Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Usprawiedliwienie to nie zażalenie

  usprawiedliwienia niestawiennictwa zakreślony w art. 286 k.p.k. Sąd Najwyższy przede wszystkim zwrócił uwagę, iż zgodnie z art. 118 k.p.k. o właściwym  zakwalifikowaniu (...)

 • Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego – lepiej później niż nigdy

  psychiatryczną, czyni z tej formy pozbawienia wolności normę nader łatwą do zastosowania". W dalszej części uzasadnienia, odnosząc się do przepisów art. 203 § 2 k.p.k. w (...)

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  stawił się on na rozprawę, mimo doręczenia mu wezwania, oraz nie usprawiedliwił niestawiennictwa i nie wniósł o odroczenie rozprawy (według art. 480 K.p.k.). Wydany w takiej (...)

 • Porada prawna na temat art.335 1k.p.k

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.335 1k.p.k, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnik z urzędu

  Prokuratura rejonowa umorzyła śledztwo o przestępstwo z art. 233 § 1 kk. i inne powołując się na art. 17 § 1 pkt 1 kpk. W pouczeniu mam podane, że w ciągu 1 miesiąca mam możliwość (...)

 • Prawa osoby oskarżonej

  nie mogą budzić wątpliwości (art. 335 k.p.k.). Wydaje się, że tak nie było w tym przypadku. Art. 479 §1 k.p.k. mówi, że w postępowaniu uproszczonym można przeprowadzić rozprawę (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki podejrzanego w postępowaniu karnym?

  uprawnień są: art. 78 § 1 oraz art. 624 § 1 i art. 627 § 1 k.p.k.  Pozostałe prawa podejrzanego  Podejrzany ma prawo do: składania wyjaśnień (także na (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym

  oskarżeniem. Tym samym, oskarżonego i podejrzanego nie można przymusić do złożenia próbek pisma (art. 74 k.p.k.). postępowanie, karne, świadek, oskarżony, podejrzany, zeznanie, wezwanie, (...)

 • Prywatny akt oskarżenia

  oskarżenia: art. 55 kpk, art. 306 kpk i art. 330 kpk. Zgodnie z przepisem art. 306 kpk pokrzywdzonemu przysługuje zażalenie na postanowienie o odmowie (...)

 • Pokrzywdzony w procesie karnym - opinia prawna

  , pokrzywdzony powinien aż do czasu rozpoczęcia przewodu na rozprawie głównej złożyć oświadczenie, że będzie występował w roli oskarżyciela posiłkowego (art. 54 § 1 k.p.k.). Zgodnie (...)

 • Jakie są prawa tymczasowo aresztowanego w postępowaniu karnym?

  urzędu - przedstawicielstwo dyplomatyczne tego państwa. Wskazane uprawnienia wynikają z art. 72 § 1 i art. 612 k.p.k. Jakie podstawowe prawa przysługują tymczasowo aresztowanemu w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane