Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawieszenie postępowania karnego

  par.1 kk. Z którego paragrafu jestem oskarżony i jaka grozi mi kara z tego tytułu? Sprawa została wytoczona o przestępstwa określone tak w art. 286 par. (...)

 • Znęcał się nad rodziną

  czynności procesowe. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 (art. 178a kk). Za wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 50 zł (art. (...)

 • Porada prawna na temat art.207 par.144 kk jaka grozi kara znęcanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.207 par.144 kk jaka grozi kara znęcanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niespłacenie kredytu a przywłaszczenie mienia

  Czy z powodu zaciągniętego i niespłaconego kredytu w banku można zostać oskarżonym z art. 284 par. 2 KK? Jaka grozi za to kara - kredyt 10 tys. zł Pieniądze uzyskane (...)

 • Zaostrzenie kar za przestępstwa wobec dzieci

  dotychczasowym wyliczeniem, jako nowe w katalogu zawartym w art. 240, sankcjonowane będzie zatem niepowiadomienie o przestępstwie określonym w: art. 156 k.k. czyli spowodowanie ciężkiego (...)

 • Konsekwencje niewykonania wyroku

  par. 1 i 3 k.k. popełnionych w ciągu przestępstw i za to na podstawie art. 286 par. 3 k.k w zw. z art. 91 par. 1 k.k. oraz art. 34 k.k., (...)

 • Fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa

  także fałszywe zeznania, o czym stanowi art. 233 kk (grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności), składane już podczas przesłuchania (a nie samego zawiadomienia o przestępstwie). (...)

 • Odwieszenie wykonania kary

  bowiem uznać, że czyny z art. 284 par. 2 kk i art. 288 par. 1 kk noszą znamiona podobnych (należą one do grupy przestępstw przeciwko mieniu). Sytuacja taka nie zajdzie (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  sprawca nie został wcześniej skazany wyrokiem karnym za przestępstwo z art. 190a k.k. Zgodnie z art. 23 Kodeksu cywilnego, dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 (art. 209 k.k.). Podsumowując, na obecnym etapie postępowania możliwe jest: złożenie (...)

 • Zawieszenie kary pozbawienia wolności

  Jeżeli oskarżony z art. 190 par. 1k.k i art. 12 par. 1 k.k miał wcześniej, tzn. 1 rok i 10 miesięcy - wydany wyrok skazujący na 4 miesiące pozbawienia wolności, (...)

 • Niebezpieczna marihuana. Palisz? Nie jedź.

  wypełniać znamiona dwóch czynów zabronionych: przestępstwa z art . 178a par. 2 k.k. wykroczenia z art. 87 par. k.w. Pierwszy ze wskazanych czynów zabronionych (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków

  Moja mama znajduje się w więzieniu, ma wyrok 6 miesięcy za przestępstwo z art. 278 par. 1 KK. Wyrok był zawieszony na nie wiem ile, podejrzewam, że na 3 lata. W tym czasie dostała drugi (...)

 • Kara ograniczenia wolności

  Na podstawie art. 500 par. 1-3 k.p.k. Sąd uznał za winnego popełnienia zarzucanych czynów z tym, że przyjął, iż jego czyny stanowią wypadek mniejszej wagi tj. przestępstw z art. 286 (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  Kodeksu karnego, a nie kara, jaka może być sprawcy faktycznie wymierzona. W związku z faktem, że karalność przestępstwa:z art. 291 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia (...)

 • Największa reforma prawa karnego od 1927 r.

  krótkoterminowa kara pozbawienia wolności połączona z karą ograniczenia wolności. 5. Zwiększenie elastyczności kary ograniczenia wolności. Kara ograniczenia wolności będzie obejmować (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  Czy będąc oskarżonym z art. 207 par.1 kk (bicie, maltretowanie) można dobrowolnie poddać się karze np. wnieść odszkodowanie finansowe dla członków rodziny? Czy w przypadku wyroku w (...)

 • Podstawy warunkowego umorzenia

  art. 177 par.1 KK jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech, zgodnie z Art. 339 KPK Prezes sądu kieruje sprawę na posiedzenie, jeżeli zachodzi potrzeba rozważenia (...)

 • Nakaz rozbiórki a kara grzywny

  . ONSA 2001/2/79). Co grozi za samowolę budowlaną? Naruszenie art. 48 czy 49b, a także art. 50 ust. 1 pkt 1 lub art. 50 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane stanowi występek (...)

 • Sprawa uszczuplenia VAT przeterminowana

  z okresu wrzesień-październik 2005 r. Wtedy art. 56 K.k.s. - będący podstawą jego skazania -  stanowił że za uszczuplenie podatku grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych (...)

 • Zmiana filozofii karania. Nowelizacja Kodeksu karnego

  wejściem w życie noweli stanowiłoby w rzeczywistości surowsze potraktowanie tych osób, w taki jednak sposób, że bardzo utrudnione byłoby zastosowanie art. 4 KK. Projektowane przepisy mają (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  podejrzany lub oskarżony. Przestępstwo sfałszowania materialnego dokumentu (art. 270 par.1 kk) zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności. W sytuacji, (...)

 • Surowe kary dla piratów drogowych

  do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. W k.k. przewidziano zaostrzenie sankcji przewidzianej za czyn opisany w art. 244 k.k. (niestosowanie się do orzeczonych

 • Wprowadzanie fałszywych pieniądzy do obrotu

  uzasadnieniu podano, że przedmiotowy banknot stanowi dowód popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy usiłowania wprowadzenia do obiegu fałszywego banknotu - tj. przestępstwo z art. 13 par.1 (...)

 • Granice ustawowego zagrożenia karą

  Czy wobec osoby, która kwalifikuje się z art. 272 kk (za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności) i art. 273 kk (co grozi do 2 lat pozbawienia wolności), następuje sumowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • art. 286 § 1 kk

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane