Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż zajętej przez komornika nieruchomości

  nieruchomość. Czy nie poniosę żadnych sankcji karnych, a chciałabym nadmienić, że mam z art. 300 kk wraz z pkt 2 wyrok w zawieszeniu 1 rok na 3 lata, czy to będzie zgodne z obowiązującym (...)

 • Wyrejestrowanie odziedziczonego samochodu

  złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań (art.233 k.k) oraz zaświadczenie wydane przez właściwy organ Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu albo (...)

 • Spłata strat związanych z włamaniem do samochodu

  pokrzywdzonego. Sąd, orzekając na podstawie art. 72 § 2 kk (w razie zawieszenia kary) o obowiązku naprawienia szkody, w wyroku określa również czas i sposób jego wykonania. Skazany ma ten (...)

 • Opinia prawna na temat art.207 paragraf kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.207 paragraf kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podanie fałszywych danych osobowych przez świadka

  odpowiedzialnością karną z art. 233 kk? Przed przesłuchaniem świadka w postępowaniu przygotowawczym, uprzedza się go o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań. Przesłuchanie rozpoczyna (...)

 • Złe parkowanie a odszkodowanie

  niewłaściwym miejscu, przy zaistnieniu warunków odpowiedzialności karnej stanowi to nawet przestepstwo z art. 288 kk. Czym innym jest natomiast kwestia odpowiedzialności cywilnej i związanych (...)

 • Egzekucja a wyrok karny z obowiązkiem spłaty długu

  przeciwko mojej osobie z art. 282 par. 2 kk. Wykonanie kary warunkowo zawieszono na okres czterech lat. Jednocześnie sąd w tym wyroku na zobowiązał mnie do podjęcia działań celem spłaty zadłużenia (...)

 • Powództwo cywilne w sprawie karnej

  W stosunku do pewnej osoby zostały przedstawione zarzuty w związku z art. 238 i 233 kk, gdzie ja jestem osobą poszkodowaną; tzn. osoba ta zawiadomiła organy ścigania o przestępstwie, którego (...)

 • Postępowanie po złożeniu prywatnego aktu oskarżenia

  Wniosłem do Sądu Karnego prywatny akt oskarżenia przeciwko osobie, która pomawia mnie o działania mogące narazić mnie na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska i zawodu (art. 212 kk

 • Składanie wyjaśnień przez oskarżonego

  Odbyła się pierwsza rozprawa z art. 286 kk. Przed rozprawą były złożone wyjaśnienia na policji, ale one nie są pełne. Oskarżony chciał złożyć swoje wyjaśnienie na pierwszej rozprawie (...)

 • Pomówienie przez odstraszenie klienta

  Czy mogę pozwać wspólnotę mieszkaniową według art.212kk, która odstraszyła kilku klientów na zakup mojego mieszkania, twierdząc że na mieszkaniu istnieje dług, mimo, że nie ma żadnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • art 297 paragraf 1kk

  4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)

 • KK art190 paragraf1

  zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody (...)

 • Jaki to artykul? PILNE

  Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za (...)

 • skrócenie kary zabrania prawo jazdy

  witam. mam pytanie do prawników a mianowicie w grudniu ubiegłego roku miałem kolizję prowadziłem samochód po alkoholu (2promile) sąd zabrał mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane