Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

    likwidacyjnego lub upadłościowego i któremu przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Art. 17[19]. Przepisy art. 17[1] ust. 6, art. 17[2] ust. 1, 3, 4 i (...)

  • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

    ;- geotechnika - obiekty budowlane budownictwa ogólnego - obiekty budowlane budownictwa przemysłowego - budowle wysokościowe - budowle hydrotechniczne - obiekty budowlane (...)

  • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

    ;wnież oznaczony w ułamkowej części pożytków. Art. 694. Do dzierżawy stosuje się odpowiednio przepisy o najmie z zachowaniem przepisów poniższych. Art. 695. § 1. Dzierżawę (...)

  • Opinia prawna na temat art.33 prawo budowlane

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art.33 prawo budowlane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Kodeks pracy (art. 207-305)

    odrębnych przepisach. Art. 218. Przepisy art. 215 i 217 stosuje się odpowiednio do narzędzi pracy. Art. 219. Przepisy art. 215 i 217 nie naruszają wymagań określonych przepisami (...)

  • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

    podatek zawarty w cenie brutto materiałów budowlanych nie będzie jej obciążał), posiadają prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy – Prawo (...)

  • Kodeks cywilny

    Art. 1. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Art. 2. (skreślony). Art. 3. Ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej (...)

  • Kiedy jest dopuszczalne odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych?

    ust. 2 ustawy - Prawo budowlane, właściwy organ, po uzyskaniu upoważnienia ministra, który ustanowił przepisy techniczno-budowlane, w drodze postanowienia, udziela bądź odmawia (...)

  • Obszar oddziaływania obiektu

    inwestycji (art. 28 prawo budowlane), jednak nigdzie w tych przepisach nie jest użyte samo określenie "obszar oddziaływania". Pozostawia to urzędnikom swobodę w dowolnym interpretowaniu (...)

  • Budowa tylko po uzyskaniu pozwolenia

    1994 r. – Prawo budowlane, w związku z art. 1 pkt 14 ustawy z 23 kwietnia 2009 r., w części dotyczącej art. 30a ust. 4 ustawy − Prawo budowlane, jest niezgodny (...)

  • Co możesz robić na swojej działce bez zgody sąsiada - opinia prawna

    właściciel korzystający z rzeczy musi się zastosować. Zgodnie z art. 28.1 "Roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • legalizacja budowli energetycznej

    Czy linię 15 kV przechodzącą wzdłuż działki wybudowaną w 1991r. można zalegalizować? Linię 15kV wybudowano bez powiadomienia i bez zgody włąściciela (...)

  • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

    Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

    CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

  • samowola budowlana

    zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

  • Dni wolne za święta w sobotę

    1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane