Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania

  socjalnych, regulaminu pracy, planu urlopów oraz ustalania okresu rozliczeniowego czasu pracy w przypadkach wskazanych w art. 129 par. 2 zdanie drugie i art. 135 par. 2 i 3 k.p.. (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy

  zagrożenia, być może zorganizować badania pracowników pracujących w przedmiotowym systemie pracy. Odpowiadając na ostatnie pytanie należy wskazać, że zgodnie z par. 9 par. 1 k.p. ilekroć (...)

 • Praca ponad limit nadgodzin

  Art. 151 § 3 kodeksu pracy określa maksymalną liczbę nadgodzin dla jednego pracownika w roku kalendarzowym (150 godzin). Natomiast w art. 151 § 4 dopuszcza się ustalenie w układzie zbiorowym (...)

 • Porada prawna na temat art.33 par.1 kodeksu pracy-komentarz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.33 par.1 kodeksu pracy-komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odzież ochronna i robocza

  . Przedawniają się one z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. W tym przypadku podstawą powyższego roszczenia będzie wspomniany art. 237 z ind. 7 par. 2 w zw. (...)

 • Przejęcie zakładu a zmiana umowy o pracę

  lat w momencie przejęcia? Zgodnie z art. 63 ze znaczkiem dwa kodeksu pracy w razie śmierci pracodawcy umowa o pracę wygasa, chyba że dojdzie do przejęcia pracownika zgodnie z art. 23 ze (...)

 • Plan urlopowy i podział urlopu

  które pracodawca ponosi odpowiedzialność i podlega karze grzywny.Co do drugiego pytania to zgodnie z art. 152 par. 1 k.p., urlop pracownika winien być nieprzerwany. Wyjątek wprowadza art. (...)

 • Minimalny wypoczynek po pracy

  godzin czasu pracy w ciągu doby poprzedzającej ten tygodniowy odpoczynek (Raczkowski Michał, Gersdorf Małgorzata, Rączka Krzysztof Najnowsze wydanie: Kodeks pracy. Komentarz Warszawa 2011 LexisNexis

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona "know how" pracodawcy - opinia prawna

  zakończenie, warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Zgodnie z art. 12 Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, „czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie (...)

 • Ustawienie zakazu wjazdu do lokalu przedsiębiorcy w spółdzielni - opinia prawna

  . 251 Kodeksu cywilnego mówi, iż „do ochrony praw rzeczowych ograniczonych stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności”. Art. 244 Kodeksu cywilnego zawiera katalog (...)

 • Brak zgody pracownika na podwyżkę

  płacowych pracownika zatrudnionego na czas nie określony musi być w sposób należyty uzasadniona (art. 42 par. 1 w zw. z art. 30 par. 4 k.p.). wypowiedzenie zmieniające, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane