Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ułaskawienie i zatarcie skazania

  upływie 5 lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat (art. 107 par 2 KK). zatarcie skazania, ułaskawienie, (...)

 • Współżycie z małoletnim

  takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 (art. 200 § 1 kk). Wynika (...)

 • Dobra osobiste i zniesławienie w gazecie

  razie procesu na Pańską korzyść przemawia domniemanie bezprawności działania gazety. Jeżeli chodzi o ochronę dóbr osobistych to należy tu przytoczyć art. 24 par1 KC “Ten, czyje dobro (...)

 • Opinia prawna na temat art.207 paragraf kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.207 paragraf kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • najem lokalu mieszkalnego, a działalność gospodarcza

  Cywilnego. Art.2 1.Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1) lokatorze-należy przez to rozumieć najemce lokalu lub osobę używającą lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności Wynika (...)

 • Zapomnisz o dziecku w upalny dzień? Możesz trafić za kratki!

  naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Paragraf 3 tego przepisu stanowi natomiast, (...)

 • Charakter prawny przekazania składki z ZUS do OFE

  Art. 476 paragraf 2 kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. Z 1964 Nr. 43, poz. 296 ze zmianami) stanowi, że przez sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych rozumie się sprawy, w których wniesiono

 • Nieumyślne rozpowszechnianie plików muzycznych bez zgody twórcy

  ;nieświadoma nieumyślność" i jest wynikiem naruszenia przez sprawcę tzw. zasad ostrożnego postępowania z dobrem będącym przedmiotem ochrony (art. 9 § 2 k.k.). Popełnienie przestępstwa (...)

 • Odpowiedzialność za brak dozoru nad zwierzęciem

  Najwyższego z dnia 29 kwietnia 2003 r., III KK 26/03 (OSNwSK 2003, poz. 889, s. 389), w którym stwierdza się, że sprawcą wykroczenia z art. 77 wprawdzie nie musi być właściciel zwierzęcia, (...)

 • Ilość stawek dziennych ma znaczenie

  – 200 zł. W żadnej zatem mierze nie można przyjąć, aby orzekanie  to odpowiadało wymogom art. 387 k.p.k. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 15 czerwca 2011 roku, sygn. akt II KK 114/11, (...)

 • Upośledzenie umysłowe nie uzasadnia przywrócenia terminu

  A.K. został oskarżony o przestępstwo z art. 178a § 2 k.k. Ponieważ poinformował sąd, że cierpi na lekkie upośledzenie umysłowe, przeprowadzono dowód z opinii biegłych psychiatrów w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 297 paragraf 1kk

  4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

  Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)

 • KK art190 paragraf1

  zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane