Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Termin rozpoznania zażalenia przez prokuratora

  które zażalenie powinno być rozpoznane \"niezwłocznie\" - art. 246 par. 2 k.p.k. zażalenie, prokurator, termin, bezczynność

 • Ojciec dziecka, które urodziło się w okresie separacji małżonków

  Kto według polskiego prawa jest ojcem dziecka, które urodziło się w okresie separacji małżonków? Zgodnie z art. 62 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jeżeli dziecko urodziło się w (...)

 • Zakłócanie ciszy nocnej

  sąsiadów bardzo wcześnie rano. Zakłócanie spoczynku nocnego hałasem jest wykroczeniem z art.51 par.1 kodeksu wykroczeń. Czy sąd uzna winę właściciela w konkretnym przypadku, to zależy (...)

 • Opinia prawna na temat art.355 par.1 kpc.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.355 par.1 kpc., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak pożycia intymnego a uzyskanie rozwodu

  małżeństwa w Kościele Rzymskokatolickim (art.1084 par.1 Kodeksu Prawa Kanonicznego) małżeństwo, rozwód, żona, mąż, rozkład, pożycie,

 • Na czym polega umowny dział spadku?

  ). Zgodnie z art. 1038 par. 2 sądowy dział spadku może objąć cały spadek lub być ograniczony do części spadku. Trzeba przy tym pamiętać, że podział spadku w drodze umowy o dział spadku (...)

 • Adopcja dziecka a obowiązek alimentacyjny biologicznych rodziców

  wychowania. W razie zaś, gdy obowiązkom tym nie podoła, nie będzie się mogła zwrócić do Pana w imieniu dziecka, o zapłatę alimentów. Zgodnie bowiem z przepisem art. 121 par. (...)

 • Nazwisko dziecka, którego ojcostwo zostało ustalone sądownie

  Jakie nazwisko nosi dziecko, którego ojcostwo zostało ustalone na drodze sądowej? Zgodnie z art. 89 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie, (...)

 • Obowiązywanie zasady swobody testowania

  . 991 par. 1 k.c. zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli

 • Bezprawność naruszenia dóbr osobistych

  Jakiego rodzaju naruszenie dóbr osobistych jest bezprawne? Z art. 24 par. 1 k.c. wynika jednoznacznie, iż ochrona dóbr osobistych przysługuje jedynie przed działaniem bezprawnym. Przesłanka

 • Jakie skutki ma rozwód bez orzekania o winie?

  Jakie skutki ma rozwód bez orzekania o winie? W kwestii skutków materialnoprawnych rozwodu bez orzekania o winie zasadnicze znaczenie będzie miał art. 60 par. 1 k.r.o.. Zgodnie z jego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zwrot opłaty sądowej

  Kiedy sąd ma obowiązek zwrócić wpłaconą opłatę sądową w sprawie cywilnej. Czy po wycofaniu pozwu przed wyznaczeniem terminu rozprawy, czy przed (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane