Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odmowa udzielenia informacji

  oczywiście wezwanie musi mieć podstawę prawną, gdyż zgodnie z art. 120 Ordynacji podatkowej organy podatkowe działają na podstawie przepisów prawa. Podstawą wezwania nie jest art. (...)

 • Kontrola podatkowa dokumentów kontrahenta podatnika

  przewidziane dla postępowania podatkowego (art. 280). Oznacza to, że w wezwaniu, zgodnie z art. 155 § 1 w związku z art. 280 Ordynacji podatkowej, (...)

 • Tylko podatnik może zapłacić swój podatek

  , powiatu lub gminy, wynikające z ustawy podatkowej (art. 6 Ordynacji podatkowej).Zdaniem NSA, z ww. pojęć jasno wynika, że obowiązek zapłaty podatku wynika ze zobowiązania (...)

 • Opinia prawna na temat art.28 ordynacji podatkowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.28 ordynacji podatkowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie zaległości podatkowej

  zwłokę (art. 67a § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej). Umorzenia dokonuje się w formie decyzji (art. 207 § 1 Ordynacji podatkowej). Od decyzji organu podatkowego wydanej (...)

 • Czas wydania decyzji przez urząd skarbowy

  organu (art. 139 § 4 Ordynacji podatkowej). Jak stanowi art. 140 ordynacji podatkowej, o każdym przypadku niezałatwienia sprawy we właściwym terminie organ podatkowy (...)

 • Odwołanie do izby skarbowej

  zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu. Jak stanowi art. 140 Ordynacji podatkowej, o każdym przypadku niezałatwienia (...)

 • Przywrócenie terminu procesowego

  . Na postanowienie  służy zażalenie.Siedmiodniowy termin do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału dowodowego, o którym stanowi art. 200 Ordynacji podatkowej, jest (...)

 • Odpowiedzialność nabywcy przedsiębiorstwa za długi

  art. 306g Ordynacji podatkowej o wydanie zaświadczeń. Jak bowiem stanowi art. 112 § 6 Ordynacji podatkowej, nabywca nie odpowiada za zaległości podatkowe, które nie (...)

 • Zmiana zagospodarowania przestrzennego a decyzja o rencie planistycznej - opinia prawna

  ordynacji podatkowej. Nie ma nadto wątpliwości, że wójt, burmistrz czy prezydent miasta, zobowiązani do pobierania jednorazowej opłaty określonej w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu (...)

 • Pokrycie zaległości podatkowej wierzytelnością

  prezydenta miasta) o zawarcie umowy w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej. Oczywiście podatnik może równocześnie skierować do właściwego naczelnika urzędu skarbowego wniosek o odroczyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DO KOGO I JAK WNIEŚĆ SKARGĘ NA PRACOWNIKA URZĘDU SKARBOWEGO????

  Trzy lata temu kupiłem mieszkanie na kredyt. Pani z US wezwała mnie z dowodami na źródło pochodzenia mojej gotówki. Kiedy okazało się, że zrobiła (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • Ordynacjia Wyborcza - art.202j

  Prowadzone jest przeciwko mojej osobie postępowanie w związku z naruszeniem art.202j § 1 Ustawy Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików (...)

 • osoby trzecie

  W ustawie - Ustawa o podatku od spadków i darowizn z dnia 28 lipca 1983, Dz.U. z 1983 roku, Nr 45, poz. 207; - jest taki zapis: w artykule 16 "3. Jeżeli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane