Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Warunki skorzystania ze zwolnienia podatkowego, dotyczącego nabycia praw majątkowych w drodze spadku przez członka najbliższej rodziny

  zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn należy dochować wskazanych w ustawie wymogów formalnych. Aby skorzystać ze zwolnienia podatnik musi (...)

 • Działalność gospodarcza a uprawnienia emerytalne

  emerytury (art. 103a u.e.r.). Tym samym z chwilą osiągnięcia wieku emerytalnego, tj. 60 lat, może Pani co do zasady bez żadnych ograniczeń dodatkowo pracować. Zgodnie z art. 104 ust. 1 u.e.r. (...)

 • Konsekwencje nieodśnieżania budynku dla właściciela

  Jestem właścicielem kamienicy w Warszawie. Niestety obecnie mieszkam w innym mieście. Ostatnio napadało sporo śniegu na dach. Co grozi mi za nieodśnieżanie budynku?  Art. 91a prawa budowlanego

 • Opinia prawna na temat art.200a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat art.200a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy właściciel dowolnie może zmieniać opłaty za najem lokalu

  Czy właściciel lokalu może dowolnie zmieniać opłaty związane z najmowanym lokalem? Czy miesięczny termin wypowiedzenia jest zgodny z prawem? Zgodnie z art. 8a. 1. ustawy o ochronnie praw

 • Brak uzyskiwania przychodów a obowiązek składkowy

  przedmiotowej sprawy jest rozstrzygnięcie w jakim okresie podlegała Pani obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 13 pkt 4 i art. 36a (...)

 • Konsekwencje remontu bez zgłoszenia

  doprowadzenie obiektu budowlanego do stanu poprzedniego – art. 50a pkt 2 p.b., Nakazująca zaniechanie dalszych robót budowlanych bądź rozbiórkę obiektu budowlanego lub jego (...)

 • Ubezpieczenie prowadzących działalność gospodarczą

  do ustalania składek należnych za okres od dnia 1 stycznia. Zgodnie z art. 18a u.s.u.s. dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej po 24 sierpnia 2005 r., w okresie

 • Najem okazjonalny

  funkcjonuje jeszcze \"stara\" forma najmu, niepodlegająca ustawie o ochronie lokatorów? Zgodnie z art. 19a ust. 1 Ustawy o ochronie lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy oraz zmianie Kodeksu (...)

 • Problem z lokatorem - wymiana szyby

  szczególności: dokonywanie napraw budynku, jego pomieszczeń i urządzeń, niezależnie od przyczyn, z tym, że najemcę obciąża obowiązek pokrycia strat powstałych z jego winy. Art. 6a (...)

 • Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy

  z art. 178a par. 1 Kodeksu karnego. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, policjant w razie stwierdzenia, że kierujący pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane