Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przestępstwo nadużycia zaufania-właściwość sądu

  Szkody majątkowe Spółdzielni Mieszkaniowej sięgają wielu milionów złotych. Oskarżeni odpowiadają z artykułów 18 paragraf 3 kk w zw. z art.296 paragraf 3 kk. Czy w tym (...)

 • Zarzut przedawnienia po wdaniu się w spór

  powołania wniknęła później (art. 495 paragraf 3 k.p.c.).   przedawnienie roszczeń, postępowanie nakazowe, zarzuty od nakazu zapłaty, zarzut przedawnienia

 • Forma oświadczenia o objęciu udziałów

  Czy art. 257 paragraf 3, należy interpretować tak, że jeżeli podwyższenie kapitału następuje na podstawie postanowień umowy spółki, to do objęcia udziałów w podwyższonym (...)

 • Porada prawna na temat art.228 paragraf 3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.228 paragraf 3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  pojazdem jest wykroczeniem z art. 96 § 3 kw, ale przed zmianą przepisów zachowanie takie faktycznie było karalne z art. 97 kw. (zmiana nastąpiła w dniu 31 grudnia 2010 r.), (...)

 • Niezłożenie w terminie deklaracji skarbowej

  podejrzanej o przestępstwo/wykroczenie (nie podkreślono żadnego z tych wyrazów na wezwaniu) skarbowe z art. 54 paragraf 3 kks dot. niezłożenia w terminie deklaracji PCC-3.Co może grozić (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu

  członka zarządu. Kodeks spółek handlowych w art. 231 paragraf 2 pkt 3 stanowi o udzieleniu absolutorium wszystkim członkom (też tym, którzy ich już nie pełnią) za wykonanie (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  § 1 i 3, art. 79, art. 80 § 1 i 3, art. 81-83, art. 85, art. 86 § 1a, 2 i 3, art. 87, art. 88, art. 89 § 1, 1a i (...)

 • Informacja o urlopie wypoczynkowym

  wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.   Zgodnie z art. 29 § 3 [2] i [3] (...)

 • Łączenie przerw na karmienie

  półgodzinna przerwa na karmienie.W informacji art. 29 paragraf 3 pracownica ma podane godziny czasu pracy - rozpoczęcia i zakończenia. Czy można przerwy łączyć np. za 4 dni odebrać (...)

 • Pomocnictwo przy podrobieniu dokumentu

  legitymacją w pociągu - jadąc na ulgowym bilecie( w maju 2001r.). Przyznałam się do tego życiowego błędu i zostałam oskarżona z art. 18 paragraf 3 kk w zw. z art. 270 paragr. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

  Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury. Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza się powyższe postanowienie o odmowie (...)

 • Wypowiedzenie zlecenia

  Witam.Mam pewiem problem i prosze o pomoc.Mianowicie od 21.02.2013 pracowałem na umowe zlecenie na stanowisku przedstawiciela handlowego.W miesiacu lipiec (...)

 • Nielegalne oprogramowanie - jaka kara??

  Jakiej kary można się spodziewać z art 278 paragraf 3 - chodzi o nielegalne oprogramowanie - windows i kilka programów, czy może opłaca się iść (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane