Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Utrzymanie budynku spółdzielni w należytym stanie

  , może Pan żądać od spółdzielni dokonania odpowiednich napraw. Opisana wada ogranicza z pewnością przydatnośc garażu do użytku. Wzwiązku z tym ma Pan prawo (art. 664 par. 1 kodeksu cywilnego) (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  złożenia pozwu aby nastąpiło przedawnienie? Czy następuje to z "urzędu" czy musi wnioskować strona? Zgodnie z art. 101 par. 2 ustawy Kodeks karny, karalność przestępstwa ściganego z oskarżenia (...)

 • Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania

  zgodzić się na zamieszkiwanie w naszym mieszkaniu osób trzecich (konkubina męża)? Zgodnie z art. 443 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego, sąd na żądanie jednego z małżonków lub z urzędu (...)

 • Opinia prawna na temat art.218 par.3 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.218 par.3 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarząd majątkiem wspólnym małżonków

  Pani, na podstawie art. 730 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego, żądać zabezpieczenia majątku wspólnego, jeżeli jednocześnie wnosi Pani o podział tego majątku. Zgodnie z tym przepisem, (...)

 • Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki a alimenty

  nie są w stanie suię samodzielnie utrzymać (art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). W związku z tym na rozprawie sądowej, w trakcie której ma być ustalona wysokośc alimentów (...)

 • Zmiana i uzupełnienie umowy - forma

  straszy mnie takim roztrzygnięciem. Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 77 par. 1 kodeksu cywilnego, uzupełnienie lub zmiana umowy wymaga zachowania takiej formy, jaką ustawa lub strony przewidziały (...)

 • Wpis prawa w księdze wieczystej

  [2] par. 5 osoba na rzecz, której wpis ma nastapić może złożyć wniosek o dokonanie wpisu. Aby uzyskać wpis w księdze wieczystej należy złożyć wniosek o dokonanie wpisu na Państwa rzecz spółdzielczego

 • Treść świadectwa pracy a wypowiedzenie umowy

  W dniu 31 października 2003 r. pracodawca wypowiedział pracownikowi umowę o pracę. Za przyczynę podał szantażowanie pracodawcy przez pracownika w roku 2001 co stanowiło naruszenie art. 100 par. (...)

 • Likwidacja nieprzerejestrowanej spółki

  art. 277 par. 1 kodeksu spóółek handlowych, do sądu rejestrowego nalezy zgłosić : otwarcie likwidacji, nazwiska i imiona likwidatorów oraz ich adresy, sposób reprezentowania spółki przez (...)

 • Przeszukanie mieszkania bez nakazu sądu

  Pisali już Państwo o podstawie prawnej rewizji związanej z poszukiwaniem nielegalnego oprogramowania. W art. 220 par. 3 jest mowa (wg mnie furtka prawna) o "wypadkach nie cierpiących zwłoki" - (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • UBLIŻANIE

  Witam, mam problem, otóż mam chłopaka a ten z kolei ma podłą matkę. W chwili obecnej toczy się postępowanie w sprawie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

  Witam. Będę b.wdzięczna, jeżeli ktoś zechciałby mi pomóc i wskazać co mogę zrobić w następującej sprawie: 10 lat temu Powiatowy Inspektor (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane