Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakres odpowiedzialności pełnomocnika

  wierzycielem po udzieleniu poręczenia nie może zwiększyć zobowiązania poręczyciela (art. 879 par.2). Ponadto zgodnie z artykułem 880 jeżeli dłużnik opóźnia się ze spełnieniem świadczenia, (...)

 • Zajęcie egzekucyjne a zameldowanie

  zakresie. W omawianej sytuacji egzekucja skierowana może być w stosunku do ruchomości znajdujących się w mieszkaniu z którego nastąpiło wymeldowanie. Jednak zgodnie z art.845 par.2 KPC komornik (...)

 • Odrzucenie spadku

  . Treść takiego oświadczenia określa art. 641 par 1 i 2 kpc. spadek, odrzucenie spadku, spadkobierca, postępowanie spadkowe

 • Opinia prawna na temat art.218 par.3 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.218 par.3 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa w pośrednictwie sprzedaży

  wynagrodzeniem (prowizją) przez jedną stronę umowy (agenta) zlecenia do stałego pośredniczenia w zawieraniu umów oznaczonego rodzaju w imieniu lub na rzecz drugiej strony umowy (zlecającego) - art. (...)

 • Składki ZUS a zakaz prowadzenia działalności

  można rozważać przestępstwo przywłaszczenia mienia z art. 284 kk. Sam jednak fakt, iż składki nie są płacone, jeszcze nie oznacza, iż mamy do czynienia z przestępstwem (zależy to (...)

 • Uzyskanie dostępu do akt sprawy karnej

  Zostałem oskarżony o groźby karalne (pozbawienie życia), przy czym groźby te wzbudziły obawę, że zostać spełnione to jest o czyn z art. 190 § 1 KK. W prokuraturze toczyło się postępowanie, (...)

 • Błąd w postanowieniu o umorzeniu śledztwa

  Prokuratura Rejonowa w X umorzyła śledztwo w sprawie o przestępstwo z art. 198 k.k. na podstawie art. 17 § 1 pkt 1 k.p.k. W uzasadnieniu postanowienia jest zdanie, że dnia 20 kwietnia 2004 (...)

 • Wniosek dowodowy z akt sprawy

  spełnione, to jest czyn z art. 190 § 1 kk - gdyż stwierdził, iż podejrzana nie popełniła zarzucanego jej czynu. W sprawie tej (dochodzenie prokuratorskie), żaden ze świadków oskarżenia (...)

 • Małżonek jako osoba współpracująca

  , że nie zgłosiłem jej do ubezpieczenia społecznego (art. 219 kk). Prawdą jest, że tego nie uczyniłem, ale wspomaganie mojej pracy przez żonę nie nosiło żadnych znamion stosunku pracy. Nie (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  podstawie art. 15 ust. 4 ustawy wypadkowej w związku z art. 83 ust. 2 u.s.u.s. w związku z art. 477 z ind. 9 par. 1 k.p.c. Termin na odwołanie wynosi miesiąc od doręczenia decyzji. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • UBLIŻANIE

  Witam, mam problem, otóż mam chłopaka a ten z kolei ma podłą matkę. W chwili obecnej toczy się postępowanie w sprawie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

  Witam. Będę b.wdzięczna, jeżeli ktoś zechciałby mi pomóc i wskazać co mogę zrobić w następującej sprawie: 10 lat temu Powiatowy Inspektor (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane