Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Propozycje systemu stawek wynagrodzenia sędziów

  zwrócenia uwagi w trybie art. 37 par. 4 u.s.p. W ten sposób awans finansowy powiązany pozostaje z wymaganiem w zasadzie nienagannej służby. Wprowadzenie trzeciej stawki awansowej (...)

 • Przedawnienie przestępstwa oszustwa

  Po jakim terminie przedawnienia się przestępstwo oszustwa (art. 286 par. 1 k.k.)? Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat: 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię

 • Obalenie domniemania ojcostwa dziecka, o którym mowa w art. 85 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

  sierpnia 1967 r. (II CR 152/67, LexPolonica nr 299005, OSNCP 1968, nr 4, poz. 9) obalenie domniemania ustalonego w art. 85 par. 2 k.r.o. może nastąpić m.in. na podstawie opinii biegłego co do (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zażalenie do Sądu Najwyższego

  Od kiedy obowiąują zmiany w K.p.c.?Ustawa z dnia 19 marca 2009 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego weszłą w życie 22 maja 2009 r.Na co można się żalić do Sądu Najwyższego

 • Właściwość miejscowa sądu

  miejscu zamieszkania, czy ten który wydał wyrok? Z art. 3 par. 1 kkw wynika, że sąd, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji, jest właściwy również w postępowaniu dotyczącym (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe po przyjęciu spadku

  spadku. Od chwili przyjęcia spadku ponosi odpowiedzialność za te długi z całego swego majątku. Najważniejsze kwestia wynika jednak z treści art. 1031 par. 1 i 2 k.c., wedle którego (...)

 • Nabycie nieruchomości - zgoda małżonka

  Czy mogę nabyć nieruchomość bez zgody mojego małżonka? Kwestę tę reguluje art. 36 par. 2 kro - każdy z małżonków może samodzielnie zarządzać majątkiem wspólnym. Jednakże (...)

 • Potrącenie należności wobec ZUS z wynagrodzenia

  ma wartości wolnych od potrąceń, co wynika a contrario z treści art. 87 z ind. 1 § par. 1 pkt 1 k.p. ZUS, należności, potrącenie, wynagrodzenie, praca

 • Pozbawienie drugiego małżonka samodzielnego zarządu majątkiem wspólnym

  małżonka samodzielnego zarządu majątkiem wspólnym - może również postanowić, że na dokonanie czynności wskazanych w art. 37 par. 1 k.r.o. zamiast zgody małżonka będzie potrzebne (...)

 • Ochrona tajemnicy korespondencji

  , wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.Z kolei art. 24 par. 1 precyzuje, że ten, czyje dobro osobiste zostaje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane