Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zastaw rejestrowy i zwolnienie spod egzekucji

  , że w razie sprzedaży zajętego przedmiotu nabywca stanie się właścicielem bez żadnych obciążeń (art. 879 kodeksu postępowania cywilnego oraz art. 19 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze

 • Ignorowanie sygnałów dotyczących dziecka

  inicjatywy ośrodka pomocy społecznej czy starosty. Przede wszystkim sąd opiekuńczy może wszcząć postępowanie z urzędu (art. 570 kpc). Trudno jednak przyjąć jednoznaczne naruszenie przepisów (...)

 • Wszczęcie egzekucji komorniczej

  , egzekucja ze statków morskich. Zgodnie z art. 799 § 1 kpc, wierzyciel może w jednym wniosku wskazać kilka sposobów egzekucji przeciwko temu samemu dłużnikowi. Spośród (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ugoda z wierzycielem a koszty komornicze

  wierzyciel. Może on w dowolnym momencie postępowania złożyć wniosek o umorzenie postępowania, który komornik musi uwzględnić (art. 825 pkt 1 k.p.c.). Ponadto wszczęcie egzekucji nie wyklucza (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a uiszczenie opłaty podstawowej

  Sądowi Najwyższemu zostało przedstawione pytanie czy ma zastosowanie przepis art. 130[2] § 3 k.p.c. w sytuacji gdy podlegająca opłacie stosunkowej apelacja wniesiona przez adwokata lub radcę (...)

 • Separacja i alimenty w jednym pozwie

  małżonkowi. Przy orzekaniu separacji stosuje się przepisy art. 57 i art. 58, zgodnie z którym w wyroku orzekającym sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem (...)

 • Pozew przeciwko komornikowi

  jako organ egzekucyjny, przepis art. 23 ustawy ma zastosowanie do odpowiedzialności odszkodowawczej komornika. W przypadkach, gdy komornik działa jako organ egzekucyjny zastosowanie znajduje art.769 (...)

 • PiS proponuje: surowe kary dla pijanych kierowców

  art. 178a par 1 kk. Recydywa ma obligatoryjnie skutkować dożywotnią utratą prawa jazdy. Proponowana nowelizacja  likwiduje obowiązującą teraz fakultatywność w zakresie możliwości (...)

 • Propozycje systemu stawek wynagrodzenia sędziów

  zwrócenia uwagi w trybie art. 37 par. 4 u.s.p. W ten sposób awans finansowy powiązany pozostaje z wymaganiem w zasadzie nienagannej służby. Wprowadzenie trzeciej stawki awansowej (...)

 • Przedawnienie przestępstwa oszustwa

  Po jakim terminie przedawnienia się przestępstwo oszustwa (art. 286 par. 1 k.k.)? Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat: 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane