Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Groźba karalna, cofnięcie wniosku

  złożenie wniosku o ściganie (art. 12 § 3 kpk). Przy rozważaniu kwestii zgody na cofnięcie wniosku zarówno prokurator, jak i sąd powinni mieć na uwadze z jednej strony cele postępowania (...)

 • Oskarżyciel posiłkowy nie może działać na korzyść oskarżonego

  ma jedynie oskarżyciel publiczny, który nie tylko realizuje funkcję ścigania, ale też dąży do sprawiedliwego rozstrzygnięcia. Jemu przepis art. 425 § 4 k.p.k. wyraźnie przyznaje prawo (...)

 • Odmowa dostępu do akt śledztwa nie narusza równości stron

  możliwości przytoczenia powodów dokonywanej oceny, skoro wszelkie informacje o śledztwie są objęte zakazem ujawnienia bez zgody prokuratora (art. 156 § 5 kpk). Sąd Apelacyjny również (...)

 • Porada prawna na temat art.335 1k.p.k

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.335 1k.p.k, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Tymczasowe aresztowanie w świetle Konwencji

  zbliżonego do pewności wynikającego z dotychczasowych dowodów, że oskarżony jest sprawcą przestępstwa. Należy więc stwierdzić, że postanowienia kpk są zgodne z postanowieniami Europejskiej Konwencji (...)

 • Lista biegłych sądowych i koszty opinii

  , niezbędnego pobytu w hotelach itp. Zgodnie z orzeczeniem z dnia 3 lutego 2004 r. Sądu Najwyższego, sygn. V KK 370/2003, z treści art. 616 § 1 pkt 2 kpk wynika, że zaliczenie wydatków stron (...)

 • Zwolnienie lekarskie przedstawiane w sądzie

  potwierdzających niemożność stawienia się na wezwanie lub zawiadomienie organu prowadzącego postępowanie (Dz. U. Nr 110, poz.1049) wydane na podstawie art. 117 § 4 KPK. W rozporządzeniu znajduje (...)

 • Poszukiwanie osoby listem gończym

  Czy osoba, która ma dozór policyjny, jej miejsce pobytu jest znane, może zostać zatrzymana listem gończym wystawionym w innym postępowaniu? Zgodnie z art. 279. § 1 kpk jeżeli oskarżony, w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane