Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Terminy na sporządzenie uzasadnienia wyroku

  Z treści art. 329 kpc. wynika, że uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie dwutygodniowym od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia, a gdy wniosek taki nie był zgłoszony - od (...)

 • Koszty sądowe w postępowaniu zabezpieczającym

  , Postępowanie zabezpieczające.” Warszawa 2009 LexisNexis (wydanie III) ss. 2308). O odrębności postępowania zabezpieczającego stanowi art. 745 kpc., zgodnie z którym w postępowaniu (...)

 • Protokół odbioru końcowego

  art. 244 ustawy Kodeks postępowania cywilnego (analogicznie - Kodeksu postępowania administracyjnego). Protokół jest natomiast dokumentem prywatnym, który zgodnie z art. 245 k.p.c. (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie brata

  . 178 kro w zakresie nie uregulowanym stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące opiekuna. Wniosek o ubezwłasnowolnienie podlega opłacie stałej 40 zł (art. 23 ust. 1 ustawy o kosztach sądowych (...)

 • Syndyk też pójdzie do sądu gospodarczego

  gospodarczej -jest sprawą gospodarczą w rozumieniu art. 479[1] § 1 k.p.c.SN w uzasadnieniu zwrócił uwagę, iż sprawa została wszczęta przed zmianą brzmienia przepisu art. 479[1] (...)

 • Zastaw rejestrowy i zwolnienie spod egzekucji

  , że w razie sprzedaży zajętego przedmiotu nabywca stanie się właścicielem bez żadnych obciążeń (art. 879 kodeksu postępowania cywilnego oraz art. 19 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze

 • Ignorowanie sygnałów dotyczących dziecka

  inicjatywy ośrodka pomocy społecznej czy starosty. Przede wszystkim sąd opiekuńczy może wszcząć postępowanie z urzędu (art. 570 kpc). Trudno jednak przyjąć jednoznaczne naruszenie przepisów (...)

 • Wszczęcie egzekucji komorniczej

  , egzekucja ze statków morskich. Zgodnie z art. 799 § 1 kpc, wierzyciel może w jednym wniosku wskazać kilka sposobów egzekucji przeciwko temu samemu dłużnikowi. Spośród (...)

 • Ugoda z wierzycielem a koszty komornicze

  wierzyciel. Może on w dowolnym momencie postępowania złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić (art. 825 pkt 1 k.p.c.). Ponadto wszczęcie egzekucji nie wyklucza (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a uiszczenie opłaty podstawowej

  Sądowi Najwyższemu zostało przedstawione pytanie czy ma zastosowanie przepis art. 130[2] § 3 k.p.c. w sytuacji gdy podlegająca opłacie stosunkowej apelacja wniesiona przez adwokata lub radcę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane