Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Testament notarialny, w którym nie jest zawarty cały majątek a stwierdzenie nabycia spadku

  postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku albo notarialne poświadczenie dziedziczenia (art. 1025 par. 2 Kodeksu cywilnego). dziedziczenie, spadek, testament, chwila, śmierć, książeczka, mieszkaniowa, (...)

 • Zaległe świadczenia alimentacyjne a długi spadkowe

  art. 125 par. 1 Kodeksu cywilnego. alimenty, spadek, przejście, wymagalne, wyrok, spadkobiercy, długi, majątek, tytuł, wykonawczy, płatność, zaległe, otwarcie spadku, świadczenia

 • Przesłanki orzeczenia separacji

  separacja (art. 61 z ind. 1 par. 2)  separacja, rozkład, pożycie, małoletnie, dzieci, małżonek, sąd, orzec, współżycie społeczne, zasady, dobro, ucierpieć, zupełny, wymagane

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe

  windykacyjne domagają się nadesłania aktu zgonu, jest im on potrzebny do przeprowadzenia postępowania spadkowego po zmarłym. Firmy windykacyjne były wierzycielami męża. Zgodnie natomiast z art.1025 (...)

 • Podważenie prawomocnego wyroku w sprawie o rozwód

  wstapiła w nowy związek małżeński. Jednocześnie informujemy, iż skarga kasacyjna w przypadku spraw o rozwód jest z mocy prawa niedopuszczalna (art. 398 ze znaczkiem drugim par. 2 pkt. (...)

 • Legitymacja do złożenia wniosku o założenie KW

  księgi, a zatem stosuje się przepisy o postępowaniu wieczystoksięgowym) i regulują je przepisy art. 6261 jeden i następnych kodeksu postępowania cywilnego.Zgodnie z art. 6262, wniosek o wpis (...)

 • Odszkodowanie za utracone zyski

  nienależycie przeprowadzonych prac budowlanych, poszkodowany może jednak domagać się bezpośrednio od ubezpieczyciela (art. 822 par. 4 kodeksu cywilnego). Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego (...)

 • Odmowa wpisu hipoteki

  przymusową można uzyskać na podstawie przysługującego wierzycielowi tytułowi wykonawczemu ( art. 109 par.1 ustawy o księgach wieczystych i hipotece Dz.U. 1982.19.147)Wobec powyższego wada (...)

 • Termin uzupełnienia wniosku

  dni od otrzymania pisma . W przeciwnym wypadku pozostawi się podanie bez rozpoznania (Art. 64 par 2 Kpa). Ze względu na pewne okoliczności nie mogę uzupełnić wniosku w wyznaczonym terminie 7 (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie

  rozsyłałem pisma ostrzegawcze, bez zapowiedzi) z art. 191 par. 2 kk. Na rozprawę chcę się stawić, tym bardziej, że jak dowiedziałem się, ów pan został (pośrednio dzięki mnie) już podejrzanym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane