Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawiennictwo strony na rozprawę rozwodową

  n. K.p.c.), przed wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy rozwodowej, sąd wzywa małżonków do osobistego stawienia się celem przeprowadzenia posiedzenia pojednawczego. W razie gdy stawiennictwo jednej

 • Nakaz zapłaty za niezapłaconą fakturę

  egzekucji roszczeń związanych z nie zapłaconymi, a podpisanymi fakturami VAT. Na podstawie art. 485 k.p.c., sąd wyda nakaz zapłaty, jeżeli powództwo którego przedmiotem są roszczenia pieniężne, (...)

 • Pozew o odszkodowanie

  wynikające z rękojmi lub gwarancji jakości, jeżeli wartość przedmiotu umowy nie przekracza tej kwoty - art. 5051 pkt 1 k.p.c. Brak dokładnej znajomości stanu faktycznego powoduje, że zamieszczamy (...)

 • Porada prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niezapłacony kredyt a wyjazd za granicę

  dłużnika w postępowaniu. Zgodnie z art. 761 § 3 k.p.c., dłużnik, który został zawiadomiony o wszczęciu egzekucji obowiązany jest do powiadomienia w terminie 7 dni organu egzekucyjnego o (...)

 • Podstawy do wytoczenia powództwa

  wartości sporu, a także przytoczenie okoliczności faktycznych uzasadniających żądanie (w niniejszej sprawie - umowę o dzieło).Ponadto, na mocy art. 505 1 k.p.c. w sprawach, w których właściwym (...)

 • Koszty sądowe w sprawach z prawa pracy

  z mocy samej ustawy, a w innych zaś sytuacjach dopuszczalne jest przyznanie zwolnienia na podstawie stosownego postanowienia sądu, wydanego w konkretnej sprawie. Zgodnie z art. 463 § 1 kpc pracownik

 • Alimenty z funduszu alimentacyjnego

  wskazanym zaświadczeniem)do urzędu miasta lub gminy Pani miejsca zamieszkania (art. 15 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów).  alimenty, fundusz alimentacyjny

 • Wycofanie wniosku od komornika

  złożenie przez wierzyciela wniosku o umorzenie postępowania, stosownie do brzmienia art. 825 pkt 1 k.p.c. W przypadku umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciel komornik pobiera (...)

 • Zajęcie ruchomości w postępowaniu zabezpieczającym

  podstawie art. 743 w zw. z art. 844 w i następnych kodeksu postępowania cywilnego. Z przepisów tych wynika, że komornik dokonuje zajęcia ruchomości poprzez wpisanie ruchomości do protokołu (...)

 • Zwolnienie spod egzekucji udziału w rzeczy

  powództwo ekscydencyjne powinno dotyczyć wyłączenia spod egzekucji całego przedmiotu czy tylko mojego udziału? Z art. 841 § 1 kpc wynika, że osoba trzecia może w drodze powództwa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane