Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prokuratura uderza w mafie VAT-owskie

  stypizowanego w art. 286 par. 1 kodeksu karnego (oszustwo) z przestępstwem karnym skarbowym, o którym mowa w art. 76 par. 1 kodeksu karnego (...)

 • Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego

  wniosek o ściganie za przestępstwo określone w art. 209par. 1 Kodeksu karnego". Poprzednia ustawa nie uwzględniała udziału w szkoleniach, stażu itd. Czy jeśli dłużnik (...)

 • Podpisanie się czyimś nazwiskiem a zagrożenie karą

  pracodawcy, to należy stwierdzić, że podpisanie się czyimś imieniem i nazwiskiem nawet za jego zgodą jest podrobieniem podpisu składającego oświadczenie i stanowi czyn karalny opisany w art. 270 (...)

 • Porada prawna na temat art.28 par. 1 kodeksu karnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.28 par. 1 kodeksu karnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniewaga funkcjonariusza publicznego

  rejonowy w składzie jednego sędziego w trybie uproszczonym. Sprawa o czyn określony w art. 226 par. 1 kk kwalifikuje się do spraw, w których prowadzi się dochodzenie. Skoro tak, w zgodzie (...)

 • Odpowiedzialność pracownika wobec pracodawcy

  pracodawcę celem rozliczenia, a samowolnie pobrał tę kwotę, czyn jego wypełniać może znamiona przestępstwa opisanego w art. 278 par. 1 Kodeksu karnego: kto zabiera (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  skazanego. Dyrektor zakładu karnego może upoważnić kierownika wyodrębnionego oddziału do przyznawania nagrody wymienionej w art. 138 § 1 pkt 7.§ 8. Jeżeli po przyznaniu nagrody, określonej (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ; 1, art. 41, art. 43 § 2, art. 51, art. 57, art. 58 § 1 i 2a, art. 60 § 1 i 2, art. 62, art. 63, art. 66 § (...)

 • Złożenie doniesienia o popełnieniu przestępstwa

  upływie 5 lat od jego popełnienia (art. 101 par. 1 pkt 4 kodeksu karnego). Złożenie doniesienia do prokuratury o tym przestępstwie po upływie 5 lat od jego popełnienia (...)

 • Prywatny akt oskarżenia i pozew adhezyjny

  na wyegzekwowanie opublikowania wyroku do wiadomości publicznej (art. 215 kk)? Przestępstwo określone w art. 212 par. 1 kodeksu karnego, tj, zniesławienie, jest ścigane (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  zabezpieczenia. Art. 29b. § 1. Pozew przeciwko Skarbowi Państwa o obalenie domniemania ustanowionego w art. 45 § 4 Kodeksu karnego lub w art. 33 § 4 Kodeksu (...)

 • O odpowiedzialności karnej członka zarządu

  karnego. Art. 101 par. 1 kodeksu karnego stanowi, iż karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat: 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię (...)

 • Niezłożenie w terminie deklaracji skarbowej

  czynności cywilnoprawnej (art. 3 p.c.c.) i ciąży na kupującym (art. 4 p.c.c.). Zgodnie z art. 54 par. 1 Kodeksu karnego skarbowego, k.k.s., podatnik, który (...)

 • Odwieszenie wykonania kary

  jestem oskarżony o czyn z z art. 288 par. 1 kk, tj. o uszkodzenie pojazdu powodujące straty w wysokości 500 zł. Sprawa się toczy. Zarzucany mi czyn nie został wyrządzony umyślnie, lecz (...)

 • Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

  Na podstawie art. 75 par. 1 kodeksu karnego postanowieniem sądu zarządzono wobec mnie wykonanie kary jednego roku pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnie przez sąd rejonowy (...)

 • Tajemnica korespondencji mailowej

  par. 1 kodeksu karnego, kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania (...)

 • Paragon jako dowód poniesienia kosztu

  transakcji. Dostawcy i usługodawcy powinni wiedzieć, że odmowa – wbrew obowiązkowi – wystawienia faktury lub rachunku, stanowi przestępstwo karne skarbowe z art. 62 par. (...)

 • Wybór na radnego osoby skazanej

  umarzający postępowanie karne w sprawie popełnienia przestępstwa umyślnego ściganego z oskarżenia publicznego. Powołany w pytaniu czyn zabroniony określony w art. 233 par. 1 kodeksu (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  art. 31, 32, 33 § 1, art. 34-36, 39 i 43 Kodeksu postępowania karnego, a w odniesieniu do sądu, o którym mowa w art. 10, także art. 651 Kodeksu postępowania (...)

 • Pomówienie przez pracowników

  pomówienia albo wystosowanie pozwu o ochronę dóbr osobistych. Art. 212 par. 1 Kodeksu karnego stanowi, że „ Kto pomawia inną osobę, grupę osób, (...)

 • Sądowy dział spadku

  korzyść majątkową - art. 286 par. 1 kodeksu karnego). Jeżeli jednak uzyskaliście Państwo informację, że konto zostało zamknięte, może to oznaczać, że bratanica (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  aresztowania ustaje po rozpoczęciu wykonywania środka zabezpieczającego, o którym mowa w art. 94 § 1 i art. 96 § 1 Kodeksu karnego.§ 7. W wypadku skierowania do (...)

 • Umorzenia nałożonej grzywny za wykroczenie

  uiszczenia grzywny przez skazanego. W takich przypadkach, zgodnie z art. 45 par. 1 kodeksu karnego wykonawczego, sąd może zamienić grzywnę nieprzekraczającą stu dwudziestu (...)

 • Przywóz leków z Egiptu

  może zostać zakwalifikowana jako usiłowanie popełnienia przestępstwa. W takim przypadku Pańska odpowiedzialność wynikać będzie z art. 13 par. 1 Kodeksu karnego, który (...)

 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  , można mówić także o odpowiedzialności z art. 191 par. 1 kodeksu karnego, który stanowi: kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia (...)

 • Zażalenie na postanowienie o umorzeniu

  Jestem poszkodowaną s prawie z art. 207 par. 1. kodeksu karnego. Wniosłam w terminie zażalenie na postanowienie o umorzeniu na podstawie art. 330 par. 2. Na dzień (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • proszę o poradę

  Chciałabym się dowiedzieć co może grozić oskarżonemu z art.157 par 2 gdzie w wynku rodzinnej awantury ucierpialo dziecko i pozostala mu blizna.Prowodyrem (...)

 • OSZUSTWO!!!

  Witam Zostałem oszukany na allegro mam adres nagrana rozmowe na komputerze ze przesłal dowód wysłania pięniedzy maila ze wyslał ,korespodencje z (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane