Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo wyboru komornika ograniczone

  nieruchomości. Fakt ten wynika z definitywnego brzmienia przepisu art. 921 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego, zgodnie z którym egzekucja z nieruchomości należy do komornika sądu, w którego (...)

 • Wniosek o ukaranie może sporządzić jedynie podmiot uprawniony

  wniosku do sądu o ukaranie za popełnienie wykroczenia.Zgodnie z art. 57 par. 1 ustawy kodeks postepowania w sprawach o wykroczenia, podstawę do wszczęcia postępowania stanowi wniosek o ukaranie (...)

 • Złożenie przysięgi przez świadka

  , po pouczeniu go o znaczeniu tego aktu. Przyrzeczenie musi być odebrane od świadka bezpośrednio przed rozpoczęciem składania zeznań w formie określonej w art. 268 i 269 kpc. Złożenie (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Cofnięcie pozwu

  postępowania trafia również do dłużnika? Opisana przez Pana czynność została uregulowana w art. 203 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.   art. 203 k.p.c. § 1. Pozew (...)

 • Jaką wnieść opłatę, gdy apelacja dotyczy braku rozłożenia zasądzonej kwoty na raty?

  Sąd Najwyższy wyjaśnił, iż możliwość rozłożenia zasądzonej kwoty na raty przewiduje art. 320 k.p.c. Sąd może podjąć decyzję o rozłożeniu roszczenia na raty z urzędu albo na wniosek. (...)

 • Zniesienie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka

  alimentacyjny wygasł (art. 189 k.p.c.). alimenty, zniesienie alimentów, prawo rodzinne, stosunki między rodzicami i dziećmi

 • Powaga rzeczy osądzonej

  zostały określone w art. 366 k.p.c. Granice podmiotowe powagi rzeczy osądzonej obejmują te same strony procesowe, choćby brały one udział w obu sprawach w odwrotnych rolach procesowych, a nawet (...)

 • Powództwo o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego

  interesu prawnego. Jak stwierdził Sąd Najwyższy: Przez „interes prawny” w znaczeniu art. 189 kpc rozumieć należy istniejącą potrzebę uzyskania korzyści w sferze sytuacji prawnej. (...)

 • Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości

  zamieszkania lub siedziby stron oraz przedmiotu sporu (art. 126 § 1 i 2 kpc).Do wniosku konieczne będzie dołączenie odpisów księgi wieczystej nieruchomości. Niezbędnym jest także (...)

 • Rozliczenie nakładów między małżonkami po ustaniu wspólności majątkowej

  z majątku wspólnego na majątek osoby trzeciej, przy czym osoba ta nie jest zainteresowana w rozumieniu art. 510 § 1 k.p.c. (uchwała SN z 3 kwietnia 1970 roku, III CZP 18/70, OSNCP

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane