Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania

    socjalnych, regulaminu pracy, planu urlopów oraz ustalania okresu rozliczeniowego czasu pracy w przypadkach wskazanych w art. 129 par. 2 zdanie drugie i art. 135 par. 2 i 3 k.p.. (...)

  • Dobowy odpoczynek a praca w nocy

    zagrożenia, być może zorganizować badania pracowników pracujących w przedmiotowym systemie pracy. Odpowiadając na ostatnie pytanie należy wskazać, że zgodnie z par. 9 par. 1 k.p. ilekroć (...)

  • Praca ponad limit nadgodzin

    Art. 151 § 3 kodeksu pracy określa maksymalną liczbę nadgodzin dla jednego pracownika w roku kalendarzowym (150 godzin). Natomiast w art. 151 § 4 dopuszcza się ustalenie w układzie zbiorowym (...)

  • Opinia prawna na temat art.33 par.1 kodeksu pracy-komentarz

    Nie szukaj dłużej informacji na temat art.33 par.1 kodeksu pracy-komentarz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Odzież ochronna i robocza

    . Przedawniają się one z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. W tym przypadku podstawą powyższego roszczenia będzie wspomniany art. 237 z ind. 7 par. 2 w zw. (...)

  • Przejęcie zakładu a zmiana umowy o pracę

    lat w momencie przejęcia? Zgodnie z art. 63 ze znaczkiem dwa kodeksu pracy w razie śmierci pracodawcy umowa o pracę wygasa, chyba że dojdzie do przejęcia pracownika zgodnie z art. 23 ze (...)

  • Plan urlopowy i podział urlopu

    które pracodawca ponosi odpowiedzialność i podlega karze grzywny.Co do drugiego pytania to zgodnie z art. 152 par. 1 k.p., urlop pracownika winien być nieprzerwany. Wyjątek wprowadza art. (...)

  • Określenie rodzaju umowy o pracę a przepisy Kodeksu pracy

    Czy określenie rodzaju umowy o pracę, jest jej obowiązkowym elementem na gruncie przepisów Kodeksu pracy? Zgodnie z art. 29 par. 1 Kodeksu pracy, określenie (...)

  • Uprawnienia pracownika w okresie wypowiedzenia

    pracodawca zobowiązany jest terminowo i prawidłowo wypłacać wynagrodzenie (art. 94 pkt 5 Kodeksu pracy, k.p.). Jeżeli tego nie czyni dopuszcza się wykroczenia opisanego w art. 282 par. (...)

  • Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony

    wypowiedzeniu (jeżeli jest to termin późniejszy niż chwila zapoznania się z treścią wypowiedzenia). Wobec brzmienia art. 37 par. 2 pkt 1) kodeksu pracy takiemu pracownikowi przysługują (...)

  • Minimalny wypoczynek po pracy

    godzin czasu pracy w ciągu doby poprzedzającej ten tygodniowy odpoczynek (Raczkowski Michał, Gersdorf Małgorzata, Rączka Krzysztof Najnowsze wydanie: Kodeks pracy. Komentarz Warszawa 2011 LexisNexis

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

    Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

  • POLISA POSAGOWA PZU

    Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

  • Do Kuratorów zawodowych

    Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

  • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

    Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

  • Alimenty na pełnoletnie dziecko

    Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane