Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odsetki za zwłokę.

  spłacony? Stosownie do treści art. 55 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Tekst jedn. Dz. U. 2012 r. poz. 749 - zwana dalej ord.pod.) odsetki za zwłokę (...)

 • Nowości w kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej!

  setOstatni( '6' ); kontroli setOstatni( '7' ); skarbowej (Dz. U. 2004 r., Nr 8, poz. 65, ze zm.); Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2005 r. Nr 8, poz. (...)

 • Wpłaty pracodawcy na PFRON

  wynosi co najmniej 6% (art. 2 ust. 2 ustawy). Do wpłat na rzecz PFRON stosuje się przepisy ustawy Ordynacja podatkowa (art. 49 ust. 1 ustawy), z tym że uprawnienia organów podatkowych (...)

 • Porada prawna na temat art.274 ordynacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.274 ordynacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co reguluje prawo spadkowe?

  obowiązków wynikających z postanowień innych gałęzi prawa, m.in. prawa administracyjnego lub finansowego, np.: art. 97-106 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 1 ustawy o VAT stawka ta wynosi 23%). Na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy o VAT dla towarów i usług, wymienionych w załączniku

 • Kontrola podatkowa dokumentów kontrahenta podatnika

  przewidziane dla postępowania podatkowego (art. 280). Oznacza to, że w wezwaniu, zgodnie z art. 155 § 1 w związku z art. 280 Ordynacji podatkowej, należy wskazać, (...)

 • Terminy zapłaty w transakcjach handlowych - opinia prawna

  świadczenia niepieniężnego do dnia zapłaty jednak nie dłuższy niż do dnia wymagalności świadczenia pieniężnego oraz odsetki za zwłokę w wysokości określonej na podstawie art. 56 ustawy Ordynacja (...)

 • Rozdzielność majątkowa a zobowiązania wobec ZUS/US

  . 26, art. 29 § 1 i 2, art. 116 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa. Ani przepisy Ordynacji podatkowej, ani ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych nie stawiają (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan do komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa

  przepis art. 291 § 2b naruszałby tą zasadę.  Źródło: PKPP Lewiatan, www.pkpplewiatan.pl opinia PKPP Lewiatan, projekt ustawy, Ordynacja podatkowa

 • Wydać nie znaczy doręczyć

  organu do wydania interpretacji indywidualnej. Ta kwestia nie powoduje rozbieżności w orzecznictwie.NSA wpierw wyjaśnił pojęcie „wydania interpretacji" użytego w art. 14b § 1 i art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Dziedziczenie długów wobec państwa?

  Witam, mam takie pytanie: czy długi zaciągnięte przez ojca względem państwa (urząd skabowy, ZUS i inne instytucje państwowe) mogą przejść na (...)

 • komornik skarbowy ściga za długi wspólnika

  Sytuacja jest następująca - spółka przestała istnieć cztery lata temu, do zapłacenia został podatek VAT. Ze wspólnikiem nie ma żadnego kontaktu, (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Ordynacja podatkowa 2012 uniemożliwia unikanie płacenia podatku Belki?

  witam mam pytanie czy pomimo ordynacji podatkowej będzie możliwość na uniknięcie płacenia podatku na lokacie taxe free?! O ile w ogóle (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane