Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Powództwo cywilne w sprawie karnej

  W stosunku do pewnej osoby zostały przedstawione zarzuty w związku z art. 238 i 233 kk, gdzie ja jestem osobą poszkodowaną; tzn. osoba ta zawiadomiła organy ścigania o przestępstwie, którego (...)

 • Postępowanie po złożeniu prywatnego aktu oskarżenia

  Wniosłem do Sądu Karnego prywatny akt oskarżenia przeciwko osobie, która pomawia mnie o działania mogące narazić mnie na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska i zawodu (art. 212 kk

 • Składanie wyjaśnień przez oskarżonego

  Odbyła się pierwsza rozprawa z art. 286 kk. Przed rozprawą były złożone wyjaśnienia na policji, ale one nie są pełne. Oskarżony chciał złożyć swoje wyjaśnienie na pierwszej rozprawie (...)

 • Opinia prawna na temat art.207 paragraf kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.207 paragraf kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pomówienie przez odstraszenie klienta

  Czy mogę pozwać wspólnotę mieszkaniową według art.212kk, która odstraszyła kilku klientów na zakup mojego mieszkania, twierdząc że na mieszkaniu istnieje dług, mimo, że nie ma żadnego (...)

 • Niestawiennictwo a postępowanie prywatnoskargowe

  z moją obecnością. Jak powinien wyglądać taki pozew i na jakich przepisach prawnych można się oprzeć? Sprawa odbyła się w Sądzie Rejonowym dot. Art.212 kk - czyli pomówienia. Z pytania (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  podejrzany lub oskarżony. Przestępstwo sfałszowania materialnego dokumentu (art. 270 par.1 kk) zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy (...)

 • Zatarcie kary nałożonej na lekarza

  zostało wydane. Można stwierdzić, iż cel zatarcia kary jest więc podobny do celu instytucji zatarcia skazania z k.k, zgodnie z którym, z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. Z akt (...)

 • Sfałszowanie przez usługodawcę egzemplarza umowy

  jako autentycznego (kolejno art. 270 i 273 kk). Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą (...)

 • Krytykowanie produktów i usług firmy na forach

  takimi praktykami i żądamy usunięcia szkalujących nas postów oraz w ich miejsce zamieszczenie przeprosin. Powołaliśmy się na art. 212 i 216 k.k. Spotkało się to jednak z falą ogromnych (...)

 • Zgoda małżonka - niezbędny wymóg

  przeznaczyłem na wydatki z nimi związane. Żona oskarżyła mnie o sprzeniewierzenie. Mamy wspólność majątkową. Sąd skazał mnie jako winnego stwierdzając że "wyczerpałem znamiona przestępstwa z art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 297 paragraf 1kk

  4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • KK art190 paragraf1

  zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • skrócenie kary zabrania prawo jazdy

  witam. mam pytanie do prawników a mianowicie w grudniu ubiegłego roku miałem kolizję prowadziłem samochód po alkoholu (2promile) sąd zabrał mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane