Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  art. 23B Konwencji Modelowej OECD,art. 27 ust. 9 i ust. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,art. 30a ust. 9 ustawy o (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania

  majątku związanych z działalnością gospodarczą. Zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy z zastrzeżeniem ust. (...)

 • Przychody i koszty w walutach obcych oraz różnice kursowe

  z dnia 6 czerwca 2013 r.     Koszty wyrażone w walutach obcych     Z treści art. 11a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Opinia prawna na temat art.25a ust.1 ustawy o podatku dochodowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.25a ust.1 ustawy o podatku dochodowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dywidendy ze Słowacji i z Ukrainy

  następującego po roku podatkowym (art. 30a ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Podsumowując, otrzymana dywidenda na Słowacji czy na Ukrainie (...)

 • Opodatkowanie dochodów kapitałowych z zagranicy

  za granicą, podatnicy są obowiązani wykazać w zeznaniu podatkowym rocznym, składanym w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym (art. 30a ust. 11 ustawy (...)

 • Wystawianie faktur a amortyzacja lokalu

  . Pierwszą kwestią jest amortyzacja lokalu. Zgodnie z art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (i odpowiednio art. 16a ust. (...)

 • Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych w spółce jawnej – opinia prawna

  wniesienie budynku do majątku spółki, czy możliwe jest zawarcie ze spółką umowy najmu? Jakie konsekwencje podatkowe (finansowe) niesie to za sobą?Opinia prawnaZgodnie z art. 22a ust.1 (...)

 • Wniesienie lokalu do spółki a amortyzacja

  ). Amortyzacja w takim przypadku nie jest możliwa – na podstawie art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwia amortyzację wyłącznie (...)

 • Zwrot dużej ulgi budowlanej

  zastosowanie do wymienionych w nim zdarzeń powstałych po dniu 1 stycznia 2002 r. Przepis art. 27a ust. 13 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej

  ustalić "dochód spółki". Art. 24a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nakazuje spółkom osobowym wykonującym działalność gospodarczą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane