąd rejonowy właściwy ze względu na zamieszkanie dziecka (art. 568 § 1 w zw. z art. 569 § 1 kpc). (...)

 • Procedura uchylenia bądź zmiany alimentów

  procesowym (wnioski wszczynają postępowanie nieprocesowe). Właściwość sądu reguluje art. 32 w zw. z art. 27 § 1 k.p.c. Powództwo wytacza się przed sąd pierwszej instancji, (...)

 • Terminy na sporządzenie uzasadnienia wyroku

  Z treści art. 329 kpc. wynika, że uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie dwutygodniowym od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia, a gdy wniosek taki nie był zgłoszony - od (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane