Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakres odpowiedzialności majątkowej Prezesa spółki

  analogiczne zastosowanie do zobowiązań wobec ZUS. Zgodnie bowiem z art. 31 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, do należności z tytułu składek stosuje się odpowiednio art. 29 § 1 i (...)

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza organów podatkowych - stan prawny do 1.1.2007

  do szkód związanych z wadliwym działaniem organów podatkowych należy stosować wprost przepisy art. 417 i nast. KC   Podstawa prawna: Ordynacja podatkowa art. (...)

 • Zaległe składki ZUS kosztem

  za zwłokę z tytułu nieterminowych wpłat należności budżetowych i innych należności, do których stosuje się przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa. Jak natomiast (...)

 • Porada prawna na temat art.274 ordynacja podatkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.274 ordynacja podatkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązki pracodawcy związane z utratą dokumentów - opinia prawna

  znaczenie prawne. Wynika z tego, iż zgłoszenie organom podatkowym faktu, iż miał miejsce pożar i Pana dokumentacja uległa w jego wyniku zniszczeniu, jest konieczne, gdyż ordynacja podatkowa (...)

 • Czy w planie podziału sumy uzyskanej z egzekucji powinien być uwzględniony VAT?

  ; ani jako koszty egzekucyjne (art. 1025 § 1 pkt 1 k.p.c.), ani jako należności, do których stosuje się przepisy działu III ordynacji podatkowej (art. 1025 § 1 pkt 7 k.p.c.). Przepisy art. (...)

 • Przedawnienie zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  prawna: Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 1997 r., nr 137, poz. 926, ze zm.) Ordynacja podatkowa, przedawnienie, zobowiązania podatkowe, podatki

 • Odsetki za zwłokę.

  spłacony? Stosownie do treści art. 55 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Tekst jedn. Dz. U. 2012 r. poz. 749 - zwana dalej ord.pod.) odsetki za zwłokę (...)

 • Nowości w kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej!

  setOstatni( '6' ); kontroli setOstatni( '7' ); skarbowej (Dz. U. 2004 r., Nr 8, poz. 65, ze zm.); Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2005 r. Nr 8, poz. (...)

 • Wpłaty pracodawcy na PFRON

  wynosi co najmniej 6% (art. 2 ust. 2 ustawy). Do wpłat na rzecz PFRON stosuje się przepisy ustawy Ordynacja podatkowa (art. 49 ust. 1 ustawy), z tym że uprawnienia organów podatkowych (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  wystarczająca jest zwykła forma pisemna (art. 36 ust. 4a ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji). Jeżeli czynność wymaga formy pisemnej kwalifikowanej, to pełnomocnictwo musi być udzielone co (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Dziedziczenie długów wobec państwa?

  Witam, mam takie pytanie: czy długi zaciągnięte przez ojca względem państwa (urząd skabowy, ZUS i inne instytucje państwowe) mogą przejść na (...)

 • komornik skarbowy ściga za długi wspólnika

  Sytuacja jest następująca - spółka przestała istnieć cztery lata temu, do zapłacenia został podatek VAT. Ze wspólnikiem nie ma żadnego kontaktu, (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Ordynacja podatkowa 2012 uniemożliwia unikanie płacenia podatku Belki?

  witam mam pytanie czy pomimo ordynacji podatkowej będzie możliwość na uniknięcie płacenia podatku na lokacie taxe free?! O ile w ogóle (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane