Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Małżonek jako osoba współpracująca

  , że nie zgłosiłem jej do ubezpieczenia społecznego (art. 219 kk). Prawdą jest, że tego nie uczyniłem, ale wspomaganie mojej pracy przez żonę nie nosiło żadnych znamion stosunku pracy. Nie (...)

 • Jaki termin odwołania od odmowy ZUS ws. przyznania odszkodowania za wypadek?

  podstawie art. 15 ust. 4 ustawy wypadkowej w związku z art. 83 ust. 2 u.s.u.s. w związku z art. 477 z ind. 9 par. 1 k.p.c. Termin na odwołanie wynosi miesiąc od doręczenia decyzji. (...)

 • Szkody górnicze

  szkodzie i osobie (podmiocie) zobowiązanym do jej naprawienia. Jak bowiem wynika z przepisu art. 442[1] par. 1  roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu (...)

 • Opinia prawna na temat art.218 par.3 kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.218 par.3 kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wartość przedmiotu sporu i opłata za pozew o zniesienie nieodpłatnej służebności gruntowej

  wartość za nieodpowiadającą prawdzie, w myśl art. 25 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego może on na posiedzeniu niejawnym sprawdzić wartość przedmiotu sporu oznaczoną przez powoda i zarządzić (...)

 • Domaganie się przez ZUS udokumentowania kosztów pogrzebu przed wypłatą zasiłku pogrzebowego

  zarówno z obowiązków wyrażonych w ustawie o cmentarzach i chowaniu zmarłych jak i sformułowań ustawy emerytalnej (art. 78 ust. 1: „ zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie, która

 • Odpisy dokumentów dla wniosku o dofinansowanie

  poświadczenia przedmiotowych dokumentów za zgodność z oryginałem a tym samym dawał urzędowi prawo do występowania z takim żądaniem. Na zasadzie analogii można rozważyć zastosowanie art. (...)

 • Wspólna opieka nad starszym rodzicem

  troska o chorą matkę obciąża jej najbliższych krewnych a więc dzieci. Zakres obowiązku alimentacyjnego wyznacza art. 135 par. 1 k.r. i o., który stanowi, że: „zakres świadczeń (...)

 • Dowody w postępowaniu wieczystoksięgowym

  wysłuchać na nim uczestników postępowania lub zażądać od nich oświadczeń na piśmie (art. 514 § 1 k.p.c.), a w razie potrzeby przesłuchać także świadków i biegłych bądź (...)

 • Przedawnienie roszczeń za faktury

  przedawnienia, te natomiast mogą być podniesione dopiero w sprzeciwie od nakazu zapłaty. Zgodnie z art. 502 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego, w nakazie zapłaty nakazuje się pozwanemu, żeby (...)

 • Wymeldowanie

  ), a nie dopełniła obowiązku wymeldowania.Jeśli były właściciel nie będzie chciał opuścić lokalu w terminie, to będzie Pan mógł wystąpić z powództem na podstawie art. 222 par. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana zdjęć

  Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • UBLIŻANIE

  Witam, mam problem, otóż mam chłopaka a ten z kolei ma podłą matkę. W chwili obecnej toczy się postępowanie w sprawie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

  Witam. Będę b.wdzięczna, jeżeli ktoś zechciałby mi pomóc i wskazać co mogę zrobić w następującej sprawie: 10 lat temu Powiatowy Inspektor (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane