Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  przestępstwo z art.258 § 2 KK w zw. z art. 65 KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 229 § 3 KK w zw .z art. 65KK; dokonane od (...)

 • Swobodna ocena dowodów z zeznań świadków

  W procesach z art.207§1kk, art.157§2kk z art.11§2kk, art.286§1kk strona skarżąca posługuje się zeznaniami "świadków zeznań". Innymi słowy: osoby (...)

 • Odpowiedzialność na podstawie art.156 kk

  odpowiedzialności za przestępstwo z art.156 § 2kk byłoby zbyt daleko idące. Otóż sam fakt przepisania pacjentowi leku, którego ubocznym skutkiem jest możliwość utraty słuchu nie przesądza (...)

 • Porada prawna na temat art.221k.k

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.221k.k, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Akt oskarżenia o dwa przestępstwa

  oskarżenia powinien wyglądać w ten sposób, że w pkt 1 wymieniam czyn z art. 212, w punkcie 2 czyn z art. 216, a pod spodem o czyny z art.212 i 216 kk w związku z art.11 kk? Art. 11§1 Kodeksu (...)

 • W sprawie braku zainteresowania Policji sytuacją osób pokrzywdzonych - ofiar przemocy domowej

  dopuszczają się funkcjonariusze Policji (dot. czynu z art. 207 K.k.), a także danych statystycznych, dotyczących czynów z art. 228 K.k., art. 230 K.k., art.231 K.k. oraz z art. 233-236 (...)

 • Wysokość nawiązki

  tej szkody w wysokości 100 000 zł ( na podstawie art.46 kk). Czy sąd może orzec taką sumę zadośćuczynienia, mimo, że kiedy miał miejsce wypadek, art. 48 kk miał inną treść? Zgodnie (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia a post. karne

  podejrzanemu i przesłany do sądu. Wyrok skazujący zapadł 17-01-1997 r. Czy czynnosci podjęte w toku tego postępowania przeciwko dłużnikowi, aż do zapadnięcia wyroku skazującego dłużnika za czyn z art. (...)

 • Właściwość organu do złożenia wniosku z art. 209kk

  Komornik wysłał do naszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pismo dotyczące przeprowadzenia wywiadu środowiskowego u dłużnika alimentacyjnego, który mieszka na terenie naszej gminy. My zrobiliśmy wszystko (...)

 • Odszkodowanie w procesie karnym

  możliwości odwieszenia kary w razie niezapłacenia, kodeks karny wymienia zamknięty katalog przypadków, w których można zarządzić wykonanie kary wcześniej zawieszonej (art. 75k.k.) (...)

 • Oddalenie dowodu przez prokuratora

  . W komorze przebywał ok 1,5 godziny i poniósł śmierć na miejscu. Prokuratura oskarżyła specjalistę BHP z art. 220 kk i 155 kk, a kierownika zmiany i prezesa firmy z art.155 kk. Wersja przyjęta (...)

 • Ujawnienie informacji z przebiegu postępowania

  nią na policji (co akurat jest nieprawdą, bo tam tej opinii nie przedstawiałem). Czy rozsyłaniem takich pism żona nie narusza art.241 kk, tj. ujawnia bez zezwolenia informacje z toczących się (...)

 • Trzeba zapobiec krzywdzeniu dzieci

  jest realizowany.Nadto problem krzywdzenia dzieci, zarówno w prezentowanym wyżej, ogólnym pojęciu, jak i ograniczającym się wyłącznie do czynu określonego w art.207 K.k., w mojej (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  Chcę dalej kontynuować wcześniej zadane pytanie w nieco innym układzie. Prokuratura Rejonowa sporządziła akt oskarżenia z art.286 kk i dołączyła wniosek o dobrowolnie poddanej się karze (...)

 • Podstawy zmiany właściwości miejscowej sądu

  pracy do prokuratury z art.231 k.k., i ta pani nasyła na mnie prze różne kontrolę a osoby przychodzące powołują się na nią, prokuratura fałszuje dowody, świadkom którzy mają wiele do (...)

 • Odpowiedzialność karna za lichwę

  strony w umowie pożyczki określają kwotowo wartość dzienną odsetek która jest wyższa od odsetek maksymalnych gdy porównać z kwotą udzielonej pożyczki. Który art. kk dotyczy kary za taka (...)

 • Wniosek o powołanie biegłego

  Toczy sie śledztwo w sprawie karnej z art.286 kk i jako pokrzywdzony składam kilka razy do prokuratury wnioski na piśmie o powołanie biegłego księgowego. Na żadne pismo w sprawie powołania (...)

 • Postępowanie egzekucyjne wobec skazanego wyrokiem karnym - opinia prawna

  przeciwko mojemu małżonkowi obecnie znajduje się w sądzie. Przy założeniu skazania za przestępstwo umyślne z w/w art. KK, a co za tym idzie obowiązku naprawienia szkody (niebagatelna kwota, (...)

 • Niestawiennictwo a postępowanie prywatnoskargowe

  z moją obecnością. Jak powinien wyglądać taki pozew i na jakich przepisach prawnych można się oprzeć? Sprawa odbyła się w Sądzie Rejonowym dot. Art.212 kk - czyli pomówienia. Z pytania (...)

 • Dochodzenie naprawienia szkody a przedawnienie

  wydanie negatywnego postanowienia wiedząc, że wskazane okoliczności nie miały miejsca. W efekcie powiadomienie prokuratury o przestępstwie z art.231 kk - Prokuratura rejonowa umarza - wnoszę (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy przez prokuraturę

  POPEŁNIENIA PRZEZ "KIEROWCĘ" PRZESTĘPSTWA Z art.177kk na podstawie art.135ust.1 pkt.2 oraz art.137 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym, uprawnienia do kierowania pojazdami (...)

 • Kradzież programu komputerowego

  własność, posiadanie lub inne prawa rzeczowe albo obligacyjne do programu komputerowego. Małgorzata Dąbrowska-Kardas i Piotr Kardas w komentarzu do art.278 k.k. wskazuje, że „przez program (...)

 • Wyrejestrowanie odziedziczonego samochodu

  złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań (art.233 k.k) oraz zaświadczenie wydane przez właściwy organ Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu albo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • groźba

  witam Gdzie mogę zgłosić fakt, to że mój mąż mi grozi?Co mogę z tym zrobić? z góry dziękuję za pomoc proszę opomoc Tomaszstw (...)

 • Art.244 KK

  Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów (...)

 • art.160 kk

  mam pytanie, czy ma wiekszy sens saskarżanie decyzji prokuratury o odmowie wszczecia postepowania. wniosek o popełnieniu przestępstwa przez mojego sasiada (...)

 • JAKI GROZI WYROK ZA CZYN ART.270KK ???

  JAKI GROZI WYROK ZA CZYN Z ART.270KK&1 JEŻELI TA OSOBA MA JUŻ WYROK ZA CZYN Z ART.286KK(WYROK 29.11.2003 - 1 ROK W ZAWIESZENIU NA 2 LATA). CZYN Z (...)

 • Świadek art207kk

  Witam Jakiś czas temu moja ex załozyla mi sprawę z art.207kk(znęcanie się nad naszym dzieckiem) zostali przesluchani świadkowie w tym i ja (w tej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane