Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie śledztwa z powodu braku wniosku

  wówczas jest podstawa do umorzenia postępowania na podstawie art. 17 § 1 pkt. 10) kpk. Złożenie wniosku o ściganie jest prawem (art. 12 kpk), a nie obowiązkiem pokrzywdzonego, (...)

 • Postawienie zarzutów a odczytanie aktu oskarżenia

  podejrzanym (art. 71 §1 k.p.k.). Podejrzany jest stroną postępowania przygotowawczego, które od tego momentu toczy się nie „w sprawie", ale właśnie przeciw niemu. W postępowaniu (...)

 • Koszty powództwa adhezyjnego

  przepisy ustawy o kosztach w postępowaniu cywilnym, będzie to więc wpis w wysokości 5% od wartości przedmiotu sporu (wysokości żądanego odszkodowania). Jak jednak wskazuje przepis art. 62 kpk, (...)

 • Porada prawna na temat art.335 1k.p.k

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.335 1k.p.k, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Status pokrzywdzonego przestępstwem z art. 231 kk

  zaskarżyć postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa na zasadzie art. 306 § 1 kpk. Pana ewentualne zażalenie pozostałoby bez rozpoznania. pokrzywdzony, przekroczenie uprawnień, funkcjonariusz, (...)

 • Kontrola legalność oprogramowania przez Policję

  , a także inne czynności prokuratora w toku postępowania przygotowawczego, rozpoznaje prokurator nadrzędny (art. 236 kpk). policja, oprogramowanie, legalność, przeszukanie, nakaz, zatrzymanie, (...)

 • Właściwość sądu i prokuratury.

  przewiduje pewne sytuacji, gdy sprawa może zostać przeniesiona z sądu właściwego miejscowo do innego sądu (art. 33 i art. 36 kpk), w tym stanie faktycznym brak jednak podstaw do zastosowania (...)

 • Czy można zaskarżyć niewykonane postanowienie o zatrzymaniu?

  podjęcia uchwały w sprawie, ale w uzasadnieniu swego postanowienia wskazał, że: art. 247 § 1 k.p.k. (o którego wykładnię zwrócił się Sąd Rejonowy) normuje sytuację związaną (...)

 • Kiedy prowadzi się śledztwo, a kiedy dochodzenie w sprawie karnej?

  zabronionego określonego w art. 118, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166 lub 252 K.k. - m.in. udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko RP i zabójstwa), art. 250a § 1-3 (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  wniosku. Sąd może uzależnić uwzględnienie wniosku oskarżonego od dokonania w nim wskazanej przez siebie zmiany (art. 387par.3 kpk). dobrowolne poddanie się karze, kara, odpowiedzialność, (...)

 • Skierowanie oskarżonego na badania psychiatryczne - opinia prawna

  określony niezbędny w celu dokonania pozostałych badań (art. 203 kpk). W tym wypadku sąd również nie może z własnej inicjatywy przedłużyć pobytu w zakładzie, może jedynie to uczynić (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane